Předčasný porod po krvácení v 1.trimestru

Anonymní
18.3.21 14:49

Předčasný porod po krvácení v 1.trimestru

Ahoj, dnes jsem byla na screeningu na komci 1.trimestru. Miminko vypadá naprosto v pořádku, ale hned se mě paní doktorka ptala zda jsem nekrvacela. Našla tam totiž nějaký hematom/zbytek krve/modrinku. Krvacela jsem v 10 tt jeden den opravdu hodně. Miminko to ale ustálí a tím jsem myslela, ze je to vyřešené. Prý mám teď ale kvůli tomu krvácení (které už proběhlo) větší šanci na potrat nebo předčasný porod…moje otázka proto zní: krvacela jste některá v 1.trimestru a pak přes žádné další problémy, porodila předčasně? moc děkuji za zkušenosti

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15943
18.3.21 14:57

Krvacela jsem a žádný problém nebyl ani jsem nerodila předčasně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.3.21 15:02

Mela jsem hematom v 7tt, jeden den krvaceni, pak spineni az do 12tt. Rodila jsem normalne 39+1 a nicim takovym me nikdo nestrasil. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
288
18.3.21 15:13

Hematom od 12tt až do porodu + dráždivá děloha, porod mi začal 41+2.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2518
18.3.21 15:27

Krvacela jsem od 7tt do cca 16tt, pak začala drazdiva deloha, zkracování cipku. Ale porod byl 36+5

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.3.21 15:36

@lachtanice86 @jahodova.limonada @Xxlady @HandulkaK
Holky!!! Ja vám fakt moc dekuju za reakce! Původně jsem si chtěla jen udělat takovou soukromou statistiku, ale ze mě komentáře tak moc uklidní, jsem opravdu nečekala. Pořad jsem se ptala čím se to riziko vlastně zvětšuje, ale odpovědi byly stále jen ve smyslu, ze potratit nebo předčasně porodit muže každá, ale když jsem krvacela, tak s tím musím počítat víc. Krvácení v těhotenství totiz nikdy není normální.
Takže ja ještě jednou moc děkuji za zkušenosti. Budu rada za další, je to jak balzám na duši.
Omlouvám se za anonymitu, ale ještě jsme to nikomu nestihli oznámit

• Citovat
  • Nahlásit
309
21.3.21 18:00

Ja jsem spinila temer cely prvni trimestr, pak jsem krvacela od 17. do 21. tydne. V 21. tydnu mi castecne odtekla plodovka, ale dirka byla mala, zacelila se a plodovka se doplnila. Porodila jsem zdrave dite 39 + 0.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
132
22.3.21 10:39

Krvácení v 8tt - menstruace??

Ahoj Holky, chci se Vás zeptat… dnes ráno jsem vstala a šla na wc kde jsem zjistila že že mě kape cerstva krev. Nebylo ji mnoho, ale taky ne málo. Rychle jsem šla na gyndu, tak mi gynekolog řekl že je všechno v pořádku. Srdíčko silně bije, plod je čím dál větší a napsal mi utrogestan a dva dny klidu. Mám sice ale pořád nervy jak blázen, protože se bojím že půjdu na další kontrolu která je 31.3 A tam mi řeknou že je to špatné. Včera i dnes mě bolí břicho přesně tak jako kdybych měla dostat silnější menstruaci. I takové výkyvy nálad jsem měla. A shodou okolností jsem si spočítala že včera bych dostala MS kdybych nebyla v tom. Máte stim prosím některá zkušenosti? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
640
22.3.21 10:42
@Anonymní píše:
Ahoj, dnes jsem byla na screeningu na komci 1.trimestru. Miminko vypadá naprosto v pořádku, ale hned se mě paní doktorka ptala zda jsem nekrvacela. Našla tam totiž nějaký hematom/zbytek krve/modrinku. Krvacela jsem v 10 tt jeden den opravdu hodně. Miminko to ale ustálí a tím jsem myslela, ze je to vyřešené. Prý mám teď ale kvůli tomu krvácení (které už proběhlo) větší šanci na potrat nebo předčasný porod…moje otázka proto zní: krvacela jste některá v 1.trimestru a pak přes žádné další problémy, porodila předčasně? moc děkuji za zkušenosti

Já krvácela 2×. Jednou celý první trimestr, podruhé kratší dobu také v prvním trimestru. Obě holky přenášené, druhý porod dokonce vyvolávaný :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
640
22.3.21 10:46

@Lili93 Já takto krvácela/špinila celý první trimestr. Byl to hematom, i přes křeče v břiše a opravdu masivní krvácení, kdy jsem si myslela, že je po všem, to dobře dopadlo. V dalším těhotenství jsem krvácela méně okolo 8. týdne cca 2 týdny, opět hematom a taky ok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
132
22.3.21 14:34

@Dadda8 jo díky, já jsem docela vyplasena. Je to moje první těhotenství tak je to pro mě všechno nové. Navíc o žádném hematomi nic neříkal, že by tam něco bylo. Placenta i plod jsou pry v poradku. Takže nevím, ani mi neřekl, odkud by to krvácení mohlo být, jen že se ro stává. V břiše mě pořád picha sem tam, ale to jsem četla že je normální že se ti roztahuje děloha. A taky mě bolí břicho jako kdybych měla dostat MS. Ale to je prý taky normální. Takže mám dva dny klid tak jen ležím a odpocivam a břicho je lepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
23.3.21 19:14

Podobnou zkušenost má moje kamarádka. Začala taky krvácet, měla křeče v břiše kolem 8tt a tak jsme raději jeli na pohotovost. Doktor říkal, že je vše v pořádku. Dostala taky nějaký lék a zůstala týden doma. Nepřešlo to hned, ale asi po dvou dnech se to zklidnilo a dnes je ve 27tt a vše v pořádku. Tehdy se jí to také stalo kolem doby, kdy měla dostat menses. Držím palečky a určitě vše dobře dopadne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
132
23.3.21 19:33

@jajina25 děkuji za uklidňující zprávu. Mě taky ještě sem tam poboliva břicho jako před MS, někdy i píchne ale to je prý normál. No ale sice mám pořád strach protože už se na prcka moc těšíme. Tak snad to bude vše ok. Díky :hug: :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60
24.3.21 07:56

@Lili93 Ahoj, jestli tě to uklidní - já jsem měla poslední MS 1. 2., na začátku března se nedostavila, vyšel mi pozitivní test, k doktorovi jsem byla objednaná na 29. 3. Teď v sobotu jsem ale začala špinit, v neděli ráno trochu krvácet, samozřejmě jsem zešílela a s černými myšlenkami jela na pohotovost. Tam mi jen řekl, že mi je mimi tak maličké, že nedokáže říct, jestli to bude ok, nebo ne - jako v každém těhotenství na začátku. Nicméně mě uklidnilo to, že je v děloze, tzn. v podstatě vyloučeno (zmínil sice mimořádně vzácné umístění vajíčka v děloze i mimo ni, ale budeme doufat, že si nevytáhnu v tomhle černého petra, nemám taky žádné bolesti atd.) mimoděložní. Tak jsem se trochu uklidnilo, po zbytek neděle a v pondělí ok, ale v pondělí odpoledne zase krev, tentokrát trochu víc. Nikdy to není, že by bylo něco vidět na vložce, ale po skoro každém utření krev na papíře prostě je. Tak jsem včera ráno šupajdila tentokrát k mému gynekologovi, který mi vypočítal stáří mimi na 5+2, přičemž podle ms jsem měla být již 7+2. A řekl mi, že to krvácení může souvislost s hnízděním, objednal mě za čtyři týdny a řekl, že tam nic špatného nevidí, prostě to bude jako vždycky buď, anebo.

Přišlo mi to to divné, protože jsem myslela, že implantační krvácení chodí v termínu vynechané ms - tedy u mě na přelomu února a března. Ale vůbec netuším, kdy jsem měla ovulaci, je možné, že později (bohužel si nepamatuji ani data sexu, vím ale určitě, že to před 12. 2. včetně určitě nebylo, pak byly tři, takže jestil jsem otěhotněla třeba 21., čemuž odpovídá i skutečné stáří mimi, tak asi ok), takže i mimi je mladší a všechno se to zpozdilo.

Promiň za slohovku, asi jsem se potřebovala vypovídat a možná nabídnout další věci, které se můžou stát. Je to moje první těhu a jsem ze všeho dost vyplesklá, l spoustě věcí jsem neměla ani tušení a v sobotu a neděli nervovala řádně, ale teď se snažím dostat do klidu, protože s tím stejně nic neudělám a zbytečně se budu stresovat. Opatrně doufám, ale zůstávám nohama na zemi - uklidňuje mě i to, že sp a zt jsou naprosto běžné a normální a většině maminek se pak podařilo (někdy i velmi brzy) hned otěhotnět. Ale samozřejmě doufám, že to bude v poho.

Teď přežít do 20. 4. do kontroly. To bych měla být dle ms již 11tt+2 a bude 100% jasno, jestli je vše v pohodě. :-)

Držím rovněž palce!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
132
24.3.21 13:26

@wiwiOL Ahooj, jo moc děkuji za zprávu. Každá další zkušenost druhého člověka je k dobru. Já jsem už četla milion článků o tom krvácení a buď to přisuzují MS nebo praskla zilka a nebo jiné. Prostě prý se to stává a jak píšeš je to bud a nebo. To člověk ani sám neovlivní. Takže můžeme jen doufám že se prckove udrží v tom teple kde jsou teď :mrgreen: :palec: Já jsem z toho taky byla a ještě jsem úplně vystresla, člověk furt čeká co bude. A při každém pocitu že ze mne něco teče ležím na wc a trnu hrůzou. Každopádně ani jedna v tom nejsme sama a jak píšeš tak i kdyby se stalo to nejhorší tak člověk ví, že otěhotnět může a otehotni zase, o něco později. Ale snad to nebude nas případ. ;)
Já mám kontrolu 31.3. Tak uvidím co mi Dr. Řekne. Každopádně mi na té aktivní prohlidce říkal že je dobré znamení že nemám žádné křeče v brise. Že se ta děloha nebrání ze v podstate nic nedělá. Jen mě sem tam bolí jako bych měla dostat MS. Ale to je prý normální. Tak ještě jednou děkuji za zprávu a též držím palce ať je vše jak má být. :hug: :palec: :andel: :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat