Předmanželská smlouva a převod nemovitosti

Anonymní
27.1.21 01:32

Předmanželská smlouva a převod nemovitosti

Ahoj,

budeme uzavírat předmanželskou smlouvu. Prosím jen by mě zajímalo, pokud v době manželství bych poté dostala darem nemovitost (dědeček), bude mít na ní nárok manžel? :think:
S partnerem jsme dlouho a máme se rádi, ale když vidím některé rozvody, je mi špatně. Proto chci mít vše řádně vyřešené. Děkuju

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6652
27.1.21 01:34

Na osobní dar, nebo dědictví nebude mít manžel nárok i bez předmanželské smlouvy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3318
27.1.21 01:59
@Heivka píše:
Na osobní dar, nebo dědictví nebude mít manžel nárok i bez předmanželské smlouvy.

Jak chce potom takovou nemovitost udrzovat v manzelstvi? Protoze kdyz do toho zacne cpat rodinne finance, tak uz je to diskutabilni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6652
27.1.21 02:14

@Pavlik Morozov Potom má manžel nárok jen na půlku toho, co do nemovitosti během manželství vložili nad rámec běžné údržby a ještě to musí prokázat. My s manželem takhle řešili finance kolem bytu, který jsem dostala od rodičů. Máme sepsané papíry na manželův vklad do rekonstrukce, aby bylo všechno podchyceno. I kdyby se byt prodal a peníze se investovaly do domu, tak by manželův podíl byl menší o cenu z prodeje toho bytu mínus jeho vklad do rekonstrukce. Vzhledem k inflaci a růstu cen nemovitostí by manžel docela ostrouhal. Pokud chce mít zakladatelka klid, tak hlavně nesmí přepsat na manžela podíl nemovitosti a být v katastru nemovitostí zapsaná jako jediná majitelka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3318
27.1.21 02:17
@Heivka píše:
@Pavlik Morozov Potom má manžel nárok jen na půlku toho, co do nemovitosti během manželství vložili nad rámec běžné údržby a ještě to musí prokázat. My s manželem takhle řešili finance kolem bytu, který jsem dostala od rodičů. Máme sepsané papíry na manželův vklad do rekonstrukce, aby bylo všechno podchyceno. I kdyby se byt prodal a peníze se investovaly do domu, tak by manželův podíl byl menší o cenu z prodeje toho bytu mínus jeho vklad do rekonstrukce. Vzhledem k inflaci a růstu cen nemovitostí by manžel docela ostrouhal. Pokud chce mít zakladatelka klid, tak hlavně nesmí přepsat na manžela podíl nemovitosti a být v katastru nemovitostí zapsaná jako jediná majitelka.

S tim se da souhlasit. Ale jako manzel bych nesouhlasil aby se do takove nemovitosti cpaly rodinne penize.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6652
27.1.21 02:30

@Pavlik Morozov Tak pokud v ní budou jako rodina bydlet, tak do jakéhokoli jiného bydlení by se taky cpaly peníze, jedno jestli do něčeho na hypotéku nebo do pronájmu. Takhle to je že v podstatě bydlí jen za čisté náklady, bez hypotéky, nájmu… Což je v dnešní době velká úspora. Když vezmu že švagrová platí za 60m2 nad autodílnou, kde se dělá i přes noc 18k měsíčně, tak mít chlapa se zděděným barákem je investice do nové střechy a fasády v dlouhodobém hledisku pakatel. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.1.21 02:40

Děkuji moc za vysvětlení. Dům ve kterém bydlíme máme řádně v katastru na půl. Jde o byt, který mi děda chce přepsat.
Byt je starý 5let, takže velké opravy tam zatím nečekám (pronajímá se). V každém případě by bylo lepší, aby byl v předmanželské smlouvě, než darem po svatbě, že? :think:

• Citovat
  • Nahlásit
3874
27.1.21 06:40

Nedivim se, ze je tolik rozvodu… jakobyt vdecna, ze bydlim v manzelovym dome jen za cenu energii? Pak bych ten dum nikdy nechtela rekonstruovat, protoze bych na tom vzdycky jen ostrouhala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3990
27.1.21 06:45
@Pavlik Morozov píše:
S tim se da souhlasit. Ale jako manzel bych nesouhlasil aby se do takove nemovitosti cpaly rodinne penize.

Buď tam budou bydlet a tím pádem i manžel podstatně ušetří za bydlení, plus v případě rozvodu ty „rodinné peníze“ dostane zpět. Nebo ho budou pronajímat a tím pádem bude i manžel z výdělku profitovat. Kde je teda problém a co bys navrhoval jako správné řešení?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3990
27.1.21 06:49
@e008 píše:
Nedivim se, ze je tolik rozvodu… jakobyt vdecna, ze bydlim v manzelovym dome jen za cenu energii? Pak bych ten dum nikdy nechtela rekonstruovat, protoze bych na tom vzdycky jen ostrouhala.

Takže bys díky dědictví manžela, ke kterému bys přišla jak slepá k houslím, ušetřila ročně desítky tisíc, které bys jinak vrazila do tržního nájmu, opotřebovávala bys vybavení domu, ale bylo by ti zatěžko se podílet na běžné údržbě? Navíc na údržbě něčeho, co jednou zdědí tvoje děti? To je řádná rozmazlenost teda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3874
27.1.21 06:51

@SlečnaDahlia a brali se kvuli penezum? Jako v manzelstvi snad napul ne? Tady tou kalkulaci je to cesta do pekel…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3874
27.1.21 06:54

@SlečnaDahlia :lol: takze mozna by me manzel mohl jeste uctovat najem, ne? A ja kdyz mu porodim deti a zhuntuju si telo tehotenstvima a tak to se zohledni kde? :zed: boze, pak se nedivim, ze je takova rozvodovost

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19743
27.1.21 06:59

Dary a dědictví do SJM nepatří. Na to žádnou smlouvu nepotřebuješ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3990
27.1.21 07:02
@e008 píše:
@SlečnaDahlia :lol: takze mozna by me manzel mohl jeste uctovat najem, ne? A ja kdyz mu porodim deti a zhuntuju si telo tehotenstvima a tak to se zohledni kde? :zed: boze, pak se nedivim, ze je takova rozvodovost

Jasně, proč to nevyhrotit do extrému, že jo?

Ano, co se vybuduje společně v manželství, to je na půl. Když mu (jak jako mu, děti jsou jenom jeho a ty je nechceš?) porodíš děti, máš nárok na polovinu jeho výdělku po dobu, co ty nebudeš moct vydělávat a naopak. Ale jakou by mělo tvoje těhotenství souvislost s dědictvím po dědečkovi manžela, se kterým nemáš absolutně nic společného, to fakt nechápu. Místo radosti, že máš kde bydlet a že tvoje děti budou zajištěné, bys držkovala o podíl na něčem, pro co jsi nehnula ani prstem. Tak komu tady jde o prachy, že? ;)

Ale abychom si rozuměli: z pozice partnera, který zdědil barák, by mě ani nenapadlo nepřepsat půlku na manžela. Ale z pozice manžela toho, kdo dědil, bych se sama ze sebe musela zeblít, kdybych chtěla sahat na majetek, který vybudovala jiná rodina, a ještě bych měla držkovat, že bych jednou za pár let měla přispět na nový kotel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
193
27.1.21 08:17
@SlečnaDahlia píše:
Jasně, proč to nevyhrotit do extrému, že jo?

Ano, co se vybuduje společně v manželství, to je na půl. Když mu (jak jako mu, děti jsou jenom jeho a ty je nechceš?) porodíš děti, máš nárok na polovinu jeho výdělku po dobu, co ty nebudeš moct vydělávat a naopak. Ale jakou by mělo tvoje těhotenství souvislost s dědictvím po dědečkovi manžela, se kterým nemáš absolutně nic společného, to fakt nechápu. Místo radosti, že máš kde bydlet a že tvoje děti budou zajištěné, bys držkovala o podíl na něčem, pro co jsi nehnula ani prstem. Tak komu tady jde o prachy, že? ;)

Ale abychom si rozuměli: z pozice partnera, který zdědil barák, by mě ani nenapadlo nepřepsat půlku na manžela. Ale z pozice manžela toho, kdo dědil, bych se sama ze sebe musela zeblít, kdybych chtěla sahat na majetek, který vybudovala jiná rodina, a ještě bych měla držkovat, že bych jednou za pár let měla přispět na nový kotel.

Majetek ale budou opečovávat spolu, spolu do něj budou investovat přeci. Proč si ho má tedy vlastnit jen jeden? Můj manžel také dostal dům, ale ten dům se musel opravit. Moje podmínka byla dat ho do SJM, nebo část domu. Nechtěla jsem si brát hypotéku a uvazovat se k něčemu kde mi nepatří ani klika od dveří.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat