Předokenní rolety a žaluzie

• Fotoalbum (1)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Napsat příspěvek
Velikost písma:
12.10.14 19:37

Zdravím, máme nově postavený baráček a chceme pořídit předokenní žaluzie, pořád hledám nějakou inspiraci, co by se nám asi tak líbilo nejvíc. Docela mě zaujaly žaluzie od Isotry, mají takový zvláštní tvar, jakoby písmeno s. Nemáte některá doma tyhle žalužie, je v nich velký rozdíl oproti těm klasickým? Propouští méně světla a tepla dovnitř? Docela o nich uvažujeme, ale nemají zrovna tu barvu, kterou bychom potřebovali :-/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35645
5.1.15 17:33

Vtírám se do tématu a uvítám zkušenosti, za což děkuju. Mám problém, hluk z ulice, který se vine zejména v létě z nedaleké restaurace. V pokoji je dokonce i chládek - jen ten hluk je na vraždu. Zastínění mám v podstatě vyřešené - black out závěsy a vnitřní žaluzie. Poslední záchranou na večer a noc by mohly být vnější rolety, na noc bych je zatáhla, ráno vytáhla. Ale řeším dvě věci - jsou patřičně hlukoodolné? Jak e s tím zachází? A kolik by to tak mohlo stát? Plastové dveře standardrních rozměrů a okno rovněž.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7643
5.1.15 17:43

Pridam zkusenost. Mame v rodine dve novostavby. Jedna ma zaluzie na velkoplosnych oknech (v podstate prosklene zdi), druha na normalnich oknech. A dum mych rodicu ma rolety.

Co mi vadi u rolet je blba regulace svetla. Nelze je polozatahnout. Ty driky mezi nima nic moc. Naopak jsou skvele pro dokonale zatemneni a izolaci horkeho vzduchu a slunecniho svitu v lete.

Zaluzie na velkych sklenenych plochach maji problem s vetrem. A pak taky jak jsou tezke, casto se system zasekne, resp. stahuji se nerovnomerne, ale sikmo. Za vetru hlomozi i zatazene.

Zaluzie na normalnich oknech jsou naprosto super. Sice neizoluji svetlo a vedro jako rolety, ale chladek prvni 3-4 dny veder udrzi. Perfektne se s nimi reguluje svetlo v mistnosti. Pri vetru nehlomozi. Neni nutne je zvedat. Vydrzi i vichrici. Vyzkouseno. Mame je zapustene do fasady, takze nehyzdi vzhled domu pri vytazeni.

Vse rizene elektricky. A kdyz vezmu pro a proti, do noveho domu se standardniminrozmery oken a balkonovych dveri vcetne francouzskych dvojdveri bych i po 4 letech sla zase do zaluzii. Do celeho domu nas to vyslo na cca 140 tis. Dve patra, troje balkonove dvere, 6 oken. Centralninovladani.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7266
5.1.15 18:50

My máme předokenní rolety na všech oknech i dveřích a že by byly nějak zvlášť hlukoodolný, to se mi nezdá :nevim: Nebo respektive máme plastové okna, takže když jsou zavřené, tak nejde slyšet nic už díky oknům, když jsou otevřené a rolety zatažené, tak jde slyšet tak nějak vše asi jako kdyby tam nebyly :think: A na kolik vyšli to nevíme, koupili jsme ten dům už s něma :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35645
5.1.15 18:56
@Moncinas píše:
My máme předokenní rolety na všech oknech i dveřích a že by byly nějak zvlášť hlukoodolný, to se mi nezdá :nevim: Nebo respektive máme plastové okna, takže když jsou zavřené, tak nejde slyšet nic už díky oknům, když jsou otevřené a rolety zatažené, tak jde slyšet tak nějak vše asi jako kdyby tam nebyly :think: A na kolik vyšli to nevíme, koupili jsme ten dům už s něma :mrgreen:

To je cenný postřeh, děkuju, asi jsi mi ušetřila výdaj za rolety. Ušetřené peníze tedy investuji do střeliva na hlučné hosty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5114
5.1.15 19:03

@Burj Chalifa Mame rolety a nezda se mi, ze by nejak vyrazne odhlucnovaly. Na sousedovic cokla rozhodne nepomahaji. :evil:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7643
5.1.15 22:54

Tak roleta nema jak tlumit hluk. Neni na ni zadne tesneni ale staci vymenit okna a ticho je hned. Na leto pak poridit roletu, aby se rodina neupekla pri zavrenych protihlukovych oknech a mate ticho jak v hlubokem lese.

Nesrovnatelne levnejsim resenim jsou spunty do usi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2740
6.1.15 00:23
@Burj Chalifa píše:
Vtírám se do tématu a uvítám zkušenosti, za což děkuju. Mám problém, hluk z ulice, který se vine zejména v létě z nedaleké restaurace. V pokoji je dokonce i chládek - jen ten hluk je na vraždu. Zastínění mám v podstatě vyřešené - black out závěsy a vnitřní žaluzie. Poslední záchranou na večer a noc by mohly být vnější rolety, na noc bych je zatáhla, ráno vytáhla. Ale řeším dvě věci - jsou patřičně hlukoodolné? Jak e s tím zachází? A kolik by to tak mohlo stát? Plastové dveře standardrních rozměrů a okno rovněž.

Rolety jsou určeny k ochraně před sluncem a nechtěným pohledům. Takže ano, „něco odhluční“, ale je to čistě subjektivní pocit, neboť parametr dB útlumu
není onou sledovanou, tedy testovanou funkcí. Pro odhlučnění doporučuji výměnu trojskel, či dvojskel, kde se parametr dB testuje. Buď se tedy použijí skla o větší tl. 38-39 dB nebo skla s protihlukovou fólií 40-42dB. Klasické dvoj. či trojsklo má v zabudovaném stavu hodnotu někde kolem 34-35 dB.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35645
6.1.15 06:02
@Sojkka píše:
Rolety jsou určeny k ochraně před sluncem a nechtěným pohledům. Takže ano, „něco odhluční“, ale je to čistě subjektivní pocit, neboť parametr dB útlumu
není onou sledovanou, tedy testovanou funkcí. Pro odhlučnění doporučuji výměnu trojskel, či dvojskel, kde se parametr dB testuje. Buď se tedy použijí skla o větší tl. 38-39 dB nebo skla s protihlukovou fólií 40-42dB. Klasické dvoj. či trojsklo má v zabudovaném stavu hodnotu někde kolem 34-35 dB.

aha, děkuju!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
19.1.15 22:50

venkovní žaluzie a rolety

@radka101 píše:
Ahoj, oživuji tuto diskuzi. Prosím o radu ohledně předokenních rolet na stávající okna. Dá se nějak vyřešit síť proti hmyzu do dveří francouzského okna, kde se za teplého počasí chodí neustále? Našla jsem pouze rolety již se zabudovanou sítí, která se též roluje, ale to není vhodné tam kde se pořád chodí. Teď tam máme klasickou síť na panty, která se otevírá směr ven. A ještě jsem se chtěla zeptat zda je v těch roletách nějaký rozdíl, chceme to hlavně kvůli větší bezpečnosti v noci, nedávno nás totiž vykradli, když jsme doma spali, je to hnusnej pocit a teď se doma necítím bezpečně, jde mi o to zda si na něco mám dát pozor. Děkuji za případné rady.

Ahoj,

sítě proti hmyzu se nejspíš líp kombinují s venkovními žaluziemi. Něco podobného máme v práci a zvažujeme to i domů - například venkovní žaluzie , ale bydlíme ve druhém patře a neřešíme pomocí nich zabezpečení. Možná ale existuje i typ žaluzií, který je proti vloupání bezpečnější nebo to kombinovat ještě s něčím dalším. Rolety budou asi bezpečnější a tady uvádí, že je možné kombinovat venkovní rolety+sítě , tak bych se zkusila zeptat :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7266
20.1.15 13:31

No my máme takové ty tlustý zdi, takže máme okno, pak tak 40 cm čísel prostor a pak je až ta předokenní roleta, takže u nás ta síť jde dát normálně na okno, ale jak by to šlo tam, kde je ta roleta hned jakoby u okna/dveří to nevím :nevim: Jinak co se týče bezpečnosti, tak to zloděje asi trochu odradí. Je to těžký a hlavně hlučný. Takže kdyby se sem někdo dobejval přes tu roletu, tak by to přinejmenším přinutilo sousedy se jít podívat z okna, co to je za rambajs. Takže samospásný to není, ale zloděj si asi vybere dům, kde taková překážka není. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10862
20.1.15 22:06

Máme předokenní rolety a využívám je hlavně když paří slunko, nebo když leje jak z konve přímo na okno. Pokud budeme někdy vyměňovat okna, budeme uvažovat je znovu pořídit aspoň v kuchyni, kde jsou nejvíc využitý. Hluk izolují opravdu málo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
23.1.15 19:22
@Moncinas píše:
Takže samospásný to není, ale zloděj si asi vybere dům, kde taková překážka není.

Je to smutné, když takhle člověk musí uvažovat, ale co nám zbývá :-( Nedávno vykradli sestru a do teď se ve vlastním baráku bojí :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7266
23.1.15 19:36

Tak já pocházím z Ústí nad Labem, takže o krádežích uvažuji při každém rozhodnutí :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35645
23.1.15 19:42

Holky, a co protihlukové folie? Máte to někdo doma?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat