Předporodní demence (moje)

Anonymní
16.4.20 12:22

Predporodni demence (moje)

Taky jste mely pred porodem nahle zmeny nalad? Vcera se psovi rozlomil zub po kousani buvoli kosti a od vcerejska z toho brecim, protoze mu ho budou muset vytrhnout a je mi to strasne lito. Uz hodinu se tady premlouvam zavolat zpatky na veterinu kvuli upresneni casu, protoze furt rvu. Taky se mi nechce do nemocnice, ale uz bych strasne chtela porodit a byt doma. Mam na sebe hrozny nervy, protoze si prijdu nepouzitelna, mozna to je z nedostatku spanku, nevim, ale uz ani uklid na uklidneni mi nepomaha. Na vsechny mam hrozny nervy, nejvic me nastvala matka, ktera se me proste ani nezepta jestli neco nepotrebuju, porad slysim jenom jak setri na segry svatbu ale my jsme pro dite nedostali ani hov*o, ja jsem s nicim nepocitala, ale proste to zamrzi, nechci desetitisice, ale kdyby se me zeptala jestli nechci pomoct umyt okna nebo neco pred porodem zaridit, citila bych se mnohem lip. Nechci si nikomu z rodiny a pratel stezovat, je mi jasny ze uslysim jak to vsechno bude dobry a ze je to jenom zub. Za par dnu mam narozeniny, nic jsem nechtela, jenom ty vole at mi pritel udela hezkej den a treba se pokusi o dort nebo at nekde nejakej dobrej sezene (za celej zivot mi nikdo dort neudelal). Ne, kamoska uz me informovala ze zase koupil nejakou predrazenou kravinu. Ja vim, je to blbost, jen mi prijde ze uz i pritelovi je uplne jedno co mu rikam.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
16.4.20 12:29

A to nemluvim o uzasnym koronaviru, kterej nam sem seslalo snad samo nebe, protoze tohle presne jsme vsichni potrebovali. Hnit doma, nebo venku hnit v rouskach. Rodit v rouskach, ted na monitorech jsem nevedela jestli budu zvracet nebo omdlim, protoze se mi v ty rousce udelalo blbe a to jsem jen lezela.

• Citovat
  • Nahlásit
4209
16.4.20 12:30

Jsou to hormony, v šestinedělí bude hůř :lol:. Určitě by mi vadilo, že se máti nezajímá, ale na druhou stranu třeba ji to prostě jen nedojde. Kdybys ji to řekla, určitě přijde pomocí. Pejskovi určitě bude líp s vytrzenym než ustipnutym zubem, tak tam zavolej. Joo a ten dort, nezlob se, ale přijde mi jako úplná kravina po chlapovi, co nepece rád a třeba ani nikdy nepekl, aby ti udělal dort… A u cukrarek objednat dopředu, to prostě napadne malokteryho chlapa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.4.20 12:34

@Mallorka to si neumim predstavit ze by mohlo byt hur, takovyhle stavy jsem nemela ani pred menstruaci. :zed: tak kdyby aspon nekupoval kraviny! Stejne polovinu darku co jsem od nej dostala se vratily, protoze uznavam, co se tyce darku je mi tezko se zavdecit, ale kdyz to ty lidi vi, proc maji potrebu neco porad kupovat. Me by snad udelalo vetsi radost kdyby mi kazdej namaloval obrazek nebo vyrobil sklenici utopencu.

• Citovat
  • Nahlásit
4209
16.4.20 12:46

Já ti to věřím, ale zase na druhou stranu tu každou chvíli píše maminka, že nedostala vůbec nic a všichni na ni kašlou. Tak to tak neber. Říkám, kdybych řekla svýmu ať mi upece dort, asi by to taky nedal, i když teď z ty nudy upekl bábovku :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1310
16.4.20 12:52

Tak já tedy nedávno potřetí porodila, ale před porodem jsem takovéhle změny nálad neměla… Spíše trpím na poporodní deprese, ale to je už jiná kapitola…
Jinak - pejsek bude muset zřejmě do celkové narkózy, pokud je to mlaďoch a v dobrém zdravotním stavu, tak bych si vůbec žádné starosti nedělala. Naše byla dvakrát v celkové narkóze (jednou jako puberťák a pak skoro v sedmi letech - s přehledem to dala). Mamce bych na rovinu řekla, že by mi mohla s něčím pomoci (zase nevím, jak je na tom po zdravotní či finanční stránce a tak…) - ještě pokud to bude první vnouče v rodině. Jinak k těm oknům - před druhým dítětem (byla jsem asi v 36 tt) jsem si zavolala paní na jejich mytí - těch 800 kč jsem vůbec nelitovala - nesnáším mytí oken.
K tomu dortu - to nemyslíš vážně, že by s tím normální chlap přišel (pokud bys to někdy před tím nenadhodila).
Držím palce, ať porod proběhne v pořádku!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19876
16.4.20 12:55

Chlap dort je blbost. Máma by ti měla dát peníze, ale vlastně si vystačis s domácíma utopencema. Máma v letech, ohrožena koronou, by teď měla letět cerence mejt okna jo? 8o psa je mi líto, rozbrečely mě i reklamy v televizi. Z toho mála - když nevíš sama, co chceš, tak těžko to můžou vědět ostatní. Jo a chlap, kterej ustojí několikrát vráceny hodnotný dar má teda za mě svatozář. Pejska uspí neboj, běž vyžehlit pár roztomilých oblečků a jak se píše výše : bude hůř :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
332
16.4.20 20:51

To není těhu demence, ale těhu přecitlivělost. Nic ve zlém, ale ještěže tvůj manžel chodí do práce, to by se z tebe zbláznil :lol: Taky mám šílený nálady, když se mi chce, tak si brecim, když mám vztek, tak si bouchnu do stolu, ale ostatní do toho nezatahuju (i když mě všichni pěkně štvou! ) protože vím, že reaguji neúměrně a mohlo by mě to později mrzet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat