Předmanželská smlouva - ano/ne, - II - u věřících ano/ne

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  14.03.18 11:51
Předmanželská smlouva - ano/ne, - II - u věřících ano/ne

Zdravím všechny, zajímal by mě pohled všech, kteří mohou jakkoliv přispět názorem k danému tématu a to k předmanželské smlouvě. Určitě ano/ne??? Popř. i pohled a zkušenosti věřících manželů ano/ne??? Budu vděčný za rady a zkušenosti :andel:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Reakce:

sakota
Kelišová 5167 příspěvků 14.03.18 11:55

Nemame ji, ani jsme o ni neuvazovali. Ja jsem verici, manzel nikoliv, svatba byla cirkevni. Brali jsme se pomerne mladi (25 a 24) pred 3,5 lety.

martina.se
Hvězda diskuse 56763 příspěvků 2 inzeráty 14.03.18 11:55

Po zkušenostech předmanželská smlouva jednoznačně ano..

Kalbe
Kecalka 294 příspěvků 14.03.18 11:56

My jsme s manželem věřící a žádnou smlouvu nemáme - k Čemu… Mezi námi je laska a důvěra, manžel vydělává peníze (já jsem doma) všechno kupuje on (byt napsal na oba i když jsem nedala ani korunu) proste všechno rika ze je naše… neumím si představit že chce po me podepsat např ze majetek mu zůstává atd vždyť je to společný život.. Tak ať se pak neberou

pe-terka
Extra třída :D 14131 příspěvků 14.03.18 11:56

Jsem věřící, ale v současné době, kdy mají vztahy často jepičí trvanivost, jsem u novomanželů pro manž. smlouvy. Co je psáno, to je dáno, jasná pravidla…a prevence různých rozčarování, až opadne zamilovanost.

pe-terka
Extra třída :D 14131 příspěvků 14.03.18 11:58
@Kalbe píše:
My jsme s manželem věřící a žádnou smlouvu nemáme - k Čemu… Mezi námi je laska a důvěra, manžel vydělává peníze (já jsem doma) všechno kupuje on (byt napsal na oba i když jsem nedala ani korunu) proste všechno rika ze je naše… neumím si představit že chce po me podepsat např ze majetek mu zůstává atd vždyť je to společný život.. Tak ať se pak neberou

máme to nastavené podobně, jsme spolu už 20 let. Jenže tehdy byla jiná doba, navíc jsme při vstupu do manž. měli oba „holý zadek“.
Dnešním mladým už bych ty smlouvy radila :think:

BaMaK
Závislačka 2679 příspěvků 4 inzeráty 14.03.18 12:04

Předmanželská smlouva ano. Zajímalo by mě, co s tím má společného víra :think:, takže ano i pro věřící.

zoidberg
Extra třída :D 10775 příspěvků 14.03.18 12:05

U mladých s holými zadky není třeba, u starších s vlastními majetky nebo u lidí z rozdílných ekonomických kruhů jednoznačně ano. Klidně dětem toho notáře zaplatím, pokud zblbnou a budou chtít svatbovat.

Valerie2106
Kecalka 111 příspěvků 14.03.18 12:05

Já s manželem taky ne, já věřící, on ne, brali jsme se (já 22 on 30), nenapadlo by mě to ani, v případě, že bychom se rozvedli, odejdu s holým zadkem tak jak jsem do manželství přišla, i když mám nárok na polovinu, nevzala bych si nic :) ;)

Tichošlápek
Echt Kelišová 8208 příspěvků 14.03.18 12:05

Ano. Věřící nejsem, tak to netuším jak to mají

jankajj
Ukecaná baba ;) 2274 příspěvků 14.03.18 12:09
@pe-terka píše:
máme to nastavené podobně, jsme spolu už 20 let. Jenže tehdy byla jiná doba, navíc jsme při vstupu do manž. měli oba „holý zadek“.
Dnešním mladým už bych ty smlouvy radila :think:

Ono když máš majetek při vstupu do manželství, předmanželskou smlouvu nepotřebuješ, protože majetek nabytý před manželstvím do společného jmění (manželů) nespadá. Největší smysl to má pro chlapy, kteří vydělávajímili­ony, protože o ty miliony nabyté za manželství by se při případném rozvodu dělit museli. Stejně tak když manžel za dobu trvání manželství postaví dům /byť z jeho peněz či jeho svépomocí/ - je to za trvání manželství, tak holt manželka by dle zákona měla nárok na půlku. A to i kdyby ten dům stokrát napsal jen na sebe - za trvání manželství je prostě půlka její, pokud nesmluvili jinak.

Příspěvek upraven 14.03.18 v 12:15

Kalbe
Kecalka 294 příspěvků 14.03.18 12:09

@BaMaK to je přesne to co říkala @pe-terka dnešní vztahy mají většinou jepici trvanlivost ale věřící se berou většinou,,až do smrti''

zoidberg
Extra třída :D 10775 příspěvků 14.03.18 12:13
@jankajj píše:
Ono když máš majetek při vstupu do manželství, předmanželskou smlouvu nepotřebuješ, protože majetek nabytý před manželstvím do společného jmění (manželů) nespadá. Největší smysl to má pro chlapy, kteří vydělávají miliony, protože o ty miliony nabyté za manželství by se při případném rozvodu dělit museli.Příspěvek upraven 14.03.18 v 12:12

Smysl to má hlavně právě tehdy, když vstupuješ do manželství s nějakým majetkem. Každý majetek totiž generuje zisk či ztrátu, což by nemělo být součástí SJM. Takže je třeba tento majetek vyjmout.

Emimin7
Kelišová 6254 příspěvků 14.03.18 12:14

Jsem jednoznačně pro. Nedovedu si představit, že do manželství někdo vstoupí bez ní.

Emimin7
Kelišová 6254 příspěvků 14.03.18 12:15
@zoidberg píše:
Smysl to má hlavně právě tehdy, když vstupuješ do manželství s nějakým majetkem. Každý majetek totiž generuje zisk či ztrátu, což by nemělo být součástí SJM. Takže je třeba tento majetek vyjmout.

Ale začít vydělávat pořádnou vatu můžeš klidně po deseti letech trvání manželství. Smlouva se potencionálně hodí každému. A i když ji nakonec nepotřebuje, nic tím nezkazí.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

Mareš má přemožitele! Prvenství mu vzal kluk, kterého dosud nikdo neznal

Ještě před měsícem o jeho existenci téměř nikdo nevěděl, dnes je z něj... číst dále >

Koptík se před policisty tvářil jako taxikář, vše musela urovnat Gregorová

Ondřej Koptík (34) přistižen při činu! Ve čtvrtek večer kolem 22. hodiny... číst dále >

Články z Ona Dnes

Rakovina číhá i tam, kde ji nečekáte. V kávě, podprsence nebo na grilu

Ročně v Česku zemře na rakovinu více než 27 tisíc lidí. Drží se tak na druhém... číst dále >

Čtyři účesy, které vás udělají mladší, než ve skutečnosti jste

Jako mladé holky si můžeme dovolit experimentovat nejen s oblečením, ale také... číst dále >

Reklama