Predklaneni se na konci 1. trimestru - pro veci, u obouvani apod.

18
28.4.21 15:28

Predklaneni se na konci 1. trimestru - pro veci, u obouvani apod.

Ahoj maminky a budouci maminky,

jdu si k vam pro zkusenosti. Jsem na konci 1. trimestru a vzdycky kdyz se treba 3-4 za sebou ohnu v pase - neco sbiram ze zeme doma, obouvam si boty atd., tak me hrozne rozboli podbrisek, az tak neprirozene. Do pul hodky to pak ustane, ale… nemuzu tam nejak utlacovat miminko? Abych ho nejak neskripla ci cokoli. Jinak mi ten pohyb nijak nevadi, brisko nemam zatim skoro zadne, ale i presto to dost pokazde dost boli. Nekdy si k tomu sednu, ale ne vzdy to jde…

Mate nekdo podobnou zkusenost? Chapu, ze za par mesicu uz se neohnu a sama neobuju a ze ted muzu byt rada, to tady urcite uslysim, ale momentalne resim toto :) Zapomnela jsem se dnes doktorky bohuzel poptat.

Dekuji moc a mejte hezky den!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1356
28.4.21 15:33

Plod měří zhruba 3 cm, opravdu mu nevadí dvé ohýbání a ani mu nijak nemůžeš ublížit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18
28.4.21 15:35

@evulinda79 no dnes jsem byla na tom prvotrimestralnim screeningu a podle CRL uz ma teda myslim asi 7 nebo 8 cm. Jen jsem jeste dite nemela a je mi divna ta bolest. A predklaneni mi teda neprijde nic hrozneho, kdyz jeste nemam pupek, tak nevim…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20548
28.4.21 15:39

Nepředkláněj se udělej dřep jinak já přibrala 40kg aobout jsem se dokázala takže klid

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1356
28.4.21 15:43
@elous_2020 píše:
@evulinda79 no dnes jsem byla na tom prvotrimestralnim screeningu a podle CRL uz ma teda myslim asi 7 nebo 8 cm. Jen jsem jeste dite nemela a je mi divna ta bolest. A predklaneni mi teda neprijde nic hrozneho, kdyz jeste nemam pupek, tak nevim…

i tak je to dítěti úplně fuk, až bude mít 50 cm a 4 kg, taky se předklánět budeš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18
28.4.21 15:45

@ka2ka a jak se obouvate (tenisky) kdyz neni moznost si sednout prosim? mam za sebou ruzne brisni operace a endometriozu, tak mozna proto me to boli i po takovych nijakych ukonech, nedokazu si to vysvetlit, ale ta bolest pokazde pri takove cinnosti mi proste dela starosti :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20548
28.4.21 15:49
@elous_2020 píše:
@ka2ka a jak se obouvate (tenisky) kdyz neni moznost si sednout prosim? mam za sebou ruzne brisni operace a endometriozu, tak mozna proto me to boli i po takovych nijakych ukonech, nedokazu si to vysvetlit, ale ta bolest pokazde pri takove cinnosti mi proste dela starosti :nevim:

Mám za sebou x operaci a bolí tě to protože se roztahují svaly to je normální, tenisky si nechám zavázený a při obouvání stojím na jedný noze

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.4.21 15:54

Mně to začalo vadit až ve 2. trimestru, při stlačování břicha mi začalo pak to břicho tvrdnout. Porodní asistentka radila nepředklánět se a to břicho nestlačovat a „neprovokovat“, protože při stlačení břicha děloha začne reagovat právě tím, že se zatne (tj. břicho ztvrdne). Takže jsem se naučila milionkrát za den dřepat - zavázat dítěti boty, dát mu bundičku, nasadit kalhoty, všechno jsem dělala ve dřepu nebo kleku. Boty jsem si dávala ve stoje, žádné šněrovací jsem nenosila.
Určitě bych se na to zeptala doktora a naučila bych se dělat ty věci tak, abych to břicho nestlačovala.

• Citovat
  • Nahlásit
16471
28.4.21 15:58

@elous_2020 taky mam za sebou endo a operace. Aktualne uz 3.trimestr a obouvam se normálně, kdyz ti to nejde, kup si lžíci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31216
28.4.21 16:09
@elous_2020 píše:
Ahoj maminky a budouci maminky,

jdu si k vam pro zkusenosti. Jsem na konci 1. trimestru a vzdycky kdyz se treba 3-4 za sebou ohnu v pase - neco sbiram ze zeme doma, obouvam si boty atd., tak me hrozne rozboli podbrisek, az tak neprirozene. Do pul hodky to pak ustane, ale… nemuzu tam nejak utlacovat miminko? Abych ho nejak neskripla ci cokoli. Jinak mi ten pohyb nijak nevadi, brisko nemam zatim skoro zadne, ale i presto to dost pokazde dost boli. Nekdy si k tomu sednu, ale ne vzdy to jde…

Mate nekdo podobnou zkusenost? Chapu, ze za par mesicu uz se neohnu a sama neobuju a ze ted muzu byt rada, to tady urcite uslysim, ale momentalne resim toto :) Zapomnela jsem se dnes doktorky bohuzel poptat.

Dekuji moc a mejte hezky den!

Předkláněla jsem se až do porodu a dítě zdravé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18
28.4.21 16:11

Jasne, spis asi bude dobre zacit resit pricinu, protoze ta bolest asi neni uplne normalni. Budu se snazit tech pohybu vyvarovat, ale nicmene to neresi to, proc se to deje v takove mire, kdyz si zkousim dvoje boty a rozhoduju se, ktere z nich koupim a cely proces trva asi tak 3 minuty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2852
28.4.21 16:12

Tak se nepredklanej, ale zvedejnveci ze drepu. Nebo proste nejak pomalu, aby ti to vyhovovalo. Diteti fakt nemas co udelat ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18
28.4.21 16:13

Jak poznat tvrdnuti bricha teda zatim nevim, ale je pravda, ze me vzdycky zacne bolet a pak ho mam takove tuhe a cca za pul hodky az hodku to prejde. Ale ze tomu nepredchazi ani zadna zvysena namaha, proste jen zkouseni bot a je to hned tu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18
28.4.21 16:14

@Micaella22 no budu se snazit, ale je to pro me dost prirozeny pohyb a v tu chvili mi to proste nedojde :roll: no budu muset vic premyslet co delam :) a rict to asi doktorce a poptat se na radu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20548
28.4.21 16:17

@elous_2020 roztahuj se ti děloha a povolují svaly takže určítá bolest je normální

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat