Předmanželská smlouva. Mám jí podepsat?

Anonymní
18.4.21 18:17

Předmanželská smlouva. Mám jí podepsat?

Ahoj, vím že tady je už hromada takových diskusích, tak snad moc nebude vadit další. Partner začal mluvit o předmanželské smlouvě, řekl že mi sice teď věří, ale že se může stát že mi jednou nebude věřit, že ho mužu kdykoliv opustit, nebo si najít milence. V takové situaci by neunesl kdybych měla mít jeho majetek. Sice ho chápu, ale i nechápu. V té smlouvě by mělo být že nebudu mít nárok na majetek, který v manželství získá a samozřejmě opačné. Jsem z toho nesva, máma a kamarádky mi říkají abych nic nepodepsala. Podepsali byste to? Pokud ano, tak proč?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1769
18.4.21 18:19

Podepsala pouze v pripade, ze nebudeme mit deti a peci o domacnost si delili striktne napul.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8355
18.4.21 18:22

Nepodepsala. Žena bývá kolik let doma s detma a nemá kolikrát takový možnosti si vydělat peníze jako chlap.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21075
18.4.21 18:22

Ne ani omylem. V případě ze budete mít děti a ty pujdes na rodicak, budeš ve značné nevýhodě. Leda by tam nějak ošetřil tu možnost, ze budeš doma s detma a nebudeš moct vydělávat :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.4.21 18:23

@VitaminC Díte právě teď čekáme…

• Citovat
  • Nahlásit
8004
18.4.21 18:23

Já bych tuhle zhovadilost ženě ani nenabídl, jelikož bych ji tím urazil. Ale evidentně si chlap cení víc svých peněz než tebe, to je smutný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.4.21 18:25

Dobře, děkuju za rády. Přítel mi řekl že pokud na to nepřistoupím, tak si mě nevezme, nevím co je horší.

• Citovat
  • Nahlásit
9757
18.4.21 18:25

No a když to nepodepíšes, tak nebude svatba?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.4.21 18:26

@karkarka Jo, řekl že nemůže riskovat že přijde o majetek.

• Citovat
  • Nahlásit
1835
18.4.21 18:27

Předmanželskou smlouvu bych klidně podepsala, ale ne tak jak ji popisuješ. Smlouva nesmí být nevýhodná ani pro jednu stranu.
Je zajímavé, že už teď předpokládá, že budeš mít milence a chce si chránit svůj majetek.
A co když to bude opačně? On odejde, v takovém případě taky nedostaneš nic? Divné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1769
18.4.21 18:27
@Anonymní píše:
Dobře, děkuju za rády. Přítel mi řekl že pokud na to nepřistoupím, tak si mě nevezme, nevím co je horší.

Odesla bych k rodicum a rekla mu, at si najde jinou spolubydlici. Hlavne nedavej diteti jeho prijmeni.

Edit: A zrovna bych mu to oznamila. I s informaci, ze na materskou a rodicak pujde on.

Příspěvek upraven 18.04.21 v 18:29

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5601
18.4.21 18:28

Do pytle…ty už nemáš žádnou vyjednávací pozici. Já to tu furt tvrdím…antikoncepci vypustit až po svatbě.
Je to pro Tebe značně nevýhodné, navíc Tě tlačí čas. Dobře si to chlapec vymyslel :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31772
18.4.21 18:28
@Anonymní píše:
Ahoj, vím že tady je už hromada takových diskusích, tak snad moc nebude vadit další. Partner začal mluvit o předmanželské smlouvě, řekl že mi sice teď věří, ale že se může stát že mi jednou nebude věřit, že ho mužu kdykoliv opustit, nebo si najít milence. V takové situaci by neunesl kdybych měla mít jeho majetek. Sice ho chápu, ale i nechápu. V té smlouvě by mělo být že nebudu mít nárok na majetek, který v manželství získá a samozřejmě opačné. Jsem z toho nesva, máma a kamarádky mi říkají abych nic nepodepsala. Podepsali byste to? Pokud ano, tak proč?

A jak by jinak probíhalo hospodaření?

On by Ti dával peníze, společný účet by asi nechtěl?

A jak si to představuje, kdybys byla na mateřské?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7529
18.4.21 18:29

To bude kvalitní partner, toho se drž. :zed: Už předem předpokládá, že si nejdeš milence a nebudeš mít nárok na nic z toho, co spolu nebo on, díky tobě, vybuduje. Ty mu budeš doma dělat zázemí, starat se o děti a pak budeš uvázaná tím, že on bude hnusný, nevěrný, agresivní, ale ty nebudeš moct pryč, protože se s dítětem neuživíš.
To si opravdu milující partner, budoucí otec dovolí vůbec něco takového vyslovit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
218
18.4.21 18:29
@Anonymní píše:
Dobře, děkuju za rády. Přítel mi řekl že pokud na to nepřistoupím, tak si mě nevezme, nevím co je horší.

Podle mě má být manželství především o důvěře a to po celou dobu trvání manželství, takže já bych rozhodně nepodepsala. S chlapem, který uvažuje o tom, že by mi někdy v budoucnu teda vlastně nemusel věřit, bych být nechtěla. Myslím, že si chlapi předmanželskou smlouvou nechávají otevřená „zadní vrátka“… A jak píšou holky výš, ve chvíli kdy budeš na mateřské budeš v dost značně nevýhodě…

Příspěvek upraven 18.04.21 v 18:31

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat