Předčasný porod a kortikoidy

Anonymní
28.3.20 10:32

Předčasny porod a kortikoidy

Ahoj jsem ve 31tt a hrozí mi předčasny porod, jsme v nemocnici, všechny zatím vypadá dobře, jen mám stále dráždivou delohu, prostě ztuhlé..dostávám teď kortikoidove injekce na dozrávání plic..porod buď přijde nebo ne..nikdo nedokáže říct..máte zkušenosti s těmi to injekcemi?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1253
28.3.20 10:36
@Anonymní píše:
Ahoj jsem ve 31tt a hrozí mi předčasny porod, jsme v nemocnici, všechny zatím vypadá dobře, jen mám stále dráždivou delohu, prostě ztuhlé..dostávám teď kortikoidove injekce na dozrávání plic..porod buď přijde nebo ne..nikdo nedokáže říct..máte zkušenosti s těmi to injekcemi?

Měla jsem to samé co ty na konci 28tt, čekala jsem jednovajecna dvojcatka. Přišla jsem na standardní ultrazvuk a najednou, že mám kontrakce. Dostala jsem také kortokoidy a řadu dalších infuzi, voda nepraskla a rodila jsem nakonec 36+1 a to už jednovajecnaci museli ven (byli by i dyl :) Kluci dychali sami a jsou naprosto v pořádku a to jsem další injekce kortokoidu dostala jeste v 32tt, kdy si mě už nechali do porodu v nemocnici. Takže opravdu jen a jen lež, max zachod, sprcha, ale fakt se snaž se minimálně hýbat, hlavně nesmi prasknout voda :) Každý týden se počítá :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
828
28.3.20 10:37

Kortikoidy na dozrani plic se pouzivaji roky a roky.
diky bohu za ne. ja je taky dostala. syn se narodil v 34 tg a dychal si sam bez problemu. drzim palce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
499
28.3.20 10:54

A na co se konkretne ptas? Syn se narodil 34tt ( krvacejici placenta praevia) a stihli mi dat jen jednu davku. 24h mel nejakou dechovou podporu a pak uz dychal v pohode sam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
44
28.3.20 11:29

Kontretne na vaše zkušenosti s těmi injekcemi a s předčasným porodem. Dočetla jsme se že i když hrozí, tak i přesto ho žádný dr nedokáže předpovědět..prostě buď přijde nebo ne..a já o těch injekcích slyšela poprvé, jsem 31tt, tak mě zajímají zkušenosti a jetsli to dávají často, rizika s nebo bez..mám 4 po 12 hod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
828
28.3.20 11:38

Ty injekce co ti davaji jsou na plicni zralost ditete. predcasnemu porodu nezabrani. na oddaleni predcasneho porodu se pouzivaji tokolytika. napr. Gynipral a dnes jiz novejsi Tractocile-ty se podavaji do zily. potom se prechazi na magnesioterapii.
a ano. nikdo nedokaze predpovedet jestli a kdy porodnis predcasne. je mozne, ze se to uklidni a budes rodit v terminu. zalezi co kontrakce a tvrdnuti delohy delaji s cipkem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18874
28.3.20 11:39
@Mama963 píše:
Kontretne na vaše zkušenosti s těmi injekcemi a s předčasným porodem. Dočetla jsme se že i když hrozí, tak i přesto ho žádný dr nedokáže předpovědět..prostě buď přijde nebo ne..a já o těch injekcích slyšela poprvé, jsem 31tt, tak mě zajímají zkušenosti a jetsli to dávají často, rizika s nebo bez..mám 4 po 12 hod.

injekce se dávají naprosto běžně pokud hrozí porod když neporodíš tak se nic nestane

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama