Předporodní deprese - strach z budoucnosti

746
16.2.16 15:33

Předporodní deprese - strach z budoucnosti

Všechny Vás zdravím,

možná Vám budu připadat hloupá ale potřebuji se někomu svěřit a nechci zatěžovat přítele, který má sám hodně starostí v práci a bohužel moje nejlepší kamarádka děti vůbec nechce a tak je těžké to s ní řešit :(

Jsem v 6 měsíci. Na miminko se těším, mám už skoro celou výbavičku, povídám si s bříškem, cítím pohyby a mám z nich radost… prostě není to tak, že bych mimčo nechtěla

ALE

mám jeden koníček ve kterém mám v podstatě všechny přátele, zábavu, radost, prostě je to „můj život“ - jezdím na historické bitvy.
mám kamarádky, i ve skupině, co miminka už mají a jezdí s nimi, miminkům naopak čerstvý vzduch prospívá a rozhodně není problém s hygienou a tak jenže všechny ty kamarádky mají auto a mají možnost jet kamkoliv a kdykoliv. A tam právě začíná můj problém :(

Já ani přítel nemáme řidičák a samozřejmě ani auto. Časem si je chceme udělat ale já s miminkem asi nebudu moct hned a přítel se k tomu ne a ne rozhoupat. Navíc auta jsou drahá a i když náš příjem je řekněme průměrný a nejsem zatížený žádnou hypotékou (mám štěstí a zdědila jsem vlastní kam do roka půjdeme) se bojí co kdybychom to nějak nezvládali splatit. Přítel nebera auto jako až tak důležité (žijeme v Praze, takže po většinou se MHD dostaneme kam potřebujeme)

A mě začínají problémy. I přes to jak se na miminko těším ho začínám vnímat jako problém. Občas mám záchvaty paniky že zůstanu úplně sama, že neuvidím přátele (většina není z Prahy), že budu odříznutá a budu jen doma a zblázním se, že přijdu o to jediné co mě baví a miluji, že přítel má vše a já se budu muset vzdát toho jediného co miluji…

Jistě, věděla jsem, že se s miminkem musím uskromnit a tak, to je v pořádku, ale bez auta to není dočasné, to by bylo napořád, s miminkem se nedá už jezdit s nůší na zádech vlakem :( Jako nejde mi o to abych za každou cenu musela hned zase jezdit jako předtím, to je jasné, ale jen mít pocit, že třeba za rok to půjde :(((

měla některá z vás podobné stavy? pomohlo Vám něco se uklidnit? Zvládla jste některá dělat řidičák třeba hned po porodu? A dá se zvládnout koupě auta jen v jednom když by přítel opravdu odmítl (šiji historické kostýmy, takže snad i s miminkem bych nějaký přívýdělek doma zvládla)?

Děkuji všem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3927
16.2.16 15:57

Urcite to pujde, uvidis…muzes jezdit i trebas tim vlakem - v satku, v nositku, klidne i s kocarkem - nevidim problem, popr. byste se zmackli s nekym v aute, nevid to hned tak cerne, nevis, co to miminko bude obnaset, jake bude..ty zjistis, ze je to uplne v pohode a vypravis se. nebo pojedes sama, dite nechas pritelovi na hlidani (cca v roce nebo kdyz nebudes kojit, muzes „hned“ ) nestresuj se dopredu, kdyz nevis :kytka: uzivej si tehotenstvi a tes se na vylety s malym… ja mam konicek ve florbale, nemyslela jsem si, ze se vratim a vratila se…poprve, kdyz bylo starsimu rok, pote jsem otehotnela znovu a rikala jsem si, ze se dvema nebudu mit sanci. a? hraju porad, chlap hlida a pohoda.. u tebe to bude taky tak, uvidis. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2668
16.2.16 16:10

Nekupujte nové auto, ale slušné, leč ojeté. Nebo využít car sharing. Či si domluvit spolujizdu.
Nicméně myslím, že vlakem s miminem se taky dá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5812
16.2.16 16:15

Nůši na záda, miminko do šatku na břicho a složenej kočárek s vajíčkem místo korby… třeba ti s tím popojížděním od vlaku a za hygienou nějáká kamarádka pomůže, takže i když asi nepudeš zezačátku na každou, tak sem tam než si uděláš řidičák nějákou navštívit můžeš… 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
746
16.2.16 16:20

Ono jde o to, že historické vybavení je bohužel poněkud rozměrově nákladnější než klasické stanování XD proto to vlakem nejde, prostě bych to nepobrala :D v podstatě je to velká nůše a jeden koš do rukou (plus miminko :) )

@Anik6 právě, že u holek vidím, že toho pro prcky mají hodně a že to právě obnáší docela dost, alespoň mi to tak přijde :/
a zmáčknout se v autě… to je právě to samé jako vlak, těch věcí je moc na to se vejít do auta ve víc lidech :/ dříve jsem jezdila s nej kamarádkou a ve 3 jsme se tam tak akorát vešli, a to jsem neměla ještě svůj stan XD

@entropy ten car sharing mě napadl, ale po pravdě nevím jak to funguje a jak je to bezpečné… ty s tím máš nějaké zkušenosti?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2668
16.2.16 16:45

@Shanahttp://www.autonapul.org nebo https://www.car4way.cz

Hlavně umět řídit :lol: Nemám, auto sdílíme v rodině. Ale jinak bych o tom uvažovala, vzhledem k tomux, zee auto využívam minimálně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4609
16.2.16 16:53

@Shana - a jak jsi jezdila na ty bitvy dosud? Vlakem přeci můžeš jezdit dál, je to pohodlnější než autobusem. V pohodě si můžeš vzít kočárek.
Samozřejmě nebude to takový komfort jako autem, ale nic není ztracené.

Nechci srovnávat, teď jsou úplně jiné podmínky. Ale jen pro povzbuzení - naše máma nás měla tři děti a jezdila s námi vlakem všude a často od útlého dětství ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
746
16.2.16 19:28

@Večernice7 s kamarádkou a kamarádem v autě. tři jsme se tam naskládali akorát :)

ono ale nejde o ten kočárek. Je to Historická bitva… kostým (dvoje lněné, jedny vlněné šaty, vlněný kabátec), historický stan s 2m dřevěnými tyčemi, 3 kožešiny a tři deky na spaní, jídlo, dřevěné misky a nádobí… a to jsou věci jen pro mě, miminko potřebuje spoustu dalších. Tohle prostě neodvezu :/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4609
16.2.16 19:41

@Shana - a ty věci ti předtím taky vozila kamarádka s kamarádem v autě přece. Nemůžou i dál? :think:
Určitě se to nějak dá udělat, je škoda zahazovat tvoje hobby.
Ale zas kdyby tě to mělo stát moc nervů a stres, tak je lepší to na čas vypustit a vrátit se k tomu, až dítko povyroste. Navíc to dítě si takové prostředí taky určitě zamiluje.

Věřím, že teď z toho máš strach, ale ono se po porodu spoustu věcí změní a bude tu človíček, který bude potřebovat spoustu tvé pozornosti. Ve finále možná ani nebudeš mít čas přemýšlet nad tím, co bylo. Myslím tedy bezprostředně pár týdnů po porodu, potom se to zase pěkně ustálí všecko :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
746
16.2.16 20:21

@Večernice7 no, vozili, ale to jsem ještě neměla vlastní stan (s miminkem už nemůžu jen u někoho přespat ^^) a věci pro mimi. A to jsme se tam tak tip top vešli :/

napadlo mě, že bych jim naložila věci a sama s mimčem jezdila busem nebo vlakem ale zase po pravdě přijde mi dost nefér je takhle zneužívat. Něco jiného je mě akorát vyzvednout někde cestou a něco jiného je muset jezdit až ke mě k baráku a nakládat mi hromadu věcí :/ přeci jen bydlím ve středu Prahy a jen dojet sem je dost času a nafty navíc :((

Tak děti to tam obecně milují, to vím :))
ale pokud se přítelův postoj nezmění a nebude auto, tak to by bylo hodně let, než bych mohla s prckem jezdit :((

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama