Předčasný porod - nejsem připravená

Anonymní
13.6.21 20:05

Předčasný porod - nejsem připravená

Dobrý den, kvůli komplikacím musím jít o měsíc a půl dřív na císařský řez. Krom toho, že jsem vyděšená, aby byl malý v pořádku, začínám propadat panice. Najednou jsem zpanikařila, že ještě nejsem připravená, že to nezvládnu, že si to neumím představit….. pořád jsem měla v hlavě, že mám ještě čas vše si hezky připravit a najednou tohle. Mám hrozný strach. O tom, že valnou většinu věcí mám teprve objednanou a dorazí až třeba za 3 týdny ani nemluvím…. :(
Vůbec nevím co dělat a jak se uklidnit, cítím se vůči maličkému hrozně :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2342
13.6.21 20:13

Nemusíš. Uklidní se. Já nebyla připravena ani na termín. Všechno bude v pořádku a pokud máš postýlku a pleny, oblečky, kočár,, tak ten zbytek počká, neboj se, miminko toho moc nepotřebuje. Vlastně počká vše, bude potřebovat hlavně tebe. Užívej si mateřství a nestresuj se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31830
13.6.21 20:16

Na přípravu výbavy máš čas, takhle malinký miminko nepůjde domů za pár dní.
Připravit se na to, že budeš máma, to úplně nejde. To se musí zažít :srdce: :srdce: :srdce:
Hlavně, ať je maličký v pořádku :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
227
13.6.21 20:16

Hlavne nech je zdravé. Ostatok sú banality. Pre dieťa zvládneš viac než si myslíš. Sila príde keď ju bude treba, o to sa nestrachuj. Príroda zabezpečila pre matku mocné inštinkty a pudy, ktoré jej pomôžu v ťažkostiach.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3479
13.6.21 20:17

Já nebyla připravená ještě týden po porodu, věci jsem měla ale každej den mě děsilo že teď už fakt mám to dítě na furt :mrgreen: přejde to :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2342
13.6.21 20:18

@Lily Evans I ja, dokonce jsem po porodu sestřičky prosila jestli by si už malýho nemohlo vzít někam k sobě. :lol: A to byl semnou teprve dvě hodiny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1392
13.6.21 20:24

Věř že stejný pocity bys měla i kdyby to bylo v termínu, velká „výhoda“ je, že to víš dopředu, jsou maminy co porodí o dva měsíce dřív naprosto neplánovaně. Důležitý je abyste byli v pořádku, takhle malý miminko toho zas tolik nepotřebuje - postýlku, dudlík, plenky, kosmetiku, pár kousků oblečení a zbytek se dá dohnat už při něm, já třeba měla vše připravené a zjistila sem, že pûlku věcí vlastně nepotřebuju a ty co jsem myslela, že jsou nepodstatný bych ocenila :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14079
13.6.21 20:28

Hlavně klid :srdce: Určitě dostaneš látky na dozrání plic, miminko se dopeče a budete spolu :srdce: Když tak kontaktuj Nedoklubko nebo si najdi na FB skupinku pro rodiče nedonošeňátek :hug:
A je v pořádku, že se bojíš..Ale zvládnete to..Já tu teď zaháním do pelechu dceru, která se narodila ve 26.týdnu a zítra má test z prvouky ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26632
13.6.21 20:32

Ve finále toho zas tak moc potřeba není. Jestli se narodí dřív asi bude potřeba menší oblečení a zbytek se vyřeší za pochodu. Co ti chybí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11017
13.6.21 20:37
@Lily Evans píše:
Já nebyla připravená ještě týden po porodu, věci jsem měla ale každej den mě děsilo že teď už fakt mám to dítě na furt :mrgreen: přejde to :)

Já něco takového zažila s druhým dítětem. Ještě v den propuštění z porodnice jsem si absolutně neuměla představit, jak zvládnu 2 děti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.6.21 20:58

@pikola
Chybí mi třeba kočárek… už ho mám měsíc objednaný a přijde ještě za další měsíc 8o
Nechávám si také šít zavinovačku…..

• Citovat
  • Nahlásit
26632
13.6.21 21:00
@Anonymní píše:
@pikola
Chybí mi třeba kočárek… už ho mám měsíc objednaný a přijde ještě za další měsíc 8o

Bez obojího to zvládneš, nebo nemáš nějakou kámošku co ti kdyžtak zatím kočárek půjčí? Stačil by i šátek ;) Zavinovačku kdyžtak koupíš kdekoliv, jen nebude tak hezká no.. Všechno jde, hlavně ať je malé zdravé

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.6.21 21:09
@Anonymní píše:
@pikola

Neřeš to, kočár hned potřebovat nebudeš, pravděpodobně budeš o fous dýl v porodnici, tak tě to akorát vyjde. Zavinovačku možná ani nebudeš potřebovat, uvidíš až v porodnici. Navíc už budou tepla, bude stačit zavinout do velké plenky :palec:

Já jsem rodila taky o více než měsíc dříve, ovšem neplánovaně, takže jsem fakt neměla téměř nic a všechno se zvládlo. A rodila jsem v covid době, kdy bylo vše zavřené. Objednávala jsem věci přes internet ještě z porodnice. A ono to mimčo potřebuje hlavně tebe :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
1688
13.6.21 21:21

To je dobrý. Já mám každým dnem rodit už po druhé a taky mě chytají záchvaty, že vůbec nejsem připravená, že to nezvládnu a co všechno není nachystané.
Zatímco u prvního jsem měla všechno nakoupené, hotové, vyprané, vyžehlené a nachystané k použití už snad od konce 7 měsíce, tak tentokrát jsem ráda, že jsem zvládla přeprat pár kousků oblečení, kočár je bůhví kde, tak nějak jsem splácala výbavu do postýlky.
Takhle malé mimčo ti určitě nepustí domů hned. Oblečení může mít i větší, já taky rvala novorozeně do 68ky a přežilo to :D Kočárek si můžeš vypůjčit od kamarádky. Ale možná ani nebudeš chtít hned někam jezdit. K doktorce můžeš vzít dítě i ve vajíčku. Zavinovačka nemusí být ani třeba, vzhledem k tomu, že mají být vedra. Nebo si ji taky můžeš vypůjčit od někoho v okolí.
Novorozeně potřebuje především matku a její prsa, případně láhev. Když je mimino a mamka zdravá, tak je všechno ostatní vedlejší a dá se to vždycky nějak obehrát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14079
13.6.21 21:41

Řekni tatínkovi, ať se postará..Co se týká kočárku - myslím, že to akorát tak vyjde..Nebo kontaktujte prodejce..Důležitá je autosedačka. Zavinovačku zvládne koupit tatínek i v tescu..A složit postýlku určitě taky..
Hlavně se drž ty..Asi jsi v hormonální bouři, ale to je v pořádku..Ale zvládneš to..A to maličké taky..Žijeme v zemi, která patří ke špičkám v neonatologii…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat