Reklama

Předčasný porod - kdy nakupovat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.01.17 11:03
Předčasný porod kdy nakupovat?

Ahoj, chtěla jsem se zeptat.
Hrozí mi předčasný porod. Všichni nakupují až po 20tt, ale nevím jestli má vůbec cenu nakupovat. Dcera se narodila hodně blbě, tak že málem zemřela. Nevím jak bych to zvládla kdyby to skončilo špatně a já se koukala na ty vecičky. Je mi trapně, za tohle téma, ale pořád o tom přemýšlím. Nevím jestli už kupovat nebo si počkat třeba do nějakého týdne kdy už bude vše ok s případným narozením, nevím. Poradíte?

Reklama

Reakce:

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2288 příspěvků 13.01.17 11:07

Vzhledu k tomu že dneska se dá 99% věcí nakoupit na internetu, nechala bych to klidně až po 26.-28.týdnu. navíc, pokud by se nedej Bože narodilo mimino dřív, bude dlouho v nemocnici a to pak budeš mít dostatek času na to to objednat a přichystat :nevim: Nevím tedy z vlastní zkušenosti, ale maminky k nedonošeným na JIP jenom dojíždí, pokud vím, nejsou tam nastálo… Ať vše dobře dopadne.

Elishka1
Závislačka 2577 příspěvků 13.01.17 11:14

Tak si zkus něco předvyhlídnout třeba v eshopu, kde by měli většinu potřebného, abys pak udělala jen rychlou objednávku

Kattynka000
Závislačka 3016 příspěvků 13.01.17 11:19

Hlavně se pokus být co nejvíc v klidu. Z vlastní zkušenosti vím, že když věcičky objednáš z eshopu (mimulo, feedo..) tak věci přijdou do 3 dnů, vyprat a vyžehlit je pak může třeba tvá maminka nebo tchýně, pokud se na to opravdu necítíš a byla bys třeba v porodnici. Já to měla tak, že jsem objednávala a platila, nechala to posílat rovnou k mojí máme, která to vyprala a vyzehlila a když jsem byla v porodnici, tak to s mym tátou a manželem navozili k nám, sestavili postýlku a vše připravili. Jinak jsem první kousek koupila po 21tt a zbytek kupovala kolem toho 30tt :kytka:

kattulda001
Zasloužilá kecalka 722 příspěvků 13.01.17 11:31

Ve 24tt mi hrozil predcasny porod, tyden hospitalizace a pak doma klid, jak me pustili tak jsme vse nakoupila a pripravila :) nakonec se dvojcatka narodili 34+0 a byla jsem rada ze mam vse pripravene :) v nemocnici byli mesic z toho ja tyden doma, a kazdy den jsem za nimi. jezdila a byla u nich cely den, neumim.si predstavit ze jeste v tom tydnu by jsem mela vse shanet a pripravovat.

Lu1234
Kecalka 195 příspěvků 1 inzerát 13.01.17 11:54

Jak uz nekdo psal, udelala bych si seznam a vyhlidla na internetu, co presne a kde chci koupit. Pak mas vsechno do tydne doma. Drzim palce, at vam to dobre dopadne!

kotyk
Echt Kelišová 7854 příspěvků 13.01.17 11:55

Věcičky se daj vyházet, prodat, darovat, ale pokud budeš v jednom kole mezi nemocnicí a miminkem, nebudeš mít na nějaké zařizování čas ani nervy.

smudlinky
Ukecaná baba ;) 2480 příspěvků 371 inzerátů 13.01.17 12:01

Asi bych taky většinu věcí nakoupila dopředu. Přece jen člověk po porodu chce trochu klidu a u předčasných porodů bývá maminka dost psychycky unavená z toho jak pořád pendluje mezi nemocnicí a dítkem.

Králičice
Extra třída :D 12965 příspěvků 13.01.17 12:14

Z mé zkušenosti - pokud se dítko narodí hodně předčasně, stejně nebude hned doma..Kdo nevidí popisky - dvojčata 26+0, chlapeček po měsíci úmrtí. Doma jsem měla „navíc“ jen autosedačku, kterou jsem stejně nedokázala prodat a má ji až o 3 roky později další syn..Peřinky do postýlky se mi hodily i 2×. „naštěstí“ nebyl na skladě vybraný dvojčatový kočárek..

A naopak, nakupování mi trochu pomohlo odvést myšlenky jinam..

Takže ty dražší a neskladnější věci mít vybrány, ale kupovat až po 30.tt.

Přeji hodně štěstí a hlavně zdravíčko :kytka:

krakatice
Zasloužilá kecalka 977 příspěvků 13.01.17 12:15

Já jsem si udělala nákupní seznam s odkazy na eshopy, kde to budu kupovat (u prvního dítěte - asi 80 položek :D ) a všechno jsem to objednala naráz první den na mateřské (tj. 32+0). Oblečení koupíte vždycky hned, postýlku taky a s kočárem taky jezdit nebudete, dokud nebude dítě (i předčasně narozené) propuštěné z porodnice. Takže spíš vybírejte, udělejte seznam, ale není potřeba utrácet zbytečně dopředu.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Jako malý kluk! Brečícího Ronalda utěšoval Nedvěd, kterého málem vyšoupl z Juventusu

Dostal červenou, kterou dostat neměl. Takový už fotbal, ve většině světa... číst dále >

V Německu huj, v Česku fuj: EU se loudá s nápravou dvojí kvality (nejen) potravin

Češi zase dělají nálety na německé supermarkety a diskonty. Situace, která... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Reklama