Předčasný přechod? Co to se mnou je?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.18 09:12
Předčasný přechod? Co to se mnou je?

Dobrý den všem. Zajímalo by mě, jestli třeba některá neprožíváte něco podobného. Mám zpoždění ms. Jsem 38. den cyklu. Test negativní. Přitom cítím těhotenské příznaky, ale vlastně už nevím jestli si je nenamlouvám. Mám tři děti a téměř před třemi lety jsem podstoupila interupci. Do dnešního dne jsem se bála, že jsem těhotná, po testu tady zas bulim, že těhotná nejsem. Pláču i pro to dítě které jsem si nechala vzít. Připadám si jako blázen. Co to se mnou je? Nevyznám se sama v sobě :,( Je mi 39 let a tak si říkám, jestli to nemůže být předčasný přechod? Nerada bych se dotkla žen, které se snaží o miminko, tím že tady píšu o své dobrovolné interupci. Nesuďte mě prosím. Máte některá zkušenost se stejně rozházeným cyklem, psychickou nepohodou, bolavými nalitými prsy?

Reakce:

s.y.p.t.a
Zasloužilá kecalka 618 příspěvků 22.10.18 09:50

Ahoj, může to být nějaká hormonální nerovnováha. Hodně má na menstruační cyklus i psychika, takže klidně mohou být i anovulační cykly. Je vidět, že nejsi úplně v pohodě, to se může vše odrazit právě na prodloužných cyklech. Ta bolest po potratu může být součástí tzv. postabortivního syndrommu, kdy žena truchlí pro své nenarozené dítě, může mít výčitky svědomí, trpět depresemi, úzkostmi. Může si připomínat tuto bolestnou ztrátu i dlouhou dobu. Nejsi sama, kdo toto prožívá. Snažím se pomáhat ženám takto trpícím, pokud budeš chtít, můžeš mi napsat sz a popovídat více.
Je potřeba se se vším vyrovnat. I po těch letech se se svým nenarozeným dítětem rozluč, dej mu jméno, popros ho o prominutí, nebraň se slzám. Symbolicky zapal třeba svíčku nebo pošli po vodě kytičku. Můžeš se obrátit i na Boha, pokud v něj věří, a poprosit o odpuštění, pomodlit se, nechat odsloužit mši svatou v kostele. Nakonec je nejtěžší odpustit sama sobě a třeba nejbližším, že tě tehdy nepodpořili. Je potřeba si připustit, že jsme lidé chybující, nemusíme se vždy úplně nejlépe rozhodnout, je nutné to akceptovat a už si nic nevyčítat. Je krásné, že máš tři děti, věnuj se jim, raduj se z nich, poděkuj za ně, že je můžeš vychovávat, miluj je. Zkus se těšit každý den z drobných maličkostí v životě a už pro své nenarozené dítě netruchli. Věř, že je mu dobře.
Myslím na tebe, ať je už lépe :hug: .

Barunelka
Nováček 5 příspěvků 22.10.18 10:10

Asi máš ve všem pravdu, dlouho to popírám sama v sobě. Tvářím se,že je vše tak jak má být. Říkám si, budou to tři roky, to s tím nesouvisí. Asi nejsem blázem, ani v přechodu, prostě mi není dobře a teď to jen vše vygradovalo. Děkuji za tvou reakci :srdce:

s.y.p.t.a
Zasloužilá kecalka 618 příspěvků 22.10.18 10:29

Promluvila bych si třeba i s partnerem, že tě to trápí, ženy bývají často osamocené ve své bolesti. Nikdo je nechápe, nerozumí tomu, co prožívají. Někdy není od věci vyhledat i psychologa, který se tímto problémem zabývá a obtíže nebude bagatelizovat. Můžeš zavolat i na bezplatnou linku Aqua vitae, kde se touto oblastí zabývají, vyslechnou, poradí. Je to 800108000. Je možné napsat i na: poradna@linka­pomoci.cz

Barunelka
Nováček 5 příspěvků 22.10.18 10:31

Děkuji, snad se vše zase srovná.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Bávo za 700 tisíc na usmířenou! Růžička si svou Marušku snadno koupil zpět

Chvíli to vypadalo, že je s láskou mezi hokejovým trenérem Vladimírem... číst dále >

Cameron Diaz opustila svou kariéru a zmizela ze scény. Co teď dělá a s kým žije?

Když se řekne Cameron Diaz (46), každý si vybaví blonďatou krásku z 90. let,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Latexová svoboda nahých mužů. Na neobvyklé výstavě je orgasmus povolen

Po nahých ženách nabídli organizátoři výstavy Voayer skutečně nahé muže. V... číst dále >

Když táta zemřel, neměl ani šedesát kilo, vzpomíná dcera Michala Tučného

Táta Michaely Tučné je dodnes ikonou české country music. Báječná ženská,... číst dále >