Předkožka, fimóza - asi jsem synovi ublížila :(

Anonymní
27.5.20 06:40

Predkozka, fimoza - asi jsem synovi ublizila :(

Dobry den, prosim o radu. Syn ma pul roku a ma uplne zuzenou predkozku. Dle rady doktorky jsem mu ji od narozeni vzdy po koupani jemne stahovala, asi v 5 mesich jsem si ale vsimla, ze spis nez by se mu rizsirovala, tak se zacala dirka na curani zmensovat. Dle rady kamaradky jsem koupila pindamast a mazala, doktorka rekla, ze dokud nevidim problemy s curanim, tak je to ok. Takze jsem tri tydny mazala, zdalo se, ze se dirka opet rozsiruje, ale vcera pri koupani jsem zjistila, ze se opet smrskla. Je ted sotva viditelna. Celou noc hledam rady na internetu a zjistila jsem, ze jsem to delala asi uplne spatne. Nejspis jsem mu na to vubec nemela sahat, protoze pretahovani predkozky u chlapcu je pry zastarala praktika, ktera spis ublizi :,( no dobre, ale co ted. Syn to nema nijak cervene, zda se, se cura normalne. Mam strach, ze jsem mu tim vsim ublizila a ze se to uz bez chirurgie neobejde. Cetla jsem o kortikoidove masti, ale pry je to jen docasna pomoc, pry se casto predkozka zase vraci zpatky po skonceni mazani… Moc prosim o radu, pomoc, mam chut si nafackovat… :( :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3050
27.5.20 06:46

Neporadím, ale zas až tak zastaralá technika to být nemůže, protože já si z dob mladí nepamatuju ani na přetahování u kluků, či roztahování u holčiček🤔…

Řídila bych se rády Dr. pokud říká, že dokud je čůrání ok, tak je to ok, víc bych neřešila a dala tomu čas..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1003
27.5.20 06:51

Na stahování předkožky je docela brzo, nepamatuji si, kdy jsem s tím u synů začala, ale syn je fakt ještě malý. Určitě poradí maminy, které mají ještě prťata, netrápila bych ani syna a už vůbec ne sebe. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.5.20 07:01

@toma0105 ja vim, ze na celkove stazeni je jeste brzo, mozna jsem to napsala blbe, spis doktorka radila proste trochu natahovat, aby to postupne povolavalo, ne nasilne stahovat. Ale ocividne i to bylo blbe, neco jsem asi po**ala, protoze ted je dirka na curani sotva videt, takze mu to asi prasklo a zjizvilo se. :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
685
27.5.20 07:05

Zkuste projít starší diskuze. Psával tam pán, nemůžu si vzpomenout na jméno a radíval tam s tímhle problémem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
685
27.5.20 07:07

Už jsem ho našla- gin 124.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34473
27.5.20 07:10
@Anonymní píše:
@toma0105 ja vim, ze na celkove stazeni je jeste brzo, mozna jsem to napsala blbe, spis doktorka radila proste trochu natahovat, aby to postupne povolavalo, ne nasilne stahovat. Ale ocividne i to bylo blbe, neco jsem asi po**ala, protoze ted je dirka na curani sotva videt, takze mu to asi prasklo a zjizvilo se. :zed:

Neřešila bych to s praktickou dětskou, spíš s urologem. Ale @gin124 by mohl poradit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.5.20 07:16

@barabrambora ano, starsi diskuze jsem procetla, i toho pana. To me prave i zavedlo k tomu, ze jsem to delala asi spatne. Ale nenasla jsem nikde radu, co delat, kdyz uz se to teda podelalo, krom toho, ze obrizka… :(

• Citovat
  • Nahlásit
1592
27.5.20 07:18

...

Už mu ho chudákovi nech být. Pečuj takhle o pindíka tatínkovi!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
711
27.5.20 07:23

Mám dva kluky a mladší měl užší předkožku. Já teda úplně nerozumím tomu jak píšeš že dírka není vidět, protože normálně vidět není. Každopádně teď se radí nepřetahovat vůbec. Prý ta tkáň se může poškodit a zajizvit se. Je fakt, že je opravdu jemnoučká. I když jsem zkoušela uvolnit v teplé vodě a jen malinko, tak se synovi udělala malá prasklinka. Nechala bych to být, vůbec to nepřetahovala a počkala. Můžeš si vyžádat od doktorky žádanku na urologii, ale podle mě ti tam stejně nic neřeknou. Byli jsme tam kvůli varlatku a v roce nám jen napsali do zprávy, že má fimozu a ani nás neobjednali znova a vlastně to vůbec neřešil

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.5.20 07:25

@Tecumseh diky za „radu“ :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
1816
27.5.20 07:38

Nepretahovat. Dneska se to už nedělá. Máš doma miminko, akorát mi ublížis. Mám syna skoro 5 let a taky mu nejde úplně přetáhnout. Jako miminko jsem vždy jen stáhla, abych ho tam umyla. Jak si s ním začne kluk hrát tak vše povolí samo. Na žádné násilně přetahování nevěřím. A jestli čůrá normálně z e miminko, je vše ok. Hlavně už ho nech být, nebo uděláš více škody než užitku. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2027
27.5.20 08:02

Hned po narození kluků dvojcat jsem dostala tuhle super radu od moji mamky, jak se od narození musí pretahovat. Moje pediatricka se úplně zhrozila, když jsem se ji zeptala, jestli to dělám 8o Na roční prohlídce mi ukázala, jak na to, ze do 3 let je ideální mu to přetáhnout. Moc nám to nejde, proto to nechám na klukach a na tatinkovi, aby si to pretahli sami :) Pro klid duše si zajdi na urologii, uvidíš, ale nepanikar. I kdyby musel na zákrok, tak prostě půjde na zákrok. On si nic pamatovat nebudeš a nad pediatrickou bych se zamyslela ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
230
27.5.20 08:43

Teď jsem tohle řešila u 19 měsíčního syna. Pediatra mi říkala, že nemám přetahovat, ale jen lehce popotahnout, abych odstranila mázek kolem. Asi před měsicem mu to zrudlo a mázek se dostal ven. Radši jsme jeli na pohotovost. Všechno v pořádku, zánět neměl. A uvolnil se kus předkozky. Tím chci říct, že pokud není zárudly a nebo na první pohled nevidis prasklinku, tak si nic špatného neudělala. Nesmíš násilím přetahovat, ale jen opatrně popotahnout, zkontrolovat, jestli tam není nějaký nepořádek. Tohle mi říká moje pediatra i paní doktorka na pohotovosti. A v 6 měsících je tenhle stav úplně normální. Pokud normálně čůra a nedělá se mu boule při curani, tak je to v pohodě. V tomhle věku je úplně normální, že je předkozka zuzena :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.5.20 08:45

Nechala bych to úplně být, pokud nemá problémy s čůráním. Kolem 2-3 let by to měl zvládat sám v rámci koupání, trochu stáhnout, pomasírovat. A buď úplně v klidu, můj syn (7 let) pořád plně nepřetáhne, naštěstí máme skvělou pediatričku, která zastává modernější názor a násilně nepřetahuje. Dokud to nedělá problémy v hygieně nebo močení, nebo kluk sám necítí problém, není důvod něco násilím dělat. Anonym - osobní info o synovi.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat