Předporodní poradna postup obecně plus Neratovice

924
19.9.20 07:17

Předporodní poradna postup obecně plus Neratovice

Ahoj děvčata, tak jsem se registrovala pomoci formuláře na stránkách nemocnice k porodu do Neratovic a musím tedy říct, ze me udivilo, ze mi v odpovědi jen tak hned, aniž bych si o to řekla, oznámili, ze me objednali na několik poraden 8o je to normální? Počítala jsem s tím, ze se na dalším postupu nejprve domluvim se svým gynekologem a kdyby se me už na poslední měsíc chtěl “zbavit”, tak mi to řekne a domluvím se s nimi. Ale takto ten přístup nechapu, co by mi tam delali jiného, než by mohl můj doktor? :nevim: A jak to mate vy? Chodíte ke svému lékaři nebo do porodnice? Vybrat si snad muzu, kam budu docházet, nebo ne? :think:

A mate některá zkušenost přímo s těmi neratovicemi?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2885
19.9.20 08:47

@Semtex Rodila jsem tam 2018 a bylo to stejne. Klasicky se chodí do porodnice 4 týdny předem. Na první vyplníte zdravotní záznamy i o manželovi a prarodicich. Zkontroluji velikost a jestli je vše Ok, od 39tt točí monitor. Me v poledne řekli, ze je deloha klidna, odpoledne odešla zatka a v noci začaly poslicky. Úplně nevim co mas za problem s terminama. Jestli se ti nehodí tak se s nima domluv na jindy. Me prijde dobre mít nějaké záznamy tam kde budu rodit. Bude ti dost na prd mít veškeré info na gynde :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16796
19.9.20 08:49

Záleží, jak to má doktor. Já chodila pořád ke své kamarádku od 35tt posílali do porodnice. Není nic jednoduššího než zvednout telefon, domluvit se s Dr. A na základě toho pak postupovat v nemocnici. Určitě tě nebudou přemlouvat, abys chodila k nim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
924
19.9.20 09:00

@P4ja jojo to mám samozřejmě v úmyslu :lol: doktora mám skvělého, na doporučení, a lepšího už asi nepotkám, takže bych raději chodila k němu než k někomu, o jehož odbornosti a názorech si třeba ani nic nedohledám. Navic je to neskutečný klidas a to já potřebuji nejvíce :P

@hospodki jinak problém nemám s termíny jako takovými, ale s tím direktivnim přístupem hned po prvním mailu. Což je můj osobní nedostatek 8) Čekala bych nabídku služeb a jaké jsou možnosti, na základě čehož bych se rozhodla, co mám zájem u nich podstoupit a co ne, a pak se na to objednala, a ne ze na me hned “nastoupí”, objednají me na blind na “něco” a ani nesdělí, na co :nevim: a to jsme se ještě ani neviděli :roll: :mrgreen: já jsem na takový přístup dost vnitřně háklivá, hned se seknu a na just tam nepůjdu :mrgreen: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16796
19.9.20 09:09

@Semtex Tak je možné, že to rozesílají automaticky s registrací. Moje Dr je taky super a záznamy sdílí i s nemocnicí, takže si to můžou vytáhnout.

Jinak jela jsem rodit a v nemocnici byla jen na předporodním kurzu. Kamarádka to tam taky nestihla. Pokud nejsou žádné problémy, které by bylo potřeba řešit, pak bych se tam asi taky necpala, pokud víš, že tě tvůj doktor vyšetří, udělá monitor atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2885
19.9.20 10:26

@Semtex tak je o to jak to prectes. Zas to ber s nadhledem, ze jim tam chodí desítky maminek denně, registraci je ještě víc, protože ne kazda tam pak rodí. Našli ti termíny co mají volno. Poradna je jen jedna, tam asi není o čem diskutovat. Můžeš specifikovat co ocekavas, ze ti nabídnou v e-mailu? O vsem se pobavite na tom prvním sezení, sdělí možnosti atp. Já na tuhle nemocnici nedám dopustit, když půjde vše dobre, tak tam chci i s druhým dítětem příští květen.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
924
19.9.20 11:01

@hospodki no já tam byla s prvním a moc se mi tam po te zkušenosti už nechce, ale nekam se zaregistrovat musím, ta asistentka tehdy malem ani nepoznala, ze už rodim :roll: chodila jsem až do konce ke svému dr, tehdy ještě jinému, a ani jsem se tam neregistrovala, jelikož mi nikdo neřekl, ze bych měla :mrgreen: to jsem byla ještě takový mladý tele, tak jsem to ani nevěděla.

No a co bych čekala… rozhodne ne, ze me hned odveli od myho doktora, myslela jsem, ze si me tam tedy zapisou, a ze přijde akorat potvrzeni o přijetí mailu s infem, kam si mám eventuálně zavolat, pokud budu chtít docházet na poradny k nim a domluvit se na dalším postupu :mrgreen: moc se mi totiz nechce s nimi hned ze začátku dohadovat a odvolávat, co jsem si ani nezamluvila :? :nevim: :lol: :mrgreen:

Příspěvek upraven 19.09.20 v 11:13

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16796
19.9.20 11:12
@Semtex píše:
@hospodki no já tam byla s prvním a moc se mi tam po te zkušenosti už nechce, ale nekam se zaregistrovat musím :roll: chodila jsem až do konce ke svému dr, navíc je to nejblíže, takže nejpraktictejsi řešení. No a co bych čekala… rozhodne ne, ze me hned odveli od myho doktora, myslela jsem, ze přijde akorat potvrzeni o přijetí mailu s infem, kam si mám eventuálně zavolat, pokud budu chtít docházet na poradny k nim a domluvit se na dalším postupu :mrgreen: moc se mi totiz nechce s nimi hned ze začátku dohadovat a odvolávat, co jsem si ani nezamluvila :? :nevim: :lol: :mrgreen:

Myslím, že to moc dramatizuješ. Nikdo tě nikam nevelí. Prostě standardně s registrací vypsali termíny i na poradnu. Když je nepotřebuješ, tak tam zavolej nebo napiš mail, že děkuješ, ale že si tě pohlídá tvůj ošetřující lékař. Oni nemohou vědět, jestli to tvůj doktor dělá. Fakt zbytečně hledáš problémy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
924
19.9.20 11:16
@P4ja píše:
Myslím, že to moc dramatizuješ. Nikdo tě nikam nevelí. Prostě standardně s registrací vypsali termíny i na poradnu. Když je nepotřebuješ, tak tam zavolej nebo napiš mail, že děkuješ, ale že si tě pohlídá tvůj ošetřující lékař. Oni nemohou vědět, jestli to tvůj doktor dělá. Fakt zbytečně hledáš problémy.

Je to možné, ale naskakuje mi předchozí horsi zkušenost, no :nevim: :lol: já jsem nervak a navíc nesnasim nemocnice, tak mám tendenci panikarit :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16796
19.9.20 11:30

@Semtex Tak sis měla vybrat jinou porodnici. :nevim: Nebo se domluvit se soukromou PA nebo dulou, která by tě pohlídala a uklidnila i u porodu. :hug:

Protože jestli tě rozhodí tohle, tak aby tě něco nerozhodilo i u porodu. :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
924
19.9.20 11:59
@P4ja píše:
@Semtex Tak sis měla vybrat jinou porodnici. :nevim: Nebo se domluvit se soukromou PA nebo dulou, která by tě pohlídala a uklidnila i u porodu. :hug:Protože jestli tě rozhodí tohle, tak aby tě něco nerozhodilo i u porodu. :?

Jooooo soukromou PA já mám domluvenou už do začátku tehotenstvi málem, chodím i na kurz, ale musím i tu porodnici zvládnout no :roll: :P snažím se právě připravit co nejlíp, abych nic nezanedbala ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16796
19.9.20 12:11
@Semtex píše:
Jooooo soukromou PA já mám domluvenou už do začátku tehotenstvi málem, chodím i na kurz, ale musím i tu porodnici zvládnout no :roll: :P snažím se právě připravit co nejlíp, abych nic nezanedbala ;)

No, spíš to moc hrotíš, a pak si na sebe jen kupíš stres. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2885
19.9.20 12:17

@Semtex jestli jedes do Neratovic, tak to zvládneš i na Bulovkou, Mělník a další je myslím v Roudnici :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8052
19.9.20 13:39

Osobně mám radši navázat kontakt a poznat lidi v porodnici, je to lepší, už tě znají, vědí co si přeješ, ty znáš je, už to pak jede na takové přátelštější bázi (pokud to vyjde), než když tam naklušeš jen na porod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8052
19.9.20 13:41
@Semtex píše:
Jooooo soukromou PA já mám domluvenou už do začátku tehotenstvi málem, chodím i na kurz, ale musím i tu porodnici zvládnout no :roll: :P snažím se právě připravit co nejlíp, abych nic nezanedbala ;)

A máš takovou PA, která může vést porod přímo tam…? To by byla výhoda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama