Zkažené dva přední horní zuby

AdélaBatkova
26.3.20 16:11

Přední zuby prosím o radu

Ahoj doufám že alespoň částečně pomůžete. (Dopředu říkám že nepotřebuji abyste mi tady psali jak jsem se zanedbala vím to) Mám zkažené dva přední horní zuby úplně ty vepředu. Je to vždy polovina zubu ze předu i ze zadu a opravdu hodně už to začíná praskat.. jsem z toho na dně.. Když by mi je trhali z čím počítám tak by mi mohli dát hned umělé nebo po několika dnech? To bych tam jednou šla tam by si udělali nějaké otisky podle kterých by je udělali a až bych tam šla příšte tak by je vytrhli a nasadili? Nebo by byli vše v jeden den? Prosím o radu jak by to bylo a lze se objednat teď když je karanténa?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19652
26.3.20 16:29

No ja bych rekla, ze v jeden den ti to neudelaji. Kdyz se vytrhnou tak se to musi nechat nejdriv zahojit, plus teda chvili trva nez ten umely zub vyrobi :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15448
26.3.20 16:33

No tak v Praze a asi i jinde budou kliniky, kde asi budou schopní ti ten zub za den vyrobit a udělat, ale bude to stát dost…nemusí ti je trhat, třeba bude stačit zbrousit, to tady nikdo neví a to ti řekne zubař…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
553
26.3.20 16:36

@AdélaBatkova ahoj, nevím jak moc a.jak.hluboko jsou zkažené. Dobrý zubař se to bude snažit opravit. Pokud máš zdraví kořen/dáseň tak ti to. mozna obrousí a dají můstek nebo něco podobného. Pokud bude muset zub ven celý je to běh na dlouhou trať. Já to nyní také řešila, mám špatný jeden zub po úrazu(také jednička nahoře) nakonec jsme zkusili opravit a zatím to jde, ale řešil se i implantát…časově by to bylo téměř na rok s umělým kořenem, navíc finančně cca 50-60.000.
No každopádně zubaři ve většině fungují, zkus zavolat ale. rovnou nějakému odborníkovi a zjisti si co a jak

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1886

@AdélaBatkova ted to trošku zjistuju a jestli jsem spravne pochopila, tak ti to dokazou vytrhnout a hned dat cep na novy zub, ale az po vyhojeni, muzou dat ten zub (korunku), snad nepletu jablka s hruskama.
Dneska jsem se ptala strejdy, kde a za kolik si to nechal delat. 1zub ho vysel na 33tisic, jel tam celkem asi 6×. Takze v 1 den to 100% nebude :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2357

Muzou ti to treba zbrousit a udelat endodonticky osetreni (zustane ti tam aspon koren), ale to ti lip vysvetli prece zubar. Ale pochybuju, ze jakykoli zakrok bude za jeden den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
AdélaBatkova

Já jsem z toho na dně… mám pozitivní náladu a před zrcadlem otevřu pusu a úsměv spadne… :,(

• Citovat
  • Nahlásit
1886
26.3.20 16:38

Jo a pokud mas kus zubu OK, tak me zubar udelal velkou cast zubu z plomby! Vydrzelo mi to asi 3 roky, nedavno se mi to rozlomilo a tak jsem bez zubu :think: naštěstí jsou to zuby zadni :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.3.20 16:48

Moje jednicky uz nebylt hezke. Po urazu se mi z obou kus ulomil a dolepili mi to. Po 10 letech to uz nevypadalo hezky, dohodli jsme se na korunkach. Mam je tyden nalepene a super. Ted ale zubari delaji jen bolesti, akutni stavy.
Jinak to znamenalo jeden den prijet, mudr mi kazdou jedničku opichla a obrousila do konickeho tvaru. Vybraly jsme odstin keramickych zubu, udelala mi otisky a slo to do laboratore. Za tyden jsem jela na nasazeni, rano je vyzkosela, jeste se musely trochu upravit a pak se 2 hodiny glazovaly. Pak je nalepila, zaplatila jsem a ted jsem spokojena.
Domluv se se svym lekarem na prohlídku, objednaji te a uvidis. Udelej si radost :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
AdélaBatkova
26.3.20 18:00
@1mila2 píše:
Jo a pokud mas kus zubu OK, tak me zubar udelal velkou cast zubu z plomby! Vydrzelo mi to asi 3 roky, nedavno se mi to rozlomilo a tak jsem bez zubu :think: naštěstí jsou to zuby zadni :roll:

Je to polovina zubu no uvidím až tam budu podle rentgenu a kořenu

• Citovat
  • Nahlásit
AdélaBatkova
28.3.20 07:23
@Lathi píše:
@AdélaBatkova ahoj, nevím jak moc a.jak.hluboko jsou zkažené. Dobrý zubař se to bude snažit opravit. Pokud máš zdraví kořen/dáseň tak ti to. mozna obrousí a dají můstek nebo něco podobného. Pokud bude muset zub ven celý je to běh na dlouhou trať. Já to nyní také řešila, mám špatný jeden zub po úrazu(také jednička nahoře) nakonec jsme zkusili opravit a zatím to jde, ale řešil se i implantát…časově by to bylo téměř na rok s umělým kořenem, navíc finančně cca 50-60.000.
No každopádně zubaři ve většině fungují, zkus zavolat ale. rovnou nějakému odborníkovi a zjisti si co a jak

To bych byla rok bez zubů?

• Citovat
  • Nahlásit
15448
28.3.20 07:27

@AdélaBatkova mně zuby zbrousila, nechala udělat provizorní, pro ty jsem si šla druhý den po zbroušení a asi 14 dní na to pro hotové korunky…takže jsem byla bez zubů jeden den…na soukromé klinice si myslím, že by ti je mohli udělat ještě ten samý den…ale záleží na tom, co ti vůbec budou dělat, to tady nikdo neví…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
553
28.3.20 18:34

@AdélaBatkova ono jde o to jak na tom fakt ty zuby do. hloubky jsou..já tam třeba měla zánět a ten ničil u kost, takže mi říkal že by se musela i trochu rekonstruovat a doplňovat kost, pak by se implantoval šroub, vše se musí postupně hojit a pak až zub..a podle. hojeni by se časově vidělo ale na ten rok by tombohuzel bylo…jasně, tohle je asi u mě už extrém, pokud mám základ ještě zdraví, nejspíš ti udělá korunky a ne celý implantát, to pak samozřejmě bude daleko rychlejsi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama