Předpříprava jídla na další den, osvědčilo se Vám?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

vannilka
Stálice 51 příspěvků 11.10.18 12:16
Předpříprava jídla na další den, osvědčilo se Vám?

Dobré poledne, zápasím s vařením- i když ráda vařím, dochází mi nápady, energie a přijde mi, že jdu od vaření k vaření. Doma teď batole 20 mes, co rve jak tur pri uspávání zrovna kolem 11 hodiny a nastydlá čtyřletacka, jinak školková. Večer připravuji teplé večeře tak 4-5× v týdnu. Chtěla jsem se zeptat, jestli si dělate večer nejake pripravy na druhy den, nebo planujete jidelnicek na cely tyden? Vyplatilo se vám něco?
Sama sebe odbývám a přibírám :(

Reakce:

Janasas
Kelišová 5346 příspěvků 11.10.18 12:37

@vannilka já taky kvůli tomu nakynula..Pak jsem to dělala tak, že jsem si dělala večeři tak, že byla pro všechny a pak , aby zbylo i na oběd pro mě a děti.. Vlastně tebe pokud si sama a pokud je doma i 4 letá tak pro ni … Ale záleží co, určitě všechno nejde.. ale různé rýže, těstoviny, maso ve štávě a td. klidně i na druhý den.. Vařila jsem jednou denně teplé jídlo..

bublinek
Kelišová 5173 příspěvků 11.10.18 12:38

Měla jsem vymyšlený jídelníček nejpozději v neděli. Vařila jsem na více dní.
Holky vstávaly brzo, uvařila jsem už ráno a pak jsme mohly vypadnout na dopoledne ven nebo na kroužek.

kacakaca
Závislačka 2610 příspěvků 11.10.18 12:43

Jidelnicek na tyden a k tomu nakup si planuju, kdyz setrim cas nebo penize. Na materske casto delam pripravy vecer a obed mivam hotovy v 6 nebo 7 rano, at mam volne ruce na cely den. Nachystala jsem si vecer treba svickovou, nechala ji pect v zelenine, pred spanim jsem trubu vypla a ona pekne v horkem pekaci do rana zmekla. Rano jsem jen dodelala omacku, z vecer nakrajenych rohliku jsem udelala knedliky. Vcera jsem posbirala, oloupala a nakrajela rajcata, dneska jsem mela omacku ke spagetam za 10 minut meho casu. Nekdo duveruje troube a necha jet celou noc na nizkou teplotu. Ja volim zavrene nadoby, pred spanim vypnout, rano je to jeste teple. Vyvar ze slepice, rano jen udelat novou zeleninu, obrat maso. Husu nebo husi stehna, rano slit sadlo a pred obedem omedovat a zezlatnout kuzicku. Taky jsem vecer casto delala testoviny, pres noc se susily u krbu, pred obedem 2 minuty varily.

lachtanice86
Kelišová 6623 příspěvků 11.10.18 13:08

I jako netehotna a bezdětna jsem jídlo plánovala na celý týden. Chlapovi dělám teplé večeře každý pracovní den. A teď co jsem doma na ppm s tím pokračuji. Samozřejmě nevím co bude až se narodí malá, jak budu stíhat ale budu to chtít dělat taky šetří mi čas že vím co budu vařit, někdy i na několik dní.

P4ja
Kelišová 6587 příspěvků 11.10.18 13:14

Vařím na víc dní a když je potřeba, tak uvařím klidně večer, abych měla dopoledne volné.

Anna85
Kecalka 371 příspěvků 11.10.18 13:19

Co jde varim vecer, prilohy dopoledne.
Omacky, maso s mrkvi, obracene řízky v troubě, polevky, sekanou, karbanatky, atd. Radsi si to udelam kdyz uz dite spi a dopoledne mam volne.

alialiali
Kecalka 208 příspěvků 11.10.18 13:27

já vařím se synem 21 mesicu jen večer kdyz uz spí, nebo o víkendu dopoledne ale to je muž doma a jde s ním ven, jinak se to s ním vůbec nedá, vyžaduje mě u všech činností a hraní a když stojím u kuchynské desky tak se po mě sápe a chytá mě za ruku at jdu za ním, vařím na 2-3 dny dopredu, s ním uvařím jedině tak přílohu a i to je někdy o čas :( bud jsem si ho špatně naučila, nebo nevím :(

Anais
Kelišová 5590 příspěvků 29 inzerátů 11.10.18 14:17

My vaříme každý den, syn už má 5 let, ale do 3,5 než šel do státní školky jsem mu kvůli dietě vařila i obídky do školky. Já si obědy nosím i do práce.
Máme jídelníček na celý týden, co je na večeři, je druhý den do práce na oběd. Ze začátku jsem vařívala ráno, než jsem šla do práce, rozvařila jsem si třeba maso, šťávu a přílohu jsem udělala po příchodu domů. Ráno mi třeba manžel než šel do práce zapnul troubu a upekla jsem kuře, přílohu jsem zvládla buď ještě ráno, nebo jak jsme se vrátili domů.
Maso běžně nakládám den dopředu. Střídám to tak podle času jak to vyjde. Někdy vařím maso na 2 dny, pak dodělám jen jinou přílohu. Chce si to namyslet a pak to dobře zorganihovat. Takové náročnější jídla jako vepřo knedlo, lasagne, musaku, zapékané palačinky děláváme o víkendu. dodávám, že nevařím polívky, ale ke každému jídlu máme zase zeleninový salát :)
Syn mi při vaření na mateřské „pomáhal“, bylo to jednodušší, než ho od toho odhánět, hrozně ho to baví dodneška, tak už mám v 5-ti letech malého pomocníka. Sice to trvá trochu dýl, ale když se mu chce klidně nakrájí zeleninu na salát, připraví si svačinku do školky, pomůže mi naklepat maso, šíleně rád hněte rukama sekanou… i ty děti se do toho dají zapojit. Máte pak sice chaos v kuchyni,ale trávíte čas spolu a děti se postupně učí

vannilka
Stálice 51 příspěvků 11.10.18 15:49

@Anais Děkuji. Když děláte maso dopředu, znamená to, že ho jíte v den, kdy se vaří a následující den? Nebo i klidně delší dobu v lednici?

vannilka
Stálice 51 příspěvků 11.10.18 15:49

@Anais Děkuji. Když děláte maso dopředu, znamená to, že ho jíte v den, kdy se vaří a následující den? Nebo i klidně delší dobu v lednici?

Anais
Kelišová 5590 příspěvků 29 inzerátů 11.10.18 18:55

@vannilka max 2 dny. Příklad v pondělí naložím, v úterý uvařím a max středa oběd to dojíme :)

lucynka25
Echt Kelišová 7885 příspěvků 1 inzerát 11.10.18 21:02

@vannilka jj já si dělám jídelníček na týden a podle toho i nakupuji, hlavně ve slevových akcích , abych ušetrila ;)
A většinou si vařím na 2 dny,abych měla jeden den trošku voraz, nebo třeba upeču..atd, batoleti vařím ješte extra, recepty dávam do skupinky vaříme pro kojence a batolata

Aiya
Povídálka 50 příspěvků 20.10.18 22:31

Když byl syn menší a vyžadoval hodně pozornosti, tak jsem si večer dělala přípravu na další den - nakrájela ingredience do krabiček do lednice a pak jen přidávala do vaření. Popř. jsem večer po uspání syna uvařila jídlo, které jsme měli druhý den k obědu i k večeři.

Za velkého pomocníka považuji týdenní jídelníček; vím, jaká jídla chci vařit, takže i nákup je snazší. Nejvíc mě ubíjela ta denodenní otázka “co dneska uvařit?” :D

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Ligový Expres: Ščasný ven? Proč by měl trenér Sparty odejít?

Začíná to být jako nekonečné televizní seriály. Úpadek fotbalové Sparty, tak... číst dále >

Partnerka Dvořáka ze StarDance: „Každá chyba je u nás trestanější!“

Jejich pár teď postoupil do finále, což tanečnice Lenka Nora Návorková bere... číst dále >

Články z Ona Dnes

Anorexii jsem schovávala za vysílení z baletu, říká tanečnice

Megan Brewerovou (22) podezřívali z anorexie mnoho let, ale vždy tvrdila, že... číst dále >

Chtěla jsem se zbavit manželovy milenky. Krize je za námi, doufá Jana

Příběh o manželově nevěře, podobný tisícům jiných, vypráví osmatřicetiletá... číst dále >