Předporodní kurzy mimo místo porordu?

26
6.12.19 08:39

Predporodni kurzy mimo misto porodu?

Ahoj holky, chci se zeptat jak funguji predporodni kurzy. Rozhodla jsem se rodit ve FN Plzen, ale jsem z Karlovych Varu, je mozne chodit do predporodniho kurzu v KV a rodit v Plzni? Koukala jsem, ze soucast kurzu je seznameni s porodnici v KV a s porodnimi asistentkami, coz mi je vlastne k nicemu, kdyz tam nechci rodit :D. Jelikoz jsem prvorodicka, prisel mi kurz dulezity abych byla pripravena, mel to tak i nekdo jiny?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

1552
6.12.19 08:45

Já jsem měla predporodni kurz v centru kam chodím na gyndu a do porodnice jsem pak šla na takovou kratší přednášku s prohlídkou porodniho sálu, což mě bylo stejně k ničemu protože když sem začala rodit tak měli plno a museli sme jet jinam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26
6.12.19 09:09

@JancaS84 to jde mit plno a neprijmout nekoho k porodu? Ja jsem myslela, ze kdyz se blizi termin porodu, tak se rodicka musi do nejake nemocnice zaregistrovat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1552
6.12.19 09:21
@Alanies píše:
@JancaS84 to jde mit plno a neprijmout nekoho k porodu? Ja jsem myslela, ze kdyz se blizi termin porodu, tak se rodicka musi do nejake nemocnice zaregistrovat?

Registrace dělají snad jen v Praze v nějakých vyhlášených porodnicich, jinak ne. No když tě nemají kam dát, tak na chodbě te rodit nemůžou nechat pokud to není akutní. Rodila jsem v Brně, takže 3 porodnice blízko sebe, tak nebyl problém přejet když byl porod ještě v začátku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12242
6.12.19 09:23
@Alanies píše:

Třeba u nás se neregistruje vůbec.

Jinak zakladatelko klidně běž, kam chceš. Porod je pořád stejný, co se týká těch obecných věcí. Ale každá porodnice to má trochu jinak, takže pokud by to měla být spíš informace, jak to v té dané porodnici chodí, pak bych do jiné asi nešla. Pokud to jsou přednášky, jak pečovat o miminko, kojit atd.pak je to jedno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.12.19 09:27

Pokud to máš takhle našla bych si předporodní kurz úplně nezávislý (pořádají je porodní asistentky/duly např. v různých dětských centrech). Porodní kurz v jiné nemocnici ti bude si myslím trochu k ničemu, protože součástí toho určitě bude i právě to, „jak to chodí u nás“. Nezávislé kurzy mi i přijdou lepší - člověk se dozví o různých možnostech, různých úhlů pohledu, jak to může u porodu vypadat. V porodnici na kurzech občas nastávající rodičky, tak trochu manipujují.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.12.19 16:18

Šla bych na předporodní kurz mimo porodnici, např. k nějaké porodní asistentce.
A už jsou i kurzy online např. https://tehotnavklidu.cz/id/3/?…

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama