Predpoklad na "pohodovy" porod?

70
19.7.07 10:50

Predpoklad na "pohodovy" porod?

Mile tehulky i mamicky.

Mam taky dotaz, teda trapi ma:

Som v 36 tt, vysku 170, vahu 72 (prirastok spolu 10 kg od zaciatku tehu), mimi vazi 2,7 kg, otocene hlavickou dole, som absolutne zdrava, nikdy som nefajcila ani nepila, som vegetarianka, s priatelom mame obrovsku radost s naseho maleho pokladiku ktory sa ma uz coskoro narodit. Lekar hovoril, ze som priam „ucebnicovy priklad“ a nemam sa coho bat, cele tehu bolo a je bez problemov. No ja sa chcem opytat, ci aj napriek vsetkemu moze vzniknut niaky „problem“. Je aspon male percento pravdepodobnosti, ze moze byt porod pekny, bez problemov a pod.? Ja viem, ze komplikacie mozu byt, ale ci je vyssia sanca ked je buduca mamicka v poriadku.

Od zaciatku tehu som bola presvedcena, ze chcem rodit CR, dokonca som si „vybavila“ na to papier od ocneho, na zaklade ktoreho by mi ho urobili. Stalo ma to niaku namahu i peniaze, no cim sa blizsie blizi termin porodu, a po pozreti videa ako to tam vsetko prebieha, sa netesim. Papier mozem kedykolvek „roztrhat“, ale aspon mi doteraz zabezpecil kludny spanok :-) Je pravda, ze cim sa to viac blizi, tym sa nazory menia… Este stale mam moznost rozhodnut sa, no neviem… Preto sem pisem, a dufam, ze ma zase nebudu nenavidiet ine mamicky a odsudzovat ma. Je to velke rozhodnutie a niekedy je to otazka zivota.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6597
19.7.07 10:54

Lucio, páni, ty chceš rodit císařem, když máš tak malý mimi. Neblázni, to je přeci zbytečný. CŘ je operace a měly by k tomu být důvody, aby se udělal - velké dítě, KP, nepostupující porod.
Teš se na svýho mimíska dál a nech to plynout. Komplikace si nepřipouštěj, to by jsi se musela bát i přejít ulici. Doktoři se o tebe postarají, tak si s tím zbytečně nezatěžuj hlavu :wink:

Přeji krásný a pohodový porod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2870
19.7.07 11:00

A můžu se zeptat, proč chceš rodit CŘ?
Já jsem rodila dva dny a nakonec jsem porodila akutním CŘ. A dodneška mám pocit, že jsem vlastně vůbec nerodila, nevím, jaký to je, vytlačit mimi a pak už tě nic nebolí a máš jen obrovskou radost :cry: Po císaři tě to bolí ještě dobrej měsíc. Nemluvě o nočním vstávání z postele k mimču. Ze začátku fakt očistec.
Pořád je mi to líto, že jsem nedokázala holku porodit. Hrozně.
A pevně doufám, že druhý dítko si „vytlačím“ sama a nebude ze mě vyjmuto :wink:

A těhu jsem měla naprosto bez problémů, dokonce 3 dny před porodem jsem ještě malovala stěny (rekontruovali jsme byt). A každej mi říkal, jak dobře a rychle porodím :lol: :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
468
19.7.07 11:03

Urcite bych zbytecne nesla do cisare, mam za sebou jeden spontalni a druhy cisar (akutni) a teda kdybych si mohla vybrat rodim prirozene…I po cisari muzes mit komplikace jako treba ja, mela jsem na brise sileny hematom, cele sestinedeli jsem jezdila 2× tydne do porodnice na kontroly. Navic po cisari nasrupuje i laktace pomaleji. I kdyz muj prvni prirozeny porod nebyl ideal, byl narocny a nakonec mala prisla na svet klestema, rozhodne bych s cisarem nemenila. Jo a urcite ti nikdo nezaruci, ze i kdyz jsi ucebnicovy pripad, ze porod bude bez problemu, ja byla pri prvnim tehu taky ucebnicovy pripad, ale…Pokud ti muzu radit, uzivej tehu a na porod nemysli, proste az to prijde, tak se prcek narodi…Drzim pesticky a preju krasny porod!!!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
468
19.7.07 11:04

Urcite bych zbytecne nesla do cisare, mam za sebou jeden spontalni a druhy cisar (akutni) a teda kdybych si mohla vybrat rodim prirozene…I po cisari muzes mit komplikace jako treba ja, mela jsem na brise sileny hematom, cele sestinedeli jsem jezdila 2× tydne do porodnice na kontroly. Navic po cisari nasrupuje i laktace pomaleji. I kdyz muj prvni prirozeny porod nebyl ideal, byl narocny a nakonec mala prisla na svet klestema, rozhodne bych s cisarem nemenila. Jo a urcite ti nikdo nezaruci, ze i kdyz jsi ucebnicovy pripad, ze porod bude bez problemu, ja byla pri prvnim tehu taky ucebnicovy pripad, ale…Pokud ti muzu radit, uzivej tehu a na porod nemysli, proste az to prijde, tak se prcek narodi…Drzim pesticky a preju krasny porod!!!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6597
19.7.07 11:04

Noona - vzhledem k tomu, že jsem měla porod vyvolávaný s komplikacema ( zkalená voda, velký dítě atd. ) tak jsme to pořád měli 50:50, naštěstí jsem se po epidurálu dobře otevírala a celou dobu jsem se v duchu modlila ( veřící teda nejsem, ale teď jsem potřebovala pomoc zhora ) aby to nebyl CŘ a přesně z toho důvodu co píšeš.....vytlačit si svoje dítě a né, aby ze mě bylo vyjmuto.
Třeba se to podruhý povede :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
19.7.07 11:39

Zbytečně do CŘ nechoď - já během 3 hodin zmákla porod 4,2 kg prcka ani nevím jak… :lol:
Pavla

• Nahlásit
  • Citovat
9534
19.7.07 11:47

Ahoj,
já měla porod přirozenou cestou a naprosto v pohodě i když nepočítám, že jsem se od odtoku plodové vody skoro 10 hodin neotevřela ani o mm a pak jsem během hodiny byla otevřená a Kája venku anic krásnějšího jsem nezažila, doktorka nám ani nestačila říct pohlaví dítěte byla jsem rychlejší. Pokud by byl CR nutný ze zdravotního hlediska ano a i potom bych byla spíš pro s epidurálem než celkovou narkozou to potom přijdeš o ten nejhezčí zážitek. Rozhodnutí je na tobě, ještě máš čas přemýšlět i když já rodila 37 +1
Přeji pohodový porod a krásné a zdravé mimi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
19.7.07 12:13

Je velký procento že porod bude v poho. A dokonce může být i pěkný :D Já rodila 2× normálně takže s CŘ nemám zkušenosti ale přesto sem se vždy bála že by to CŘ mohlo skončit a naštěstí ne :lol: Tak už se neboj, užívej zbytek těhu a až pojedeš do porodnice papír nech doma, ono se to nějak vyvrbí a doktoři se o tebe postarají nejlíp…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
792
19.7.07 12:14

Ahoj - určitě nechod do CR!!!! máš mimi malinké..sama jsi zdravá - neboj, to bude šup šup.-) já měla porod vyvolávaný… v sedm ráno tableta a 11:20 byla malá na světě - a to měla 3kg60.-) pořádný macek - ale nikdy bych nevyměnila ten nádherný pocit, když miminko sama vytlačíš - za CR… nikdy .-) je to ta nejúžasnější chvíle, jakou sem kdy zažila.
Taky jsem se porodu bála - to snad každá prvorodička. A bolí to - to ni nikdo nemusí nalhávat, že ne - ale během pár dní, co máš malé v náručí - na tu bolest zapomeneš.
A taky - od čeho je epidurál .-) teda, když ti ho stihnou dát - třeba to budeš tak rychlé - že se ani neotočíš a budete s miminkem spolu.
Tak tfuj tfuj - a pokud se pro CR lékaři sami nerozhodnou - tak dej šanci přírodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4425
19.7.07 12:27

Jako všichni tady ti doporučuju - CR ne! Porod sice bolí, ale je to užasný zážitek :D. Já se taky bála, navíc špatně snáším bolest, při jehlách omdlívám atd. Ale při porodu už na to nemyslíš a epidurál je bezva úleva. Navíc po spont. porodu jsi relativně rychle fit, kdežto jizva po císaři se hojí, laktece nastupuje hůř, no prostě není to přirozené. Na porod vzpomínám ráda, snad každý den, nic většího se mi ještě v životě nestalo :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
379
19.7.07 12:50

LUCIA: neblázni a těš se na mimčo!žádnej císař:-)

ta bolest zas není taková,že by tě na nože brali:-)je to jenom nepříjemný a od toho jsou ulevovací polohy a prodejchávání-někdo i nadává:-))))

fakt se ničeho neboj a mysli pozitivně,po porodu na tu bolest fakt hned zapomeneš,po císaři to nebude tak rychle

M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
379
19.7.07 12:52

jo a jak psala Aleesha,tak až to přijde,bát se přestaneš,budeš mít jiný starosti než se bát porodu,protože už to bude tady:-)
fakt se ničeho neboj…to je jen strach z nepoznaného!

M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
926
19.7.07 13:01

Tak já se taky přidám k těm, co CŘ nedoporučují, pokud nemusíš. Měla jsem to skoro stejně jako Noona, 2 dny kontrakce, 2 hodiny natvrdo tlačení a nakonec akutní CŘ pod narkozou. Jizva tě pak bolí minimálně měsíc, vstávání z postele hrůza, a to nemluvím o té klokaní kapse, co ti tam zůstane … tedy alespoň mě tam zůstala … protože ti vlastně přeříznou sval. A dodneška je to břicho na omak takové divné, jako by to nebylo moje maso :)
Kamarádka měla taky CŘ a té to navíc asi 2 měsíce hnisalo a strašně bolelo.
A jak už tady padlo, pohodové těhotenství nezaručuje pohodový porod … já měla těhotenství učebnicové, vzhledem k mé široké pánvi mě gynekoložka nazvala snem každého porodníka, a pak taková noční můra :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2733
19.7.07 13:02

Ahoj, nechci být nepříjemná, ale už jsem pár diskusí Tebou založených četla ařeším v nich od začátku pořád svůj starch z porodu…Přijde mi to až moc, jasně, každá jsme se bála a klidně napíšu, že mám obavy i napodruhé…ale pokud máš v sobě fakt nějaký psych. blok nebo trauma, nebo prostě ty obavy nezvládáš, tak jsi to měla především řešit s odborníkem-to nechci myslet nijak zle, prostě asi máš někde problém.

Jinak-pokud máš vše bez problémů, tak je velká šance, že takový bude i porod, i když ti nikdo nic nezaručí, že jo. Krom toho, co už holky výše napsaly, je pravdou taky to, že bolest při porodu a průchod úzkými porodními cestami má velký význam pro budoucí psychiku dítěte. O to jsou děti narozené CŘ ochuzené. Zkus si najít nějaké info o prenatální e perinatální psychologii.

Prostě císař je operace a určitě ne jednoduchá, komplikace potom mohou být větší, a ne jen v hojení té jizvy, ale i dělohy, může to mít neg. vliv na další těhotenství (jedna kámoška potratila v začátku těhu, neb se embryo u:,–(ilo někde v blízkosti jizvy a neuchytilo se, druhá ted je podruhé těhotná v 30.tt a jizva se jí rozjíždí, jak malý na ni tlačí, třetí kámošce ted nedovolili rodit podruhé přirozeně, bo se báli, aby jizva nerupla…)
A přirozený porod, jakkoli může bolet, je krásný zážitek, když to zvládneš, staršně ti stoupne sebevědomí, žes to dokázala, dostaneš mimčo hned na břicho, hned k prsu-bezproblémový nástup laktace- a další pozitiva. Maximálně pokud je větší epiziotomie, může být zpočátku bolestivé sedět, než se jizva zahojí, může být bolestivý sex, ale představa rozpáraného břicha mě děsí víc:/

Takže nemysli na možné komplikace a naopak mysli pozitivně a představuj si, jak vše proběhne v klidu a pohodě:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama