Predcasny porod - lepsi sedmy nebo osmy mesic?

92
13.6.04 09:57

Predcasny porod - lepsi sedmy nebo osmy mesic?

Ahojky,

chci se zeptat na vec, nad kterou jsem se zamyslela :idea: , kdyz mi ji vcera sdelila ne-tehulka ne-maminka a nedokazala to zduvodnit. Pry u predcasneho porodu je lepsi, kdyz se dite narodi v sedmem, nez v osmem mesici 8O . Slysely jste nektera o tom? Proc tomu tak je?

Zdravi Maggie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

418
13.6.04 12:59

předčasný porod

čím později se miminko narodí, tím lépe. Během těhotenství dozrávají jednotlivé orgány a dítko narozené v 7. měsíci může mít nezralé plíce, ledviny, játra, hrozí mu slepota kvůli odchlípnutí sítnice, snížená imunita, problémy s kyčlemi atd.
Takže pokud hrozí předčasný porod, tak se lékaři snaží tuto hrozbu co nejvíce oddálit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
595
13.6.04 14:05

Ahoj Maggie,
co jsem se kdy dočetla, tak je to kvůli dovývinu plic, který probíhá právě v osmém měsíci. Porod pravděpodobně zatíží organismus miminka a plíce se nemusí vyvinout správně. Proto je prý lepší porodit v tom sedmém než osmém. Snad jsem to napsala správně. :-)
Ariana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
659
14.6.04 10:12

Souhlasím se Šárkou. Dvojčata se mi narodily v 31tt a už 14 dní před tím mi tvrdlo břicho, bolela záda (5× za hodinu), tak mi v nemocnici dávali kapačky na rozehnání a tablety, aby se mimčům rychle dovyvinuly plíce. Každý den jsem bojovala, aby se ještě nenarodily, ale pak praskla voda.
Jedna dcera bojovala o život, ještě 5 dní sama nedýchala a byla na přístrojích, navíc jí kyslík opravdu potrhal sítnici a jen zázrakem (operace ještě v inkubátoru, která mívá 50% úspěch) dnes vidí. Šest týdnů jsem s nimi byla v nemocnici. Dva roky jsme jezdili na oční a na oddělení pro nedonošené. Všechno nakonec dopadlo dobře, ale kdyby tam holčičky vydržely ještě alespoň 2-3 týdny, mohli jsme si ušetřit strašnou spoustu nervů.
Pajdule

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1460
14.6.04 11:36

Pověra

Nemám tušení, proč se to říká, také jsem to slyšela. Během své hospitalizace před prvním porodem jsem se na to samozřejmě ptala a dostala jsem podobnou odpověď, jako napsala Šárka - čím později, tím lépe.

Já jsem nakonec rodila ve 35. týdnu a Verunka měla plíce vyvinuté.

Alice

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
80
14.6.04 12:13

Také jsem to slyšela, ale myslím, že to patří do kategorie pseudoinformací typu „kojení je spolehlivá antikoncepce“ nebo „bez nástřihu a klystýru se nedá porodit“. Ptala jsem se na to, kde se dalo a všechny odpovědi byly: „čím později, tím lépe“ = „každý den navíc je dobrý“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9
24.6.04 12:56

ak je bábatku v brušku zle, treba aby išlo „von“, aby mu nebolo ešte horšie. ak mu je teda zle, nesmie sa tam necháveť ani o deň dlhšie. ale čím dlhšie mu tam bude dobre, tým lepšie, ináč mu hrozí velmi vela komlikácií.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
308
24.6.04 20:52

Můj chlapeček se narodil v 33 týdnu, takže v polovině 8 měsíce. Plíce neměl vyvinuté. Také mě doktoři říkali, že je lepší porodit v sedmém než v osmém měsíci. Při porodu v 7 měsíci dorůstají plíce v inkubátoru prý bez velkých problémů. I tak se z „toho“ dostal , doma jsme ho měli o 14 dní dřív než jem měla termín porodu. Myslím že to bylo díky velké porodní váze - vážil 2.50 kg. Dnes je mu 16 a nikdo by neřek že je nedonošený.

Páček Evula

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
980
24.6.04 21:55

Ahojky,
zrovna včera jsem byla v dizkuzích na www.zena-in.cz a na tento dotaz se ptala jedna paní. Odborník - Porodník jí odepsal, že lepší 7.měsíc než 8.mý je pověra, která dost mezi lidma traduje.

Ale mi se ve škole učili, že to souvisí s vývojem plic - konkrétně by se mělo jednat o vývoj hlenu, který udržuje povrchové napětí plic a tedy i dýchání. Ale jak to tam přesně je si te´d nejsem jistá.

ahoj Desty a Cipátko 10+6tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
62
25.6.04 05:18

Ten odborník- porodník (jeho názory a přístup jsem si velmi oblíbila) tam ještě, ale dodal, že statisticky opravdu přežije více miminek, které jsou skutečně narozeny v sedmém měsíci. I když odborně se lékaři opravdu přiklání k tomu, čím později tím lépe.
Sophie a Kevin 27tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama