Předporodní pokoj/hekárna v pražských porodnicích

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Pucalkovic Amina
Zasloužilá kecalka 884 příspěvků 06.03.18 10:41
Předporodní pokoj/hekárna v pražských porodnicích

Ahoj holky, nedávno jsem se tady ptala na to, kterou pražskou porodnici zvolit (z hlediska soukromí, přístupu personálu atd.). Ale teď mě napadla další věc - ve které pražské porodnici máte soukromý pokoj už od počátku porodu? Protože co jsem četla na webech jednotlivých porodnic, tak mi přišlo, že všude během začátku porodu hekáte v nějaké společné místnosti s více maminkami (bez přítomnosti partnera), a teprve, když už se porod rozběhne a jdete tlačit, tak jdete na porodní pokoj, kde jste samy/nebo na porodní box, kde jste oddělené paravánem. Existuje nějaká pražská porodnice, kde máte něco jako porodní pokoj už prostě od samotného počátku porodu, tzn. třeba celých 20 hodin porodu? Něco jako bylo třeba v tom seriálu Malé lásky (to byla nějaká plzeňská porodnice). Děkuju.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Ladeka
Ukecaná baba ;) 1561 příspěvků 06.03.18 10:58

Ja myslim, ze Apolinar jeden takovy ma. Ale prednostne je pro hendikepovane maminky. Bezne se asi nepouziva.

HandulkaK
Ukecaná baba ;) 1638 příspěvků 06.03.18 11:00

A co nějaká mala porodnice hned za Prahou?

Elísek1983
Kecalka 166 příspěvků 06.03.18 11:05

Já rodilá na vinohradech a celou dobu jsem byla sama s manželem na porodním sále, cca od jedné ráno do osmi ráno, nevím proč jsem měla to privilegium, některé holky byly nejdříve na hekarne, možná že jsem rodila jediná…

zoy
Ukecaná baba ;) 1497 příspěvků 06.03.18 11:05

V Krči jsou, v Podolí jsou, v Motole to cca před 5 lety rekonstruovali a prý tam teď taky jsou (ale nebyla jsem tam).

Pucalkovic Amina
Zasloužilá kecalka 884 příspěvků 06.03.18 11:07

@zoy A v té Krči, Podolí a Motole to fakt je od začátku? Protože já rodila v Podolí (v r. 2013, takže je možné, že za ty roky je to jinak) první dítě a na ten porodní pokoj mě dali až na poslední necelou hodinu porodu, jinak jsem byla na gynekologickém oddělení na běžném pokoji s jinými ženami a prohekala jsem to de facto zavřená sama v koupelně.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.03.18 11:08

Já třeba hekárnu vůbec nezažila, nechali mě na začátku porodu celou noc rodit na normálním pokoji na rizikovým, pak jsem až ráno jela rovnou na sál…

Pucalkovic Amina
Zasloužilá kecalka 884 příspěvků 06.03.18 11:09

@Elísek1983 A nevíš, jak to na té hekárně probíhá? To tam jako pochoduje a heká víc žen v 1 pokoji? Smí tam muži? Jsou tam nějaké pomůcky? Myslím, jestli nevíš třeba z vyprávění. Přijde mi to totiž úplně šílený, že bych byla někde v takovém intimním okamžiku s jinýma ženama. U prvního jsem se šla zavřít do koupelny a nevytáhla jsem paty do doby, než mě zavolali na monitor a pak poslali už na porodní pokoj vytlačit dítě.

mgdln
Závislačka 4674 příspěvků 06.03.18 11:09

@Pucalkovic Amina Doporučila bych „Tou de porodnice“. Uvidíš vše na vlastní oči a budeš vybírat i podle jiných vjemů. Zeptáš se na budeš chtít.

Pucalkovic Amina
Zasloužilá kecalka 884 příspěvků 06.03.18 11:11
@Anonymní píše:
Já třeba hekárnu vůbec nezažila, nechali mě na začátku porodu celou noc rodit na normálním pokoji na rizikovým, pak jsem až ráno jela rovnou na sál…

A prosím tě, na tom pokoji jsi byla sama? Mně se stalo totiž něco podobnýho, dali mě na pokoj na gyndu, kde ležely ženy s rizikovým a já jim tam do toho rodila, tak jsem se šla zavřít do koupelny, ať je neruším a ať mám klid a tam jsem se prohekala až k samotnýmu porodu. Takový ten druhý porod právě nechci. Chtěla bych někde mít možnost být s kamarádkou nebo partnerem a prostě tam strávit celou dobu až k samotnýmu porodu sama, bez cizích pacientek.

Pucalkovic Amina
Zasloužilá kecalka 884 příspěvků 06.03.18 11:12

@mgdln Děkuju. A to se smí? Je něco jako „den otevřených dveří“ v porodnicích. Nebo si tam prostě mám zavolat a poprosit, jestli bych se směla přijít podívat?

Pucalkovic Amina
Zasloužilá kecalka 884 příspěvků 06.03.18 11:14

@HandulkaK Radši bych Prahu, nějakou větší porodnici s dobrou dětskou JIP pro každý případ. Zrovna totiž kamarádka rodila a dítě jí museli převážet vrtulníkem do jiné nemocnice, protože její porodnice dětskou JIP neměla. A to měla bezproblémové celé těhu a neočekávaly se komplikace. Takže ona byla v porodnici sama, dítě v jiné nemocnici, šílený.

HandulkaK
Ukecaná baba ;) 1638 příspěvků 06.03.18 11:17

@Pucalkovic Amina ja jsem také měla problémy, takže jsem hledala porodnici, která odrodi i 32tt, do Prahy se mi zase nechtelo :mrgreen:
Nakonec jsme úspěšně vydržely do 38tt takže jsem nakonec mohla kam jsem chtela, avšak nedojela :lol:

Pucalkovic Amina
Zasloužilá kecalka 884 příspěvků 06.03.18 11:20
zoy
Ukecaná baba ;) 1497 příspěvků 06.03.18 11:20

@Pucalkovic Amina Ono všude bude záležet, kolik je tam zrovna rodících žen. Pokud mají např. tři volné porodní pokoje a přijede tam jedna žena s kontrakcemi po 5 minutách otevřená na 3 cm, tak jí dají rovnou na porodní pokoj. Pokud budou plné, tak jí dají tam, kde je místo, klidně na šestinedělí. Mám známou, co rodila v Podolí na chodbě, protože bylo všude plno. Čekala na vyšetření před vyšetřovnou a ejhle miminko se narodilo.

2013 byl ještě tzv. „baby boom“, teď počty narozených dětí klesají, tak bych se tolik nebála, i když stát se může cokoli.

Většina porodnic nabízí prohlídku.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Hrad ve skále, který chátrá. Jaký je příběh Krejčířovy vily a proč se ji lidé bojí koupit?

Kdysi to v honosné a vysokou zdí opevněné vile tyčící se nad městečkem... číst dále >

Fotogalerie z červeného koberce: Udílení cen Český lev z pražského Rudolfina

Dnes se v pražském Rudolfinu sejde herecká elita, abychom zjistili, kdo v... číst dále >