Předoperační vyšetření - koleno

Anonymní
22.6.20 21:47

Predoperacni vysetreni - koleno

Chci se zeptat, jak to probíhá? Co mi bude delat? Budu naha?
Prosim, jedtli jste nekdo na nějakém predoperacnim vysetreni byl, dejte vedet. Diky

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

21129
22.6.20 22:02

Vezmou ti krev a udělají EKG.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6619
22.6.20 22:03

Předoperační vyšetření je vždy zhruba stejné. Prostě ti vezmou krev, moč, udělají ti EKG (jestli ti to srdce vydrží anestezii), změří tlak. A ano, při EKG jsi do půl těla. A většinou dělá předoperační tvůj obvodní lékař.

U operace budeš taky nahá (případně polonahá), můžeš být nahá pak i na JIP. Neboj, doktoři i sestry už viděli stovky nahých lidí :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2429
22.6.20 22:04

Já Ti popíši jak dělám předoperační já, bude to vesměs všude podobné. Nemáš se čeho bát. Nejdřív si ověřím anamnesu, tedy s čím se dotyčný léčí, předchozí operace, užívané léky, alergie, návyky (alkohol, kouření), závažná onemocnění v rodině (hlavně se ptám na kardiovaskulární nemoci a na případnou trombosu či embolii v rodině). Potom se vyptám zda nemá nějaké potíže, hlavně co se týče kardiovaskulárního aparátu (dušnost, bolesti na hrudi). Z vyšetření TK, výška (tu většinou mám v dokumentaci), váha, základní vyšetření - poslech srdce, plic, pohmat břicha, kontrola nohou - varixy, otoky. Natočíme EKG. Odběry. Dle věku posílám na rtg plic. Do naha nikoho nesvlékám. I když na EKG je někdy potřeba sundat podprsenku, případně jí vyhrnout. Samozřejmě na nezbytně nutnou dobu, tedy hned po natočení se dotyčná normálně oblékne. Jinak stačí vyhrnout triko, případně vyhrnout kalhoty ke kolenům. Nedoporučuji brát si silonky, ty je třeba na na EKG sundat (i když jednou jsem natočila i přes ně, zjistila jsem to až potom, ale většinou to nejde, protože to dobře nevede)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21129
22.6.20 22:08

@Lucka1111 kalhoty ke kolenům kvůli EKG? Mně to dávají nad kotník.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2429
22.6.20 22:10
@vokishka píše:
@Lucka1111 kalhoty ke kolenům kvůli EKG? Mně to dávají nad kotník.

Třeba kvůli kontrole případných otoků nebo varixů. EKG stačí nad kotník samozřejmě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.6.20 22:11

@Lucka1111
Dekuji, hezky jste mi to popsala.
Mam jeste jednu otazku, vadi kdyz mam MS a doktorka po me chtela moc?

• Nahlásit
  • Citovat
2429
22.6.20 22:30
@Anonymní píše:
@Lucka1111
Dekuji, hezky jste mi to popsala.
Mam jeste jednu otazku, vadi kdyz mam MS a doktorka po me chtela moc?

já moč při MS nechci. Prostě udělám předoperační bez moči, jen s odběry krve.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.6.20 22:36

@Lucka1111
Jste hodna, dekuju

• Nahlásit
  • Citovat
14375
22.6.20 22:43

@Lucka1111 vystavujes pak někdy po operaci neschopenku? Nebo je to věc ortopeda a nemocnice?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1835
22.6.20 23:12
@Lucka1111 píše:
Já Ti popíši jak dělám předoperační já, bude to vesměs všude podobné. Nemáš se čeho bát. Nejdřív si ověřím anamnesu, tedy s čím se dotyčný léčí, předchozí operace, užívané léky, alergie, návyky (alkohol, kouření), závažná onemocnění v rodině (hlavně se ptám na kardiovaskulární nemoci a na případnou trombosu či embolii v rodině). Potom se vyptám zda nemá nějaké potíže, hlavně co se týče kardiovaskulárního aparátu (dušnost, bolesti na hrudi). Z vyšetření TK, výška (tu většinou mám v dokumentaci), váha, základní vyšetření - poslech srdce, plic, pohmat břicha, kontrola nohou - varixy, otoky. Natočíme EKG. Odběry. Dle věku posílám na rtg plic. Do naha nikoho nesvlékám. I když na EKG je někdy potřeba sundat podprsenku, případně jí vyhrnout. Samozřejmě na nezbytně nutnou dobu, tedy hned po natočení se dotyčná normálně oblékne. Jinak stačí vyhrnout triko, případně vyhrnout kalhoty ke kolenům. Nedoporučuji brát si silonky, ty je třeba na na EKG sundat (i když jednou jsem natočila i přes ně, zjistila jsem to až potom, ale většinou to nejde, protože to dobře nevede)

Mohu dotaz? Jsem objednaná na hysteroskopii do CARu v celkové anestezii, podané žilne, celkově narkóza 15-20 minut. Ze sálu odejdu po svých, za dvě hodiny domů.. Zapoměla jsem ale v anamnéze uvést že 1× ročně chodím na kontrolu kvůli hraničním hodnotám astmatu, nemám obtíže, neužívám žádné léky. Mám do CARu zavolat a informovat o tom? Je i tato krátká narkóza potencionální riziko? Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21129
23.6.20 06:21

@Oplatečka není to problém, já na tom byla a to mám diagnostikovane přímo astma (teď bez léků). Při příjmu se mnou mluvila doktorka, tak se zmin.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8781
23.6.20 06:40

@Lucka1111 : tak ono záleží na věku a přidružených chorobách. Jestli je to mladá zdravá holka, co jde na artroskopii, tak jen anamnéza, fyzikální vyšetření, moč chemicky. Krev ani EKG netřeba

@Bubla Bůčková píše:
@Lucka1111 vystavujes pak někdy po operaci neschopenku? Nebo je to věc ortopeda a nemocnice?

ano, je to záležitost ortopeda, který by měl vést PN po celou dobu. On léčí, on rozhoduje o neschopnosti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama