Předčasný porod? Jak jste dopadly?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Hejtmis
Povídálka 42 příspěvků 27.12.18 14:21
Předčasný porod? Jak jste dopadly?

Ahoj, holky! Byla jsem minulý týden na kontrole ve 33+3 a doktor mi řekl, že malej tlačí hlavičkou ven a že potřebujeme ještě 3 týdny… což bych byla ve 36 a to už je prej v pohodě… Setkala jste se s tím některá, že by vám dr. řekl/a, že tlačí hlavičkou? Jak to dopadlo? Donosily jste ještě pár týdnů nebo ne? Teď jsem 34+2 a příští čtvrtek kontrola. Zajímají mě vaše zkušenosti :) Děkuji :)

Reakce:
Kaci89
Kecalka 267 příspěvků 27.12.18 14:26

Me na posledni kontrole rekli,ze vse dobry,malej nesestupuje a proste vse ok.no za tyden mi praskla voda a rodila jsem 34+4.mrnous si polezel tyden v inkubatoru,dychál sam ale prodelal 2× zloutenku a zanet,byl dva dny bez vody.celkem jsme byli v nemocnici 13dni,ted jsou mu skoro 4mesice a rozdil mezi donosenym mimcem neni,vse dohnal. :mavam:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.18 14:27

@Hejtmis kamarádka se i otevíral, vím, že ji bolela i chůze a malyho nemohli ani změřit pořádně, jak byl dole… Rodila nakonec vyvolávání ve 40tt měla i málo vody, tak pro jistotu… Narodil se i malinký něco málo přes dvě kg, ale v poradku
Anonym, nemluvím o sobe

elinka90
Závislačka 2561 příspěvků 27.12.18 14:28

Já jsem teda velký extrém :-D od 30tt jsem byla otevřená na 2 prsty od 33tt na 8cm. Ležela jsem na hekárně, že budu rodit ještě ten večer (neměla jsem ale kontrakce a voda nepraskla). Pak mě přesunuli na čekací pokoj, následně na gyndu, pak mě pustili, že s okamžitě jakoukoliv bolestí hned do porodnice a rodila jsem 37+5tt. Pokud si tě nenechali v nemocnici, tak to není tak hrozné

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.18 14:39

Jsme 38tt od 33tt hlavička “ tlačí “ sice je chůze trosku bolestivá a sezení samotné ale jinak zatím vše ok :)

Janli
Kelišová 6843 příspěvků 27.12.18 15:00

Kontrola 32+4, malá byla úplně dole. 33+0 odtekla plodovka, porodila jsem 33+4.

Maylaa
Zasloužilá kecalka 526 příspěvků 27.12.18 15:21

V prvním těhotenství jsem byla od 32.tt otevřená na 1,5 až 2 cm, hlavička naléhala, břicho mi často tvrdlo, ale dál už jsem se neotvírala. Od 34.tt jsem měla pocit, že mi dcera při chůzi vypadne, jak nízko byla. Do 36+0 jsem měla klidový režim a brala magnézium. Dcera se narodila spontálně 39+6. Jen dcerka měla od toho, jak byla dlouho napasovaná v pánvi měla asi měsíc protáhlou hlavičku a jen pomalu se to rovnalo (syn klesl do pánve až 45 min před tím než se narodil a měl hlavičku kulatou už pár hodin po porodu)

Oplatečka
Ukecaná baba ;) 1360 příspěvků 27.12.18 15:41

Měla jsem to stejně od 30tt, vydržela jsem do 36tt :mavam:

nozu
Extra třída :D 11941 příspěvků 27.12.18 20:34

já jsem se u prvního dítěte začala lehce otvírat už ve 24 tt. Ve 32 tt jsem byla otevřená na prst a hlavička naléhala. Doktorka mě okamžitě z ordinace poslala do porodnice na rizikové. Dostala jsem kortikoidy na dozrání plic, byla jsem tam 10 dní. Pak mě pustili domů, protože se nález nezhoršoval, což bylo dobře. Dcera se narodila přirozeně ve 38+4tt. Až do porodu jsem i doma dodržovala klidový režim. Teda od cca 37tt jsem už jen neležela, ale i něco málo dělala.

Hejtmis
Povídálka 42 příspěvků 29.12.18 09:53

Děkuji moc všem, co jste mi sem napsaly :)

Mája2127
Nováček 6 příspěvků 31.12.18 03:41

Zdravím, tak my včera porodili ve 34tt … Malý má 2020g a 44cm… Odvezli ho do větší nemocnice, já už bych tam v celku dojet nezvládla.. dnes uvidím co se bude dít dál a doufám že malý bude v pořádku a já co nejdříve u něj :?

Kaci89
Kecalka 267 příspěvků 31.12.18 08:05

@Mája2127 ahoj ja pred 4 mesici taoy rodila 34tt.malej mel 2420 a 45cm,neboooj bude vse dobry,malej byl tyden v inkubatoru a celkem za 13dni jsme sli dom ve jakoby ve 36tt.nebudu ti lhat bylo to pro me narocny ale vsechno je v poradku,ted ani nikdo nepozna ze je mrnous nedonoseny.posilam silu ahoj katka :mavam:

Mája2127
Nováček 6 příspěvků 31.12.18 18:01

@Kaci89 no jsou to nervy .. ale dnes tam manžel byl a malý je v pořádku, tsk doufám že mě ve středu propustí z porodnice, abych mohla za ním ..

LenaMarry
Zasloužilá kecalka 935 příspěvků 1 inzerát 31.12.18 19:17

Od 30 tt dcera naléhala hlavičkou, já se začala otvírat, dostala jsem nařízený klidový režim do 36 tt. Po něm jsem ji nevytřepala ani 5 km procházkou po kopcích. Ve 40 tt už jsem byla jak koule několik týdnů otevřená na 2 prsty, porodní cesty připravené a nic. Po všemožných zaručených radách na vyvolání porodu jsem porodila 40+4. Porod trval od prasknutí vody 36 hodin. Prostě se jí ven nechtělo :mrgreen:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Kam zmizela nechvalně proslulá iniciátorka kauzy Me Too Asia Argento?

Bývalá herecká hvězda, Jimmy Bennett reagoval na loňskou vlnu Me Too, ve... číst dále >

Vraha si mažu! Přátelé obviněného Davida začali s odvetou na sociálních sítích

Zatímco jednoho známí označují za milého chlapce, který se bohužel zapletl do... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >