Předčasný porod v 8. měsíci těhotenství

Anonymní
15.2.21 21:01

Předčasný porod v 8 měsíci těhotenství

Ahoj, jsem dnes 32tt a čekám dvojčátka. Byla jsem dnes ráno na kontrole u pani doktorky, vse bez problémů zadne bolesti, bohužel čípek zlobi tak me poslala hned z ordinace sanitkou do nemocnice. Uz mi dali první dávku kortikoidu v 11 čekám další
Dostala jsem 1 kapak magnesko a jeste jeden kapak ale nevim nazev…
Mam cipek na prst, ve zprávě 1,5cm.
Mam strach z předčasneho porodu zatim tomu nic nenasvědčuje, az na ten čípek ale i přes to… Prosim ma některá maminka podobne zkušenosti? Napište mi prosím svůj příběh, jrstli jste rodilí předčasně atd… Jo jinak miminka váží obě 1800g

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1576
15.2.21 21:04

Nemám zkušenost, ale matně si vzpomínám, že pribehy tohohle typu byly na strance nedoklubko, to je nějaá společnost pro nedonosene děti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
476
15.2.21 21:07

Před necelými dvěma roky se mi narodila jednovaječná dvojčátka v 32+4 akutním cisarem..jeden 2400 a druhý 1670 g..za celou dobu nebyli nemocní a jsou jako jine děti..teď mají přes 90 cm a 14 kg..odpočívej a věř, že teď dřív narozené děti mají takovou lékařskou péči, že to není vůbec znát :)..držím palce ať u tebe vydrží co nejdéle :pankac:
A mimochodem v 28 TT mi zastavovali porod, pořád mi tvrdlo břicho.

Příspěvek upraven 15.02.21 v 21:12

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
904
15.2.21 21:08

Jsou ženy které jsou otevřené klidně na 2 prsty třeba 3 měsíce před porodem. To jak jste otevřená zas tak moc neříká, důležité je jak rychle se otvirate. Pokud by jste byla včera na 1 prst a zítra na dva a takhle by to postupovalo, tam už by předčasný porod opravdu hrozil s velkou pravděpodobností.

Hlavně se zkuste co nejvíc uklidnit ( vím, že v takové situaci je to těžké a zda se až nereálné), ale stres vám ještě víc škodí. Zkuste si třeba. Smiminky popovídat, říct jim, že s ena ne už taky těšíte ale že by bylo lepší pro ně i pro vás kdyby tam ještě alespoň 4 týdny vydrželi. :srdce:

Známá, byla taky v nemocnici kvůli zkracujicimu se čípku a dávali ji asi 3 dny velké dávky magnezia a nakonec rodila až 41 tt.

Držím palce, určitě to dopadne dobře :* :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1890
15.2.21 21:30

Jojo, hlavně klid, byla jsem na neonatologii se synem (narozený 35+4) a věřte, že v dnešní době doktoři umí opravdu zázraky, i kdybyste náhodou porodila, tak se nemusíte bát. Moje miminko tam patřilo mezi největší, většinou tam byly maminky s miminkama narozenými ve 30.týdnu, my už tam byli jen na pozorování. V některých inkubátorech ležely i kilová miminka, to byl mazec a bylo tam spousta fotek maminek s miminkama narozenými od 26. týdne a jejich příběhy a později fotky, když už byly velké a dětičky úplně normální, nikdo by nikdy nepoznal, že se narodily dříve. Jako klobouk dolů před dnešní medicínou a doktorům a sestřičkám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41
15.2.21 21:33

Ja jsem rodila 2× driv. První syn je narozeny 33+0 a druhý 29+6. Ani na jednom neni poznat, ze se narodili driv. Naopak jsou velci 😂 takze se určitě nebojte. I kdyby jste rodila dřív, o miminka se skvele postarají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7302
15.2.21 21:55

Nemám zkušenost s dvojčátkama, ale taky jsem se začala otevírat dřív. Měsíc jsem si poležela v nemocnici a s porodem vydržela až do 35+5. A z toho jsem 2 týdny byla otevřená na 8cm. :mrgreen: Chce to hlavně klid. Kortikoidy urychlí zrání plic, je to lepší, kdyby miminka měla jít na svět každým dnem. Ale třeba ještě v bříšku chvilku vydrží. Drž se. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1801
16.2.21 06:49

Taky jsem cekala jednovajecna dvojčátka. V 28tt mi zastavovali porod, v 32tt jsem nastupovala do nemocnice s cipkem 9mm. 2× jsem dostala kortokoidy. Porod 36+1 planovanou sekci, dostala jsem epidural a vse videla a slysela :) Děti 1890g a 2270g, po 10 dnech jsme šli domů. Děti jsou zdravé. 1,5cm cipek je ještě dobrý a dvojvajky maji 2 placenty, což je vyhoda oproti jednovajkam. Takže klidový režim, nebran se zustat v nemocnici co nejdéle, abys porodila co nejpozději, každý den se počítá. Držím palce!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5860
16.2.21 07:03

Vždyť to už je vcelku v pohodě. Co by jsi chtěla s dvojčaty? V porodnici bylo takových hodně a všechny šli do měsíce domů a zdraví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1366
16.2.21 07:48

Ahoj, nebo se:
1. 32 tt už je poměrně dost, znám několik dětí i již dospělých lidí, co se narodili v průběhu osmého měsíce i dříve. Jsou v pořádku. Ty opravdové průšvihy bývají před 30 tt a s váhou pod 1 kg. A i ty dneska většinou vypiplají a jsou ok (znám dva chlapečky, teď jim je 3 a 8 let)
2. Moje maminka se otvírala od začátku osmého měsíce. Takže ležela měsíc v nemocnici, všichni v pozoru… A nakonec jsem se narodila 40tt :palec: Dokud nemáš pravidelně kontrakce nebo nerupne voda, nerodíš. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7302
16.2.21 10:28
@Hazentla píše:
Dokud nemáš pravidelně kontrakce nebo nerupne voda, nerodíš. :srdce:

Tak teorericky se i ty kontrakce někdy dají rozehnat. Jen bych s tímto chlácholením byla opatrná, protože jsem v porodnici měla pocit, že dvojčata šli ven dřív na rozhodnutí lékařů, než že by rodičku nechávali do případného termínu. Kdyby tak dlouho vydržela. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64
16.2.21 13:13

Ahoj, nemám zkušenost s dvojčaty, ale s jedním dítětem…od 32. týdne na skoro dva cm otevřeno, čípek téměř žádný…pochopitelně hrozný strach..jenže pořád se nic nedělo :think:..dceru vyvolávali devět dní po termínu nakonec :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
305
16.2.21 14:38

Já s jedním mimčem lezela od 29tt do 35tt v nemocnici, čípek 1,9 cm a asi sem se nějak otevírala, kortikoidy, mg. Celých 6 týdnů nález stejný. Nakonec mi porod vyvolávali 37+3..a moc se tělu nechtělo…klidně můžeš ještě pár týdnů vydržet a 32tt je krásný týden. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat