Předčasný porod ve 27 tt

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lujza031
Kecalka 312 příspěvků 16.04.19 07:52
Předčasný porod ve 27 tt

Tak mě to potkalo. Ve 26 tt jsem se ještě těšila na miminko, ale ten další mě bez varování odvezli na sál. Vůbec jsem tomu nevěřila, měla jsem si jen trochu poležet v nemocnici, že mi vyšla nějaká špatná hodnota v krvi.
Moč jsem měla v pořádku, ultrazvuk doktorka ve 26 tt odbyla a teď mám maličkého v inkubátoru.
Jsou tu nějaké holky, které si prošly něčím podobným? Články na nedoklubku už nečtu, nepomáhaly mi. :(
Malý se drží, je to bojovník, sice ho štve manipulace sestřiček, má rád klid a když mu čtu pohádky. :hug: To uklidňuje i mě, hned se začal stav zlepšovat, ale je to zatím začátek a ten je nejhorší.
Tchyně se chudák zhroutila, ale švagrová se projevila jako bezduchá hloupá a sobecká mrcha. :roll: Přítele snad ještě více miluji, je úžasný a moc mi pomáhá. :srdce:
Pište holky, potřebuji spíš podporu, ne lítost.

Přečtěte si článek: Předčasně narozené děti a kdy doženou vývoj?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
lupilka.cz
Ukecaná baba ;) 1638 příspěvků 16.04.19 08:06

Moje kamarádka porodila ve 25.tydnu. Prvních 100 dní byl boj. A Má zdravého 4-ti leteho chlapečka :) moc držím palce!!!

villa
Zasloužilá kecalka 831 příspěvků 16.04.19 08:17

Kamarádka porodila ve 28tt a ted uz ma kluk jako buk 9 let :potlesk: Je to boj, ale určitě to zvládnete :hug:

Michelle_M
Ukecaná baba ;) 2493 příspěvků 16.04.19 08:56

Kamarádka má holčičku narozenou ve 26. tt a zvládla to úžasně :) Domů šla myslím po dvou týdnech, dnes je to šikovné miminko, sice chodí na rehabilitace, byla i na nějakém rehabilitačním pobytu, samozřejmě celkově je více hlídaná, ale neměla by mít do budoucna vůbec žádné následky. Držím palce tvému maličkému :kytka:

Yasmina21
Zasloužilá kecalka 539 příspěvků 16.04.19 08:57

Moje příbuzná porodila dvojčata, chlapečky také někdy okolo 27 týdne (bohužel nevím přesně), ale oba neměli ani 1 kg. Dnes jsou to už oba zdraví, 21 letí chlapi. :dance: Jako malinká miminka si je nepamatuji, ale když byli větší, tak jediné co měli za komplikaci, že byli v dětství dost hyperaktivní (ale to nemusí být následek předčasného porodu). :) Také byli dlouhou dobu v inkubátoru a zrak i vše ostatní měli v pořádku :kytka: Držím palce, ať je i u Vašeho maličkého všechno v pořádku. :andel: Je to náročné, ale malý to určitě zvládne. :hug:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.04.19 09:01

Přesně před dvěma lety se mi narodil syn ve 27+1tt po abrupci placenty. Cítím s tebou :hug:. Teď mi tu skáče po hlavě na gauči. Doporučuji nic nečíst na internetu a důvěřovat lékařům. My měli každodenní cíl jen, aby přežil bez komplikací do druhého dne. Připrav se ale, že to bude celkem na dlouho. Syn šel domů po 78 dnech. Určitě vše dobře dopadne!!! Všechna miminka, co tam byla se synem, šla nakonec v pořádku domů. A byly tam i děti s porodní váhou 600 g. Myslím na tebe a posílám ti sílu vše zvládnout. :srdce:
Ještě mě pomohlo psát blog pro příbuzné s novinkami o miminku. Bylo neúnosné, jak všichni každý den volali, co je nového a zda je v pořádku. Takhle si to přečetli a “neotravovali”. Nedávno jsem všechny ty texty nechala vytisknout i s fotkami jako knihu. S partnerem sice nemáme sílu se k tomu vracet a číst si to, ale myslím, že pro syna to bude cenná připomínka toho, jak zabojoval o život.
Anonym citlivé informace.

Anitramm
Ukecaná baba ;) 1282 příspěvků 16.04.19 09:06
@Michelle_M píše:
Kamarádka má holčičku narozenou ve 26. tt a zvládla to úžasně :) Domů šla myslím po dvou týdnech, dnes je to šikovné miminko, sice chodí na rehabilitace, byla i na nějakém rehabilitačním pobytu, samozřejmě celkově je více hlídaná, ale neměla by mít do budoucna vůbec žádné následky. Držím palce tvému maličkému :kytka:

Počkej..už po dvou tydnech? 8o Kamaradka rodila 35.tt a šli po 3 tydnech, asi jsi myslela po 2 měsících? ;)

jannina1
Závislačka 4479 příspěvků 16.04.19 09:17
@Michelle_M píše:
Kamarádka má holčičku narozenou ve 26. tt a zvládla to úžasně :) Domů šla myslím po dvou týdnech, dnes je to šikovné miminko, sice chodí na rehabilitace, byla i na nějakém rehabilitačním pobytu, samozřejmě celkově je více hlídaná, ale neměla by mít do budoucna vůbec žádné následky. Držím palce tvému maličkému :kytka:

Po dvou tydnech je nesmysl.

Michelle_M
Ukecaná baba ;) 2493 příspěvků 16.04.19 09:18
@Anitramm píše:
Počkej..už po dvou tydnech? 8o Kamaradka rodila 35.tt a šli po 3 tydnech, asi jsi myslela po 2 měsících? ;)

Ježiš ano, omlouvám se… narodila se na konci října a před Vánoci už byla doma :)

Anitramm
Ukecaná baba ;) 1282 příspěvků 16.04.19 09:21
@Michelle_M píše:
Ježiš ano, omlouvám se… narodila se na konci října a před Vánoci už byla doma :)

Si říkám, tyjo. :lol: :oops:

Eliskaxox
Závislačka 3172 příspěvků 16.04.19 13:21

@Lujza031 mám syna v 28.tt, vím že je to teď těžké ale drž se. Brec, nadavej a hlavně si nic nevycitej. Prostě to tak mělo být. Důležité je aby si tu byla pro malého. Počítej s minimálně dvema měsíci v nemocnici. Já se třeba zaměstnávala vybíráním blbosti pro malého aby mu pak doma bylo co nejlépe. Porid si kvalitní odsávačku mateřského mléka, ideálně elektrickou. Na fcb je hromada skupinek buď regionálních s maminkami nedonosenatek nebo Nedonošené děti aneb zázrak života. Holky rádi poradí a vyslechnou si tě. Na řečí okolí kašli. Máš právo na jakoukoliv emocí a náladu.
Malé povzbuzení na závěr malý se narodil v 28.tt 1120g a 36cm, nyní je to zdravý, šikovný pětiletý kluk. Je dokonce zdravější než většina vrstevníků a opravdu velmi chytrý.

jizerka
Kecalka 208 příspěvků 16.04.19 13:56

Ahojky, já se narodila v červenci 1977 ve 30 týdnu s váhou 1080 gr. Neměla jsem vyvinuté plíce a zakrvácela do mozku. V inkubátoru 3 měsíce a mamka mě viděla až při propuštěni na návštěvy se tenkrát nechodilo. A ani nebyla extra snaha takováto mimina zachráňovat. A přesto jsem tady a následky nemám. Při dnešní péči věřim, že bude tvé mimi v pohodě

Layana
Kecalka 106 příspěvků 16.04.19 15:34

To zvládnete!!! Hlavně buď co nejvíce s ním! Co to půjde, potřebuje mít u sebe maminku, můžeš s ním být i na pokoji nonstop (myšleno u inkubátoru) tak hovoří zákon ač v nemocnici to neradi slyší…

Lujza031
Kecalka 312 příspěvků 16.04.19 16:43
@Anonymní píše:
Přesně před dvěma lety se mi narodil syn ve 27+1tt po abrupci placenty. Cítím s tebou :hug:. Teď mi tu skáče po hlavě na gauči. Doporučuji nic nečíst na internetu a důvěřovat lékařům. My měli každodenní cíl jen, aby přežil bez komplikací do druhého dne. Připrav se ale, že to bude celkem na dlouho. Syn šel domů po 78 dnech. Určitě vše dobře dopadne!!! Všechna miminka, co tam byla se synem, šla nakonec v pořádku domů. A byly tam i děti s porodní váhou 600 g. Myslím na tebe a posílám ti sílu vše zvládnout. :srdce:
Ještě mě pomohlo psát blog pro příbuzné s novinkami o miminku. Bylo neúnosné, jak všichni každý den volali, co je nového a zda je v pořádku. Takhle si to přečetli a “neotravovali”. Nedávno jsem všechny ty texty nechala vytisknout i s fotkami jako knihu. S partnerem sice nemáme sílu se k tomu vracet a číst si to, ale myslím, že pro syna to bude cenná připomínka toho, jak zabojoval o život.
Anonym citlivé informace.

Přesně tohle štve i přítele (odpovídat na některé dotazy - čím méně lidí to ví, tím lépe). Já posílám zprávy jen mamce a sestře. Když mám moc dobré zprávy, tak i tchyni. Přítel pokud je v práci tak mu hned volám. Naštěstí tu v nemocnici zatím mohu bydlet.

Lujza031
Kecalka 312 příspěvků 16.04.19 16:47
@Eliskaxox píše:
@Lujza031 mám syna v 28.tt, vím že je to teď těžké ale drž se. Brec, nadavej a hlavně si nic nevycitej. Prostě to tak mělo být. Důležité je aby si tu byla pro malého. Počítej s minimálně dvema měsíci v nemocnici. Já se třeba zaměstnávala vybíráním blbosti pro malého aby mu pak doma bylo co nejlépe. Porid si kvalitní odsávačku mateřského mléka, ideálně elektrickou. Na fcb je hromada skupinek buď regionálních s maminkami nedonosenatek nebo Nedonošené děti aneb zázrak života. Holky rádi poradí a vyslechnou si tě. Na řečí okolí kašli. Máš právo na jakoukoliv emocí a náladu.
Malé povzbuzení na závěr malý se narodil v 28.tt 1120g a 36cm, nyní je to zdravý, šikovný pětiletý kluk. Je dokonce zdravější než většina vrstevníků a opravdu velmi chytrý.

Odsávačku mi přivezla sestra, spolu s dalšími věcmi co jsem potřebovala. A to mi na začátku dubna psala, co budu potřebovat v porodnici a já se smála, že času mám dost :?
Můj chlapeček byl menší, 600 g, ale bojuje a to mě dělá silnější. Děkuji :andel:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama