Předporodní kurz, který není ezo?

Anonymní
26.4.21 15:16

Předporodní kurz, který není ezo?

Ahoj všichni.

Ráda bych se zapsala na nějaký předporodní kurz, nicméně kdykoliv si nějaký najdu třeba na Instagramu, nebo kouknu na webovky, okamžitě mě odradí ezoterické kecy jako „Porod podle horoskopu“, „Jak si vás dušička miminka vybrala za maminku“, „Kojení je nejdůležitější věc ever, protože kdo dává umělé mlíko, není matka tak, jak to příroda vymyslela“ a tak.

Nechci urazit nikoho ezotericky smýšlejícího, já prostě jen nevěřím na dušičky a strážný anděly a postavení planet ovlivňující, jestli mám dneska štěstí nebo smůlu, a jestli budu povahou vzteklá či klidná. Nikomu ale nechci své názory vnucovat.

Můj dotaz je jednoduchý. Byl někdo na předporodním kurzu, který byl věčný, praktický, užitečný, k něčemu vám fakt byl, a nikdo do vás netlačil informace o tom, jak vás porodem provede strážný andělíček vašeho miminka a jak si máte k porodu vzít talisman pro štěstí?

Zajímá mě Praha a blízké okolí. Prosím o anonym kvůli místu bydliště.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1460
26.4.21 15:38

Úplně ti rozumím, já kvůli tomu žádný kurz neabsolvovala. Ale myslím, že nejrozumnější jsou kurzy přímo z porodnic. Ale v dnešní době covidové je všechno zavřené a to co je dostupné na internetu je často přesně to co popisuješ.
Já jsem tedy z opačného konce republiky, ale porodnice tady už taky občas podniknou webináře po internetu, takže bych zkusila zapátrat přímo u nich.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.4.21 16:21

Před několika lety jsem v Praze absolvovala předporodní kurz Ivany Konigsmarkové. Má hodně zkušeností, není příznivce přehnaného množství vyšetření a zásahů, preferuje přirozený přístup. Ezo to určitě není. Probrali jsme tam těhotenství, porod, poporodní péči o matku i dítě a také kojení. Z jejího kurzu jsem si napsala několik stránek poznámek a vracela jsem se k nim po porodu a potom při druhém těhotenství znova.
Teď už má ten kurz ve formě online. Za výhodu považuji, že jí pak můžeš kdykoli zavolat a zkonzulovat problém. Radila jsem se s ní několikrát a vždy mi poradila dobře. Asi nemusí sednout každému, ale tak je to vždycky.
Co se týká kurzů od porodnic, tam bych se trochu obávala, že nepodají kompletní informace, ale podají to tak, jak to oni v porodnici konkrétně dělají (např. že standardní je před porodem podstoupit klystýr apod.).

• Citovat
  • Nahlásit
52
26.4.21 16:43

Mammaclass je super, platí se tam členství na měsíc a je tam spousta online kurzů, které jsou vedené lékaři, porodními asistentkami atd.. první hodina je zdarma. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2732
26.4.21 16:57

Já byla na předporodním kurzu, který pořádá Červený kříž a přednášely tam porodní asistentky a sestřičky že šestinedělí. Byly přímo z porodnice, ve které jsem se chystala rodit.
Bylo to super :mrgreen:
Nemá tvoje porodnice na www stránkách nějaké informace k předporodním kurzům? Koukni se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1964
26.4.21 16:58

V Praze nevím, ale absolvovala jsem klasický předporodní kurz v porodnici, kde jsem byla zapsaná, a nic ezo nám tam neříkali :-). Kurz sestával ze 4 částí, kdy se řešil průběh porodu, jak ho poznáme, jak se u toho chovat apod., jaké má porod fáze,… hovořilo se o kojení, byla tam zahrnutá i prohlídka porodnice. Co vím, pojišťovny mohou na kurz přispívat + nikde jinde se mi nikdo tolik nevěnoval jako tam, člověk se mohl zeptat na cokoli, aniž by lékaře zdržoval od jiných povinností, jako tomu může být v poradně. Nemluvě o tom, že porodnici si člověk taky běžně jen tak neprohlédne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
337
26.4.21 19:00

Před prvním porodem jsem byla na kurzu ve své porodnici a za mě spokojenost ;) Rozhodne žádný postavení planet se neprobiralo, na nic podobného by mě nikdo nedostal :D Slo mi spis o praktičnost, hlavně moct vidět porodni sály, sestinedeli atd, měla jsem pak pocit ze vím do čeho jdu. Jestli je tvoje porodnice dělá, zkusila bych jit tam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1739
26.4.21 21:37
@Anonymní píše:
Před několika lety jsem v Praze absolvovala předporodní kurz Ivany Konigsmarkové. Má hodně zkušeností, není příznivce přehnaného množství vyšetření a zásahů, preferuje přirozený přístup. Ezo to určitě není. Probrali jsme tam těhotenství, porod, poporodní péči o matku i dítě a také kojení. Z jejího kurzu jsem si napsala několik stránek poznámek a vracela jsem se k nim po porodu a potom při druhém těhotenství znova.
Teď už má ten kurz ve formě online. Za výhodu považuji, že jí pak můžeš kdykoli zavolat a zkonzulovat problém. Radila jsem se s ní několikrát a vždy mi poradila dobře. Asi nemusí sednout každému, ale tak je to vždycky.
Co se týká kurzů od porodnic, tam bych se trochu obávala, že nepodají kompletní informace, ale podají to tak, jak to oni v porodnici konkrétně dělají (např. že standardní je před porodem podstoupit klystýr apod.).

Stejný kurz, stejná zkušenost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6023
26.4.21 22:30
@Anonymní píše:

Určitě Ivana K. Nic jiného bych ani nedoporučila.
Za Eso nebo sluníčkovou Ivanu taky určitě nepovažuji, je spíš hodně naturální a věcná :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat