Předporodní příprava - porodnice Krč - aktuállně

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Cili999
Povídálka 19 příspěvků 20.05.19 11:37
Předporodní příprava - porodnice Krč - aktuállně

Ahoj holky, prosím, nevíte, jak probíhají v současné době předporodní kurzy v porodnici v Krči? Je to každý týden? Opakují se nějak ta témata pravidelně? Na internetu jsem našla jen základní info, tak jsem si říkala, že by to bylo fajn slyšet od někoho, kdo přípravu navštěvoval teď někdy…moc děkuji všem za odpověď.

Nejnovější zkušenosti z porodnice Thomayerova

Reakce:
fjallarefur
Stálice 87 příspěvků 20.05.19 12:08

Vždy k 10. dni v měsíci vědí termíny kurzů na další období, zjistíš osobně/telefonicky na recepci - stejně se i zamlouvá místo. Je to nepravidelné, záleží na času PA, které kurzy vedou. Liší se dny v týdnu i časy, něco bylo pondělky, něco středy, čtvrtky, 14:30 i 16:30…
Platí se na místě, dostaneš doklad, třeba VZP ho v rámci těh. příspěvku proplatí až do 2000 kč.

Cili999
Povídálka 19 příspěvků 20.05.19 12:36

Moc děkuji za odpověď. A musím volat vždy na každou přednášku, nebo je možné se nějak objednat na všechny?

fjallarefur
Stálice 87 příspěvků 20.05.19 14:21

Já tam zavolala, zeptala se co kdy je a rovnou si zamluvila, o co jsem stála a na co bylo volno. Paní u telefonu byla moc milá.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.05.19 14:27

Já bych asi na předporodní kurz do porodnice nešla. Neslyšela jsem na to dobré reference, zpracujou si tam rodičky, jak potřebují. Lepší je podle mého názoru absolvovat předporodní kurz nezávislý na porodnici.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.05.19 14:31

A to nejsem žádný zastánce domácích porodů, normálně jsem rodila ve velké porodnici. Ale informace jsem měla „zvenčí“, od nezávislé porodní asistentky a ta právě upozorňovala i na různé věci, které by ses možná v porodnici nedozvěděla.

Cili999
Povídálka 19 příspěvků 20.05.19 15:05

Chápu a určitě neodsuzuji. Já mám celkově ze všeho dost strach a přijde mi fajn poznat to prostředí a některé porodní asistentky. Mám svou hlavu, nenechám se o nikoho zpracovávat. Ale jako prvorodička tohle docela oceňuji. Každopádně díky za názor.

Cili999
Povídálka 19 příspěvků 20.05.19 15:06

Super, díky..zavolám začátkem června :-) Já se nedávno objednávala na 3D ultrazvuk a též byla paní na recepci moc milá a potom i všichni ostatní tam…:-) Hned se člověk cítí lépe…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.05.19 15:36

@Cili999 Tak ono to není o zpracováváním jako takovém. Řeknou vám v porodnici na kurzu např. jaké všechny medikamenty každá rodička před / při / po porodu dostane? A proč? A jak se ty látky přesně jmenují, aby sis mohla přečíst příbalový leták?
Nebo vám řeknou jenom něco obecného? Schválně, jestli vám řeknou, co konkrétně dostane každá :-)

Cili999
Povídálka 19 příspěvků 20.05.19 16:04

Nevím, mně tohle moc nezajímá. Někdo nechodí na kurzy vůbec. Mně jde hlavně o poznání prostředí, porodních asistentek a ráda se dozvím něco těm tématům, protože s péčí o miminko zkušenosti nemám. Toť asi vše…:-)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.05.19 20:50

@Cili999 Aha, no tak to mě teda zajímalo, co mi píchnou do krve a co potom půjde do mateřského mléka… ale v pohodě, každý prostě řeší jiné věci. Já jsem se zase nebyla v porodnici podívat před porodem.

Váš příspěvek
Reklama