Předčasný porod, zanedbání nemocnice?!

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Niccinka
Nováček 29.11.17 01:28
Předčasný porod, zanedbání nemocnice?!

Tak holky, dnes jsem byla hospitalizována v Náchodské nemocnici/porodnici kvůli hrozícímu předčasnému porodu ve 35. týdnu z důvodu zkráceného děložního čípku na 22mm a slabým stahům děložním. Vše bylo v pořádku, personál velice milý, vstřícný (,,Ležte, musíte ležet, nevstávat, naléhá vám hlavička, dojít jen na záchod a zase ležet!„), až do doby, než mi BEZ mého souhlasu I PŘES MŮJ PROTEST napíchli kapačku s Gynipralem, což je pořádný dryák a ve spoustě porodnicích se již nepoužívá. Jak jsem trochu po tomto rádoby léku patrála po internetu, zjistila jsem, že tento lék může ohrozit jak plod, tak ale i matku, dokonce smrtelně a podává se jen při opravdu akutních případech, kdy jsou stahy dělohy silné a bolestivé. Mě však pouze lehce tvrdlo břicho a hned mi tento lék byl nasazen. Jsem astmatik druhého stupně a v příbalovém letáku se u tohoto léku psalo, že astmatikům NESMÍ BÝT PODÁVÁN. I přesto, že věděli že mám astma mi tento "lék“ napíchli a nechali mne bez dozoru. V letáku je však jasně napsáno, že pacientka musí být při této léčbě striktně monitorována a pravidelně musí být sledována jak děložní činnost plodu, tak srdeční činnost matky. Nic takového se mnou však neudělali, jen mi to teď večer napíchli a odešli. Nejspíš by mne tak nechali až do rána. Po napíchnutí se mi samozřejmě začalo dělat špatně, začala jsem se dusit, pociťovala jsem nepříjemný tlak na hrudi, zrychlil se mi tep jako bych měla dostat infarkt a udělalo se mi černo před očima, kapačku jsem okamžitě odepnula. Jelikož přístroj začal pípat, přilákal sestru s doktorkou, od kterých mi bylo řečeno, že prý jsem NESPOLUPRACUJÍCÍ pacient a jak si mohu dovolit odpojit si kapačku. Na to že se dusím nebrali ohled a kanylu mi napíchli znovu. Prý to jsou normální vedlejší účinky a ať se uklidním, že to přejde. Dobře, řekla jsem si, tak to zkusíme znovu a uvidíme. (To bylo předtím, než jsem se dozvěděla, že to astmatici nemůžou) Chvíli jsem to měla napíchlé a po asi deseti minutách se mi zle udělalo znovu. To už jsem začala panikařit a tento lék vyhledala na internetu. Po přečtení již zmíněných vedlejších účinků se mi udělalo ještě hůř a okamžitě jsem volala sestru s doktorkou a ukázala jim ten příbalový leták s tím, že jsou nezodpovědní a zda jsou to vůbec lékaři, jak si mohli dovolit mi dát lék, který by mne mohl i zabít. Tuto nemocnici naprosto nedoporučuji! Kdo ví, co by se vše stalo, kdybych si kapačku neodepla a v letáku nezjistila, že lék nesmím. Kromě toho se léčím s těhotenským diabetem, což bylo v letáku též napsané, cukrotěhotné musí být pod ještě větším dohledem a musí jim být pravidelně měřen cukr. Infuzi mi už sice dál „nevnucovali“, přišli se dokonce omluvit že toho mají moc, do letáku se prý nedívali a uznali chybu, přesto však ohrozili jak mne, tak dítě a já mám obrovskou chuť tuto nemocnici žalovat. Jak si vůbec mohli dovolit dát pacientovi něco, co nesmí?! O tom, že jsem těžký astmatik a těhocukrovkářka moc dobře VĚDĚLI a přesto mi tento lék dali. Nezkontrolovat si příbalový leták? Tak kde to jsme?! A když už jsme u toho, ještě ke všemu mi píchli kortisteroidy na dozrání plic miminka ve 35 týdnu (!), kdy už má plíce dávno vyvinuté! Prosím vás, jsem z toho tady úplně hotová, podle nemocnice jsem za odmlouvající potížistku, která se neřídí dle jejich léčby, je tohle vůbec možné? Nevím co dělat, zda si stěžovat u primáře, nebo se sbalit a odjet domů… Jsem z toho špatná, nikomu se tohle nestalo, zase samozřejmě jen mě. Teď je to asi hodina po té aplikaci Gynipralu, stále mi po něm není dobře, bojím se usnout a mám chuť se zvednout a z nemocnice okamžitě odejít. S rodiči jsem to ještě neřešila, když se to stalo takto večer, vůbec nevím co dělat. Prosím nějakou radu? Už jsem nevěděla, kde takovouto zkušenost sdílet, ale věděla jsem, že někde to oznámit musím. Mám teď strach z možných vedlejších účinků, ohrozili mne i dítě, oběma nám dali léky, které jsme prakticky nepotřebovali, mé kontrakce nebyly tak silné na takovýto druh léku a mimi má plíce již dávno hotové, přesto mi tyto kortikoidy byly píchnuty. Bojím se jak o své zdraví, tak o zdraví mého miminka. A to jsem si myslela, že v nemocnici budete v bezpečí… :,(

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Aluree
Kecalka 375 příspěvků 29.11.17 03:30

Já bych se na reverz ráno sebrala a jela bych do jiné nemocnice, kde bych jim tohle pěti příjmu rovnou řekla. A nechala bych si vytisknout zprávu, kde píší o medikaci… Musí ti být děsně, drž se a držím palce.

Niccinka
Nováček 29.11.17 05:59

@Aluree Děkuji. Neboj se, já se jen tak nedám. V nemocnici, která je místo nemocnice místem, kde dokáží člověka ohrozit na životě já nebudu. A budu si stěžovat. Půjdu po této jejich „léčbě“ na EKG a různá vyšetření a pokud se prokáže, že mi ten lék způsobil nějaké následky, tahle nemocnice půjde do kytek. Nenechám se zabít. Česká porodnictví opravdu stojí za **, dělají z pacientů jen laiky, kteří ničemu nerozumí a proto si s nimi dělají co chtějí, já jsem naštěstí jiná, že si veškerou medikaci, kterou mi někdo dá také vyhledám a překontroluji. A to mi teď možná zachránilo život! Raději ani nepřemýšlím co by se stalo, kdybych na tom zůstala napojená… Pořád tomu sama nemůžu uvěřit, že toho vůbec byli schopni… Teď jsou samozřejmě jak mílius… Ale to je nezachrání. Udělali chybu, ohrozili mne na životě, i mé dítě a já se hodlám bránit

ajinka-t
Zasloužilá kecalka 885 příspěvků 29.11.17 07:20

Já už bych si gynipral nikdy dát nenechala, dali mi ho na zastavení kontrakcí v 25týdnu tt, ale místo dvou hodin, mi ho dávali týden v kapačce nonstop, měla jsem velké problémy s dechem, i se srdcem, nikdo to neřešil, pořád říkali, že je to normální, po týdnu nás převezli do Prahy, kde jsme byli okamžitě za raritu, že mam týden gynipral a ještě žiju, dál se to neřešilo, dítě se narodilo o tři týdny později, a právě díky gynipralu, musel mít oteklé plíce, takže mu dva dny po porodu obě naráz praskli, doktoři si souvislost s gynipralem nespojili, a nechápali proč mu z ničho nic obě praskli, po masivnim krvácení do plic, které se ji nedařilo stabilizovat, se na něj vykašlali a čekali až bude konec, řekli, že nemá žádnou naději a do hodiny bude po všem, a nedělali nic až po další hodině, když stále žil, mu odsáli plíce plné krve, asi nikdy nepochopim, proč to neudělali dřív, aspoň se mu mohl nějak okysličovat mozek, takhle měl plíce plné krve a byl bez kyslíku strašně dlouho, následkem má těžké poškození mozku.
myslim, že po pár minutách podávání, to určitě nic za škody nenapáchá, takže můžeš být v klidu…tím jsem tě nechtěla vyděsit.
a až teď po pěti letech, když jsem byi na kurzu kraniosakrální terapie, tak se mě lektor ptal, jestli jsem prošla nějakým velmi těžkým zápalem plic, že mam docela dost poškozené plíce a nefungují úplně tak jak by měly, zápal plic jsme nikdy neměla, takže mi pak došlo, že to způsobil ten gynipral

chaela
Ukecaná baba ;) 1393 příspěvků 2 inzeráty 29.11.17 07:27

Nechci byt za spatnou, ale pokud nemas odborne vzdelani, tak „laik, ktery nicemu nerozumi“ opravdu jsi. Nerikam, ze nemuzes mit znalosti o lecich, ktere treba bezne uzivas, ale googlit si lecbu a pak ji lekarum omlatit o hlavu, sama si odpojovat kapacku…asi bych te za nespoluoracujici oznacila taky. Chapu, ze jsi ve slozite situaci, ale pokud uznali chybu a omluvili se, tak si uz urcite daji velekj pozor na to, co ti davaji.
Zkus se treba domluvit, aby ti o dalsich lecich rekli vzdy predem.
Kortikoidy mozna zbytecne byly, ale argument, ze plice jsou uz davno hotove, neni pravda. Hotove jsou az ve 34 tt, takze pokud jsi mela treba ten tyden rozdil v TP, tak ti je mohli dat pro jistotu (k tomu moc nevim, jak se mam stavet, ale asi je lepsi mit plice a dychat v poradku nez pripadne vedlejsi ucinky kortikoidu).
Nechci, aby muj prispevek vyznel nejak utocne, ale naprosto chapu doktory, ze jim vadi lidi, co si neco nactou na netu a pak se jim pletou do prace. Ja mam vzdelani v necem podobne, takze leccos vim, ale ani tak nic nerikam, protoze toho nevim zdaleka tolik, co oni.
Bud se spolu nejak domluvte nebo na revers odejdi. A zkus se k nim chovat slusne a ferove a uvidis, ze se stejne budou chovat i oni k tobe. Tohle je dle me hlavni puvodce vsech problemu pacient vs doktor. I nesouhlas se da vyjadrit slusne.
Tak hodne stesti a zdrave miminko.

barrbucha
Kecalka 397 příspěvků 29.11.17 07:27

@ajinka-t 8o 8o panebože to je hrozné!!! 8o staršně moc mě mrzí co se stalo!!! :hug:

Šmoulice
Kelišová 6817 příspěvků 29.11.17 07:41
@chaela píše:
Nechci byt za spatnou, ale pokud nemas odborne vzdelani, tak „laik, ktery nicemu nerozumi“ opravdu jsi. Nerikam, ze nemuzes mit znalosti o lecich, ktere treba bezne uzivas, ale googlit si lecbu a pak ji lekarum omlatit o hlavu, sama si odpojovat kapacku…asi bych te za nespoluoracujici oznacila taky. Chapu, ze jsi ve slozite situaci, ale pokud uznali chybu a omluvili se, tak si uz urcite daji velekj pozor na to, co ti davaji.
Zkus se treba domluvit, aby ti o dalsich lecich rekli vzdy predem.
Kortikoidy mozna zbytecne byly, ale argument, ze plice jsou uz davno hotove, neni pravda. Hotove jsou az ve 34 tt, takze pokud jsi mela treba ten tyden rozdil v TP, tak ti je mohli dat pro jistotu (k tomu moc nevim, jak se mam stavet, ale asi je lepsi mit plice a dychat v poradku nez pripadne vedlejsi ucinky kortikoidu).
Nechci, aby muj prispevek vyznel nejak utocne, ale naprosto chapu doktory, ze jim vadi lidi, co si neco nactou na netu a pak se jim pletou do prace. Ja mam vzdelani v necem podobne, takze leccos vim, ale ani tak nic nerikam, protoze toho nevim zdaleka tolik, co oni.
Bud se spolu nejak domluvte nebo na revers odejdi. A zkus se k nim chovat slusne a ferove a uvidis, ze se stejne budou chovat i oni k tobe. Tohle je dle me hlavni puvodce vsech problemu pacient vs doktor. I nesouhlas se da vyjadrit slusne.
Tak hodne stesti a zdrave miminko.

Já s tebou souhlasím. Jestli byla i na doktory stejná hysterka, jako v tom úvodním příspěvku, taky bych ji označila za nespolupracující.
A vypínat si sama kapačku? :roll: Divím se @Niccinka, že jsi do té nemocnice lezla, když ti stačí internet… a podle internetu jednáš ;) chudáci doktoři :roll:
Každá je tam chytrá jak rádio a bude je poučovat :roll:
Jinak já jsem rodila 34+3 a kortikoidy mi píchali taky. ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.11.17 07:49

V první řadě zažádejte o převoz do jiné porodnice a zároveň si vyžádejte celou svou dokumentaci co v nemocnici máte a řešte to. Minimálně to chce si zajít k soudnímu znalci v oboru lékařství a farmacie aby vám udělal posudek o pochybení a s tím na policii a podat TO. Je to hrozné v současnosti aby byl člověk pomalu odborníkem na všechno. Nám v nemocnici ničili život celé rodině a i když to nic moc nespraví tak jsme z nich dostali odškodné abychom tomu členů rodiny zajistili aspoň možnost umřít za pár let doma a ne na LDN.

30_aneta
Ukecaná baba ;) 2212 příspěvků 29.11.17 07:53

Nechala bych si zavolat primáře a řekla mu, co se stalo a nechala bych se převést do jiné nemocnice, pokud to tvůj zdravotní stav dovolí. Už bych jim nevěřila, že si dají pozor. Po porodu, až by bylo vše za mnou bych napsala to, co jsi napsala tady řediteli nemocnice a že požaduji potrestání toho personálu, aby se tak nechovali i k jiným maminkám a nestalo se neštěstí. Měli jsme také problémy s nemocnicí (jinou)…dokud jsme byli slušní, tak s námi orali. Potom jsem to už s nervama nevydržela a jedné sestře řekla, co si myslím (a to vydržím hodně, než někomu něco řeknu od plic)a najednou všechno šlo :zed: A pokud se miminko narodí předčasně, tak ve fakultní nemocnici jsou lépe vybavení. Po naší zkušenosti dvou předčasných porodů (33tt, 32tt). Nevím jak je to v Náchodské nemocnici, ale u nás v okresní, když mají podezření, že je něco s miminkem, tak převážejí do Olomouce, samozřejmě pouze miminko, tebe ne. Držím moc palce, aby vše dopadlo a byli jste oba dva vpořádku a zdraví :kytka: :hug:

Veverko
Kecalka 273 příspěvků 29.11.17 07:53

Gynipral rozhodne neni neco, co ohrozuje zivot, ba naopak, neumis si predstavit, kolik zenam oddalilo predcasny porod. Je to lek, ktery se vyuziva ve vetsine nemocnic porad. Vedlejsi ucinky jako dusnost, zhorsene dychani, navaly horka bohuzel k tomu patri nez se s tim organizmus dokaze zzit.( bez vyjimky tvoji diagnozy) A skutecne neni nic horsiho nez laik studujici pribalove letaky, na to by umrel snad kazdy i po Paralenu. Tohle opravdu neni na nejakou stiznost nemocnice.
Pravda je akorat to, ze ve 35 tt, se dava prednost uz spise Magnesiu.
Preji ti pohodovy zbytek tehotenstvi.

Uživatel je onlineJanli
Kelišová 6281 příspěvků 29.11.17 07:56

Proboha, nikde není záruka, že má dítě dozrálé plíce! Kortikoidy nutně potřebuje! Spousta dětí narozených ještě v 36tt musí být na nucené plicní ventilaci. To by se ti líbilo, kdyby ti po porodu dítě odvezli do Hradce Králové a nemohla jsi ani kojit? S tím lékem pro tebe udělali chybu, ale kortikoidy byla nutnost, která tvému dítěti možná zachránila zdraví a život!

Veverko
Kecalka 273 příspěvků 29.11.17 08:11

Jak pise "@Janli,plice jsou organ, ktery dozrava jako posledni v tele plodu a urcite jsou kortikoidy potrebne.

Uživatel je onlineterinka4444
Hvězda diskuse 68467 příspěvků 29.11.17 08:18

Promiň, ale jsi hysterická, a jestli jsi takhle reagovala i tam, tak se nedivím, že jsi za hysterku. Ascorutin se třeba nesmí v těhotenství, je to v příbalovém letáku, dostávají ho všichni a pomáhá. Jedna kapačka Gynipralu nezabije ani tebe ani dítě, mohla zklidnit kontrakce. Já úplně miluju, jak si někdo nastuduje něco na internetu a zpochybní práci lékařů, protože v příbalovém letáku…asi bude lepší, když si najdeš jinou nemocnici, tady už budeš hysterčit, nebudeš jim věřit, oni tě budou mít zrovna tak plné zuby.

Uživatel je onlineterinka4444
Hvězda diskuse 68467 příspěvků 29.11.17 08:20

A to k těm kortikoidům, jsi úplně mimo, tvé dítě je potřebovalo, nerodila jsi ještě předčasně dítě s nedozrýlími plícemi, že? To je pak veselá koukat se na tu dusící se intubované novorozeně. Neohrozili nic a nikoho, už vůbec ne dítě, ty by ses měla v první řadě uklidnit.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.11.17 08:40

@Niccinka ve 31 týdnů kdy mi hrozil předčasný porod jsem byla 48h napojena na gynipralu, magnesku a antibiotikách. Kortikoidy mi také napichali a nenapadlo mě vyhledávat něco na internetu a pochybovat. Dulezite pro mě bylo hlavně neporodit. Gynipral ohrožuje matku i dite pokud se podava více než určitá davka.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Kostková o zmatcích ve StarDance: Bylo to společensky přijatelné!

Patří sice mezi naše nejoblíbenější moderátorky, po sobotním přímém přenosu... číst dále >

Velké odhalení Clinta Eastwooda: Má dceru, o které 30 let nevěděl!

Příběh jako z vystřižený ze stříbrného plátna nedávno zveřejnila zahraniční... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >