Predčasný porod - zanedbaná péče

17
6.10.20 11:35

Predčasný porod - zanedbaná péče

Ahoj holky, chci se podelit o mou aktualni zkusenot. Diky zanedbane peci mudr kdy nepoznal zanet na cipku ktery zpisoboval tvrdnuti bricha po 15 minutach jsem na druhy den jela RZ do nemocnice na vsechny mozne infuze a zastaveni porodu…muj doktor minjen rekl: je tam nejaky hlen, cipek je mirne pootevreny tak jezte magnesium a nashle za 14 dnu. Ani nereagoval na to ze jsem mu rikala ze mahnesium uz mam v plne davce. Neudelal nic. O neschopenku jsem si musela rict. ted jsem 27+6. Mate nektera zkusenost a jak to dopadlo? Stale lezim na kapacce a modlim se za kazdy den. Kvuli zanetu se cipek zkratil na 8mm. Nevim jakym zpusobem taky dat mudr najevo ze to “posral”. Samozrejme uz k nemunchodit nebudu. Dekuju Z.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
13994
6.10.20 11:39

Můžeš napsat stížnost. Nejdřív jemu, doporučeně s dodejkou, má 30 dní na odpověď. Pak se to případně řeší dál dle odpověďi. Záleží jak moc to chceš řešit.

To, že to byl zánět máš potvrzené? V lékařské zprávě? Bez toho to budou jen keci v kleci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1254
6.10.20 11:41

Tak nel ti udelat ster, kdyz se mu to nezdalo a dat atb…ja tez zazila infekci pred 30.tt a doktorka to resila velmi intenzivne, volala mi ba mobil, ze testy vysly spatne a te musim okamzite atb, protoze tyto bajterie zpusobuji predcasny porod. Atb jsem teda okamzite nasadila a rodila v terminu. Jazdopadne mne se tehdy cipek nezkracoval. Drzim moc pesti :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7817
6.10.20 11:45

@Rose16 čípek se mění co chvíli..pokud jseš na kapackach a zastavují ti porod, tak bys měla být v pohodě..on se dokáže vrátit do potřebné polohy a zase se uzavřít..chce to klid na lůžku, magnezko Ti zůstane a budou si tě hlídat..mně se zkrátil čípek o 8mm, ležela jsem a vrátil se hezky :) držím palce..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
6.10.20 11:45

@debra.morgan jj mam vsechny zpravy - i potvrzen zanet :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36011
6.10.20 12:02

@Rose16 a jak víš, že i den předtím tam byl jasný zánět a jak víš, že by ti léčba nasazená o den dříve pomohla? On rozdíl mezi lékařem packalem a lékařem machrem bývá často jen v čase, kdy pacienta vyšetřuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4826
6.10.20 12:07

O den dříve by ti léčba stejně nepomohla, stejně by si skončila v nemocnici. Nicméně poznat zánět mel..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
6.10.20 13:45

@Pudloslava no musel videt jasne a zretelne vytok /trval 2 tydny/ - ktery mi tvrdil ze je normalni. Druhy den v nemocnici - mudr ani se pomalu nepodivala “dovnitr” a rika: tady je zjevny zanet a zacaly fofry:(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1618
6.10.20 13:48

@Rose16 Dokud nebudeš doma 2v1,tak se na doktora vyprdni a lež a odpocivej. Určitě už ti kapaji antibiotika a pokud nepraskla voda, máš na 50% vyhrano, že mimco ještě donosis do termínu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
6.10.20 14:39

@suzka1 moc dekuju. atb uz nekapou, mam je ted v tabletach. Davaji mi kapat jeste magnesko. Budu verit :potlesk: :potlesk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17062
6.10.20 14:51

Chápu, že jsi naštvaná, ale lekař opravdu nemusel ten zánět poznat. Navíc píšeš, že jsi měla výtok 14 dní, tak proč jsi nešla k lékaři hned a nechala to dva týdny? Myslíš, že by vrátil čas a nasadil ti léčbu zpětně? Já jsem si tímhle prošla taky, vinu jsem teda na lékaře neházela, tak maximálně sama na sebe, že jsem nejela dřív.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
6.10.20 15:28

@Janli ja tam prave byla, ze jestli je ten vytok normalni a rekl ze ano. Pak jsem mela za 14 dnu pravidelnou kontrolu a nerekl na to nic opet, a vypadalo to stejne, jen toho bylo vic. ani na to tvrdnuti bricha v pravidelnych intervalech, ani na pootevreny cipek. Stery nebral ani jednou. :( za par hodin v nemocnici bojovali s casem, coz mi neprijde normalni, ze by to zhorseni nastalo z niceho nic, ze by to mudr nepoznal. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70
6.10.20 21:45

Ahoj, já taky takhle ležela v 28 tt, Bali se předčasného porodu a já také. No byla jsem v Motole a tam mi vzali stěr, a do dvou hodin mi přišli říct, že snad v nejbližších 14 dnech rodit nebudu, prostě mají v těch lepších nemocnicích nějaký test na předčasný porod. Mě to strašně uklidnilo, dali mi ještě dva dny infuze magnezka. A šla jsem domů. Bez bolesti břicha, které opravdu byly nestandardní. Porod pak v 40 TT.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
166
7.10.20 09:09

Ja kvuli zanetu v 21tt potratila. Dokud ti nepraskne voda, vetsinou zaberou atb v kapacce a mas vystarano! Posilam mnoho sil a pozitivnich myslenek!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
166
7.10.20 09:11
@Skaiqy píše:
@Rose16 čípek se mění co chvíli..pokud jseš na kapackach a zastavují ti porod, tak bys měla být v pohodě..on se dokáže vrátit do potřebné polohy a zase se uzavřít..chce to klid na lůžku, magnezko Ti zůstane a budou si tě hlídat..mně se zkrátil čípek o 8mm, ležela jsem a vrátil se hezky :) držím palce..

Me se zkratil o 12mm, nasadili v nemocnici kapacky, za 2 noci pustili domu s tim, ze se nezkratil a ani neprodlouzil. Odjeli jsme na dovolenou. Po tydnu u sveho gynekologa byl o 25mm delsi nez pri propousteni. Takze na delku se uplne neda spolehat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama