Předčasný porod a nízká váha miminka

11
17.2.21 17:07

Předčasný porod a váha miminka

Ahojky, chtěla bych se zeptat na nějaké vaše zkušenosti, před týdnem a půl mi bylo oznámeno, že mám o polovinu zkrácený čípek a tudíž mi hrozí předčasný porod. Byla jsem na týden hospitalizovaná na rizikovém oddělení v Motole, kde mi bylo řečeno, že je mimčo menší, jsem v 35+1tt a mimčo mělo v 34+5 cca 2kg. Dostala jsem kortikoidy pro rychlejší zrání plic a zajímalo by mě jestli máte někdo podobné zkušenosti? Trápí mě představa, že má mimčo tak málo kg :( Prý je o něco drobnější, ale i tak mi to přijde hrozně málo, dá se takto ultrazvuku věřit? :?
Byli vaše mimča kvůli váze třeba v inkubátoru? Mockrát všem děkuji za odpověď :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
575
17.2.21 17:21

Před 30 lety jsem se narodila s 1670g a jsem naprosto normální a zdravá. A narodila jsem se snad 34-35tt s docela výraznou růstovou restrikcí (vyhublá), takže bych byla v klidu. V inkubátoru jsem byla 3 týdny. Jediné, čemu nevěřím, je Motol. Mám tam z rizikového oddělení katatrofální zkušenost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
227
17.2.21 17:25

Dvě kila už jsou krásná a propouští se s nimi domů. A pětatřicátý týden je taky v pohodě. Podle mě máš velkou šanci, že půjdeš s miminkem společně z porodnice a inkubátor třeba ani neuvidíte, nebo jen na pár dní. Je dobře, že se píchly i ty kortikoidy na plíce, teď jen ještě pár dní vydržet. Neboj, nejspíš to bude úplně v pohodě. Já měla malou 33 týden a cca kilo a půl. V inkubátoru byla tři týdny, v porodnici měsíc. A děti jako to tvé tam považovali za „obří“ :D Hodně sil!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2654
17.2.21 17:34

Moje dcera byla donošená a měla 2,5 kg, dohnala to a v porodnici to nikdo neřešil :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
370
17.2.21 17:58

Ty jo, 36. Týden, 2kg a kdoví, jak to ve skutečnosti je, je úplně v pohodě! :kytka: buď v klidu..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
17.2.21 22:36

Moc vám všem děkuji, jsem už trochu klidnější :kytka: Snad prcek nebude pospíchat ven a ještě chvilku pro jistotu počká :lol: :srdce: Jinak tedy za svou zkušenost mohu říct, Motol a rizikové oddělení nic moc, za mě zkušenost během jednoho týdne špatná :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1557
17.2.21 22:46

To je pěkná váha i dobrý tt buďte v klidu i kdyby se dřív narodilo bude v pohodě a zvládne to, kortikoidy jste dostala.Muj syn se narodil ve 33t a mel 1980g a nestihl dostat ani ty kortikoidy na dozrani plic, nejakou dobu jsme byli v nemocnici ale vse krasne zvladl a dneska je z nej 5letý moc chytrý a zdravý kluk :palec: :palec:
Držim Vám moc palce :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5618
17.2.21 23:02
@2N0A0T1Y píše:
Ahojky, chtěla bych se zeptat na nějaké vaše zkušenosti, před týdnem a půl mi bylo oznámeno, že mám o polovinu zkrácený čípek a tudíž mi hrozí předčasný porod. Byla jsem na týden hospitalizovaná na rizikovém oddělení v Motole, kde mi bylo řečeno, že je mimčo menší, jsem v 35+1tt a mimčo mělo v 34+5 cca 2kg. Dostala jsem kortikoidy pro rychlejší zrání plic a zajímalo by mě jestli máte někdo podobné zkušenosti? Trápí mě představa, že má mimčo tak málo kg :( Prý je o něco drobnější, ale i tak mi to přijde hrozně málo, dá se takto ultrazvuku věřit? :?
Byli vaše mimča kvůli váze třeba v inkubátoru? Mockrát všem děkuji za odpověď :srdce:

taky te treba trochu uklidnim, obe deti v rozmezi 3 let narozene 33tt+6, obe 2,2kg, bez napichnuti kortikoidu, nebyly ani treba. hned na vyhrivane luzko, dychaly sami a po 14ti dnech dom, zdrave jako ripy… as krasny tyden, vaha v pohode, a pokud jste rodice mensiho vzrustu, tak uplna pohoda…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5252
17.2.21 23:14

Mně teda ta hmotnost nepřijde na daný gestační věk nijak „patologicky nízká“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7303
18.2.21 00:28

Jedna sestřička se mi vysmála, že pan primář neonatologického oddělení říká, že s 2kg je to už dorostenec. :lol: Hlavně klídek, jsi v docela krásném týdnu, ani váha není nijak katastroficky nízká. Dostala jsi kortikoidy, taky dobře. Miminku ještě bude dobře v bříšku, ale kdyby se už přece jen narodilo, určitě bude v pořádku. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
18.2.21 10:29

Vážím si všech vašich odpovědí, stres úplně odpadl, mockrát děkuji všem :kytka: :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
236
18.2.21 19:20

@2N0A0T1Y taky můžeš klidně přenášet, uvidis :kytka: udělej si ten závěr hezkej, v klidu, nohy na stůl, nic neřeš a uvidis ze bude všechno v pořádku ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
405
18.2.21 19:38

Ahoj, já rodila 36+1 tt, 2700g a 49cm…v inkubátoru cca den a žloutenka, jinak jiné problémy nebyly :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat