Předporodní kurz v nemocnici versus kurz hypnoporodu - zkušenosti

131
1.1.20 07:51

Předporodní kurz v nemocnici versus kurz hypnoporodu- zkušenosti

Ahoj, právě řeším, kam na předporodní kurz a zajímaly by mě Vaše zkušenosti. Nevím, zda jít na normální do nemocnice ( nějakých pět, šest lekcí) nebo na kurz hypnoporodu Jemné zrození ( probíhá přes víkend). Ten hypnoporod mě láká, že mě třeba uklidní a naladí, ale zase se bojím, že nedostanu tak praktické informace jako v nemocnici. Absolvoval to někdo z Vás? Děkuji za názory:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6663
1.1.20 08:16

@Mandragora13 Tak v porodnici vám aspoň ukážou prostory kde budete rodit a vysvětlí jak probíhá fyziologie porodu a k tomu vám řeknou jak to u nich chodí na oddělení šestinedělí, jak se řeší případné komplikace,… U nás stál předporodní kurz v porodnici asi 100Kč, takže kdybych chtěla na kurz nějaké alternativy tak bych v pohodě zvládla oboje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
131
1.1.20 08:19

@Heivka no já jsem doma na neschopence, takže si kvůli tomu budu měnit čas vycházek… takže obojí mi asi neprojde, nejsem teď pánem svého času 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6663
1.1.20 08:29

@Mandragora13 Tak pokud je ten kurz na hypnoporod na celý víkend tak bych se bála že se za těch maximálně 6 hodin denně do toho stejně nevejdete. Ještě si zkuste zjistit jestli se předporodní kurz vaší porodnice nedá započítat jako návštěva lékaře, případně ho podstoupit až z PN přestoupíte na mateřskou, pokud na ní máte nárok. Vím že když jsem byla na předporodním kurzu já tak si některé rodičky nechávaly potvrzovat nějaké papíry.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
131
1.1.20 09:06

@Heivka no na ten víkend bych si požádala o změnu bydliště, pokud by to šlo ( už jsem takhle změnu měla o Vánocích u našich a pak na svatbu kamarádce). Spíš jestli to za to stojí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19702
1.1.20 09:51
@Mandragora13 píše:
@Heivka no na ten víkend bych si požádala o změnu bydliště, pokud by to šlo ( už jsem takhle změnu měla o Vánocích u našich a pak na svatbu kamarádce). Spíš jestli to za to stojí.

Já na kurz hypnoporodu nešla, taky mně to nesedělo do vycházek. Ale u druhého aspoň na zkrácenou verzi půjdu. Mně dalo hodně už jen přečtení knížky a nácvik dýchání a vizualizace. Nemocnice je spíš o praktických informacích. A pokud jde o prohlídku sálů. Tak se u nás dalo domluvit individuálně i ve vycházkách.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5335
1.1.20 10:05

Rozhodně hypnoporod. Kurz v porodnici nám nedal nic. Sál si můžeš prohlédnout po dohodě i mimo kurz jistě a nám tam PA dávala potvrzení o návštěvě lékaře, kdyby přišla kontrola :lol:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
131
1.1.20 11:11

@P4ja A můžu se zeptat, jak se kniha jmenuje?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18314
1.1.20 11:33
@Mandragora13 píše:
Ahoj, právě řeším, kam na předporodní kurz a zajímaly by mě Vaše zkušenosti. Nevím, zda jít na normální do nemocnice ( nějakých pět, šest lekcí) nebo na kurz hypnoporodu Jemné zrození ( probíhá přes víkend). Ten hypnoporod mě láká, že mě třeba uklidní a naladí, ale zase se bojím, že nedostanu tak praktické informace jako v nemocnici. Absolvoval to někdo z Vás? Děkuji za názory:)

Předporodní kurz je ale péče o dítě, nemoci dítěte, šestinedělí, kojení… Můžeš si vybrat jen tu lekci, která tě zajímá. Ten víkend můžeš dát taky, ale fakt radim, neupinej se na to… Můžou být pak všude hadičky, nůžky, injekce a bude to všechno mnohem horší… :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
131
1.1.20 11:44

@Bubla Bůčková Neupinam se na to a nijak si to nepředstavuju… Bohužel máme tragickou událost s porodem v rodině, takže to spíš beru tak, že by mě to uklidnilo, že je to přirozené…a že to zvládnu. Nijak si to nemaluju, spíš abych věděla, kdy vyrazit do nemocnice, co dělat, jak si to ulehčit, pokud to půjde atd. Vím, že se může stát cokoli a nakonec můžu skončit na císaři ( popravdě jsem vhodný adept pokud se neuvolnim ;-) I když info ohledně kojení a šestinedělí by se taky hodilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47
1.1.20 11:48

Urcite kurz hypnoporodu + jet na prohlidku porodnice. Byli jsme s partnerem na tom vikendovem s lektorkou Marii Ilkivovou a rozhodne to stalo za to. Krome technik vizualizaci apod. k prirozenemu porodu je to i predporodni priprava, ale ne z ust porodniho personalu, ktery se snazi si mnoho veci ulehcit. Takze clovek vi, co vsechno muze odmitnout, co je bezna praxe a na co si dat pozor a rozhodne ti pomuze ujasnit si, jaky ten svuj porod chces. Zvlast pokud jsi prvorodicka a taky je to super pro partnera, pokud chces mit u porodu. Kdybys mela dotazy, klidne se ptej. Byla jsem v unoru a myslim, ze i diky tomu byl muj porod tak krasny a klidny :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2330
1.1.20 12:17

Šla bych do hypnoporodu. O fyziologickém průběhu porodu si můžeš přečíst i v knížce sama. Kámoška byla na kurzu v porodnici a PA byla na ně jako med, pak ji měla u porodu a byla na kámošku hnusná, že na co ty ženské chodí na ty její kurzy, když jsou stejně pak úplně nemožné a neumí dýchat, nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19702
1.1.20 12:21
@Mandragora13 píše:
@P4ja A můžu se zeptat, jak se kniha jmenuje?

Hypnoporod. Jinak doporučuji si porodnici prohlédnout a doptat se na to, co tě zajímá. Pokud budeš psát porodní plán, tak aby byl alespoň trochu reálný. Taky už jsem zažila ženu, která šla rodit do porodnice, kde striktně jedou podle starých not, a pak se divila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19702
1.1.20 12:23
@Bubla Bůčková píše:
Předporodní kurz je ale péče o dítě, nemoci dítěte, šestinedělí, kojení… Můžeš si vybrat jen tu lekci, která tě zajímá. Ten víkend můžeš dát taky, ale fakt radim, neupinej se na to… Můžou být pak všude hadičky, nůžky, injekce a bude to všechno mnohem horší… :kytka:

Nemusí být pravda. U nás byl předporodní kurz 3 hodinová přednáška o porodu a prohlídka sálů. A dostali jsme informace, co k porodu a atd. To ostatní se dalo navštívit v mateřském centru formou přednášek a školení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
131
1.1.20 12:43

@P4ja Plán si psát nebudu, jen pokud to půjde, chci vést porod co nejpřirozeněji. Ale třeba budu škemrat o epidural. Partner řekl, že by se mnou na ten kurz šel, když mě to uklidní :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat