Předčasný přechod? Co to se mnou je?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.18 09:12
Předčasný přechod? Co to se mnou je?

Dobrý den všem. Zajímalo by mě, jestli třeba některá neprožíváte něco podobného. Mám zpoždění ms. Jsem 38. den cyklu. Test negativní. Přitom cítím těhotenské příznaky, ale vlastně už nevím jestli si je nenamlouvám. Mám tři děti a téměř před třemi lety jsem podstoupila interupci. Do dnešního dne jsem se bála, že jsem těhotná, po testu tady zas bulim, že těhotná nejsem. Pláču i pro to dítě které jsem si nechala vzít. Připadám si jako blázen. Co to se mnou je? Nevyznám se sama v sobě :,( Je mi 39 let a tak si říkám, jestli to nemůže být předčasný přechod? Nerada bych se dotkla žen, které se snaží o miminko, tím že tady píšu o své dobrovolné interupci. Nesuďte mě prosím. Máte některá zkušenost se stejně rozházeným cyklem, psychickou nepohodou, bolavými nalitými prsy?

Reakce:
s.y.p.t.a
Zasloužilá kecalka 694 příspěvků 22.10.18 09:50

Ahoj, může to být nějaká hormonální nerovnováha. Hodně má na menstruační cyklus i psychika, takže klidně mohou být i anovulační cykly. Je vidět, že nejsi úplně v pohodě, to se může vše odrazit právě na prodloužných cyklech. Ta bolest po potratu může být součástí tzv. postabortivního syndrommu, kdy žena truchlí pro své nenarozené dítě, může mít výčitky svědomí, trpět depresemi, úzkostmi. Může si připomínat tuto bolestnou ztrátu i dlouhou dobu. Nejsi sama, kdo toto prožívá. Snažím se pomáhat ženám takto trpícím, pokud budeš chtít, můžeš mi napsat sz a popovídat více.
Je potřeba se se vším vyrovnat. I po těch letech se se svým nenarozeným dítětem rozluč, dej mu jméno, popros ho o prominutí, nebraň se slzám. Symbolicky zapal třeba svíčku nebo pošli po vodě kytičku. Můžeš se obrátit i na Boha, pokud v něj věří, a poprosit o odpuštění, pomodlit se, nechat odsloužit mši svatou v kostele. Nakonec je nejtěžší odpustit sama sobě a třeba nejbližším, že tě tehdy nepodpořili. Je potřeba si připustit, že jsme lidé chybující, nemusíme se vždy úplně nejlépe rozhodnout, je nutné to akceptovat a už si nic nevyčítat. Je krásné, že máš tři děti, věnuj se jim, raduj se z nich, poděkuj za ně, že je můžeš vychovávat, miluj je. Zkus se těšit každý den z drobných maličkostí v životě a už pro své nenarozené dítě netruchli. Věř, že je mu dobře.
Myslím na tebe, ať je už lépe :hug: .

Barunelka
Nováček 5 příspěvků 22.10.18 10:10

Asi máš ve všem pravdu, dlouho to popírám sama v sobě. Tvářím se,že je vše tak jak má být. Říkám si, budou to tři roky, to s tím nesouvisí. Asi nejsem blázem, ani v přechodu, prostě mi není dobře a teď to jen vše vygradovalo. Děkuji za tvou reakci :srdce:

s.y.p.t.a
Zasloužilá kecalka 694 příspěvků 22.10.18 10:29

Promluvila bych si třeba i s partnerem, že tě to trápí, ženy bývají často osamocené ve své bolesti. Nikdo je nechápe, nerozumí tomu, co prožívají. Někdy není od věci vyhledat i psychologa, který se tímto problémem zabývá a obtíže nebude bagatelizovat. Můžeš zavolat i na bezplatnou linku Aqua vitae, kde se touto oblastí zabývají, vyslechnou, poradí. Je to 800108000. Je možné napsat i na: poradna@linka­pomoci.cz

Barunelka
Nováček 5 příspěvků 22.10.18 10:31

Děkuji, snad se vše zase srovná.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozhovor s primářkou nemocnice, kde leží Pomeje: Ročně u nás zemře 200 pacientů

Do Nemocnice Na Pleši byl před několika týdny přemístěn herec a producent... číst dále >

Gigantická prsa i hrátky s ananasem! Vémolova Lela ukázala své nahé tělo v plné kráse

Miluje své plastikami upravené tělo a nestydí se ho ukázat! Slovenská... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >