Předmět - výchova zážitkem PedF UK

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.01.18 15:57
Předmět - výchova zážitkem PedF UK

Prosím pro jistotu o anonym, občas sem zabrousí i paní profesorka :oops: :lol:. Děkuji :kytka:

Lidi prosím, nutně potřebuji doplnit tento dotaz v textu:
O efektivním učení, výchově prostřednictvím zážitku nelze mluvit, pokud…

A já prostě nemůžu přijít na tu správnou odpověď. Její přednášku mám nahranou, text z knihy nechce, spolužačka napsala „pokud výchovné postupy nejsou založené na prožitku a zkušenosti“… A to se profesorce také nelíbí.
Vůbec nevím, jak na to mám odpovědět. Nevíte prosím někdo? :kytka:
Děkuji Terka

Reakce:
Taka
Zasloužilá kecalka 944 příspěvků 30.01.18 16:11

Správnou odpověď neznám, takže jen tipuju… Pokud dobře vím, v zážitkové pedagogice jde o spontánnost zážitků, ne o nucení a „zevšednění“ aktivit (tedy těch zážitků). Nemohlo by to být třeba takhle?
O efektivním učení, výchově prostřednictvím zážitku nelze mluvit, pokud… se poruší spontánnost zážitků a na řadu přijde nucená činnost.
Fakt jen tip. Ale přijde mi jako hloupost vyžadovat jednu správnou odpověď. Podle mě jich může být víc a vyučující by měla nahlížet i na to, z jakého pohledu se na to dotyčný dívá :kytka:

Ještě mě napadá… Na Primátovi nějaké materiály nejsou? Co ostatní studenti, na nic nepřišli? Facebookové skupinky jsi zkoušela?
Nebo už pak snad jen počkat, jestli sem paní profesorka fakt nezavítá a neodpoví sama :mrgreen:

Jarr
Zasloužilá kecalka 523 příspěvků 30.01.18 16:19
@Anonymní píše:
Prosím pro jistotu o anonym, občas sem zabrousí i paní profesorka :oops: :lol:. Děkuji :kytka:

Lidi prosím, nutně potřebuji doplnit tento dotaz v textu:
O efektivním učení, výchově prostřednictvím zážitku nelze mluvit, pokud…

A já prostě nemůžu přijít na tu správnou odpověď. Její přednášku mám nahranou, text z knihy nechce, spolužačka napsala „pokud výchovné postupy nejsou založené na prožitku a zkušenosti“… A to se profesorce také nelíbí.
Vůbec nevím, jak na to mám odpovědět. Nevíte prosím někdo? :kytka:
Děkuji Terka

Co takhle: pokud lide nechtějí?? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Malaga
Generální žvanilka 24890 příspěvků 30.01.18 16:30

…pokud je zážitek nevýchovný ;)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Zapomeňte na Evropu, doma buďte, vzkázal muslimům egyptský prezident

Egyptský prezident Abd al-Fattáh as-Sísí (64) zaskočil všechny muslimy, kteří... číst dále >

Peče, vaří a skvěle vypadá: Rosická je největší trefou slavného fotbalisty

Radka Kocurová (37) je velmi prozíravá žena. Kromě toho, že s léty neztrácí... číst dále >

Články z Ona Dnes

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >