Předsevzetí - jak se vám daří?

Anonymní
21.1.20 03:52

Předsevzetí - jak se vám daří?

Zdravím všechny :kytka:,
Chci se vám trošku svěřit a taky slyšet vaše příběhy jak se vám daří plnit novoroční předsevzetí.
S přítelem jsme si řekli, že od nového roku začneme jíst trochu zdravěji. :mrgreen: Hubnout naštěstí nepotřebujeme, ale udělat něco pro své zdraví není nikdy na škodu.. Znáte to, moje tělo, můj chrám :mrgreen:.
No každopádně nám to vůbec nejde :zed:. Fastfoody to je naše! I když jsme je razantně omezili, tak si sem tam zajdeme :oops:. To mě štve nejvíc. Domácí strava taky nic moc, ale snažíme se aspoň zařadit více ovoce a zeleniny.. No, stále to prostě nějak nejde.
Tak tu teď tak sedím v práci, jím smaženku (sladký smažený chleba s tvarohem, posypaný cukrem :zed: ) a přemýšlím co dál :think:.
Nemáte nějaké tipy jak nějak nenásilně začít žít zdravěji? Protože se opravdu stravujem jako prasata a už jsem z toho zoufalá :nevim: :D.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1931
21.1.20 04:48

A to ti v tom fast foodu vážně chutná? Já to bral vždycky jako naprostou nouzovku, když byl hlad a já byl zrovna ve městě. Ale že bych si tam zašel jen tak místo domácího večeře, to ne.

Každopádně zkus nejprve změnit jedno předem určené jídlo každý den. Třeba snídani. Nesnaž se hned změnit celý jídelníček. Řekni si, že budeš každý den např. zdravě snídat. Zbytek dne jeď klidně jako doposud, ale zdravou snídani dodrž. Až si na to za pár týdnů zvykneš a budeš to brát jako samozřejmost, pak změň další jídlo, třeba dopolední svačinu. Tímhle způsobem postupně změníš celý jídelníček, aniž by to pro tebe bylo nějak zvlášť nepříjemné

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20788
21.1.20 07:20

Přečti si složení toho co jis, to tě zaručeně chuť přejde :D nicméně tohle bude spíš souviset a leností, když jdeš radši někam do mekace než aby sis uvařila pořádné jídlo doma :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Černá vdova
21.1.20 07:20

Já jsem upravila jídelníček (můj je ale dost hrozný), mám úlety (jsem na sladké), ale jinak se snažím dávat si pozor.
Nemohla jsem se nahodit rok, fakt to nešlo. Vydržela jsem chvíli a bylo to zas v čudu.
Před víc jak týdnem jsem tady narazila na stránky, kde jsou videa na cvičení, ukázkové jídelníčky, články k jídlu atd. (ani jsem to zatím všechno nepřečetla) a světe div se, cvičím podle rozpisu a víc přemýšlím, co jím. :mrgreen: Mně by ke štěstí stačilo sundat tak 5 - 6 kg, takže žádná úplná tragédie, ale i to je pro mě zatím problém. Tak jsem si dala čas a nechci to mít dole do měsíce.

Já mám těch cílů víc, myslím, že asi 10, ale je fakt, že když to budu chtít dělat všechno najedou, tak se na to rovnou vybodnu. Takže postupně to půjde. :pankac:

• Citovat
  • Nahlásit
3014
21.1.20 07:49

Já si předsevzetí nedávám, ale po novým roce přeskočím z hrozného životního stylu na zdravější, mám to tak každý rok. V prosinci je mega práce a fakt málo času na cvičení (stíhám 2 hodiny týdně), plus zima a svátky, takže hodně vydatného jídla. Od ledna automaticky přeskakuju. Fast food max jednou za měsíc když je nouzovka, sladké nula, pořádný pohyb teď kvůli práci nestíhám víc než ty 2 hodiny týdně, ale snažím se aspoň ráno dvacet minut jógu. Každopádně to neberu jakože musím a musím se k tomu nějak nutit, prostě chci být zdravější, mít víc přirozený energie, a taky se blíží léto a já nemám zájem se v létě producírovat se zimníma kilama :mrgreen:
Je to jednoduchý, prostě když si řeknu, že si sladký nedám, tak si ho nekupuju. Automaticky to přehodím v hlavě, takže nebloumám v krámě a nepřemýšlím jak bych si omluvila nákup čokolády. Prostě si ji nekoupím. Musíš se rozhodnout a pak se podle toho chovat, tady to přešlapování na místě je k ničemu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4614
21.1.20 07:59
@Anonymní píše:
Zdravím všechny :kytka:,
Chci se vám trošku svěřit a taky slyšet vaše příběhy jak se vám daří plnit novoroční předsevzetí.
S přítelem jsme si řekli, že od nového roku začneme jíst trochu zdravěji. :mrgreen: Hubnout naštěstí nepotřebujeme, ale udělat něco pro své zdraví není nikdy na škodu.. Znáte to, moje tělo, můj chrám :mrgreen:.
No každopádně nám to vůbec nejde :zed:. Fastfoody to je naše! I když jsme je razantně omezili, tak si sem tam zajdeme :oops:. To mě štve nejvíc. Domácí strava taky nic moc, ale snažíme se aspoň zařadit více ovoce a zeleniny.. No, stále to prostě nějak nejde.
Tak tu teď tak sedím v práci, jím smaženku (sladký smažený chleba s tvarohem, posypaný cukrem :zed: ) a přemýšlím co dál :think:.
Nemáte nějaké tipy jak nějak nenásilně začít žít zdravěji? Protože se opravdu stravujem jako prasata a už jsem z toho zoufalá :nevim: :D.

Předsevzetí jsem si nedávala..taky chci shodit, docela se v jídle držím, jsem si chopná dát k večeři jen kefír..ale absolutně mám problém s pohybem…nejsem schopná se přinutit cvičit..hýbat se..v létě kolo, ale jinak..jo snažím se chodit pěšky, ale doma nejsem schopná ničeho..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
207
21.1.20 08:03

Já jsem přestala jíst skoro všechno aniž bych chtěla. Co se týká fastfoodu, přestala jsem jezdit na ty místa kde jsou. Nějakou dobu jsem nejedla ani pečivo. Sladkosti jsem taky přestala kupovat. Myslela jsem, že to omezim jen na dobu než se mi podaří zhubnout. Ale tělo si na to tak zvyklo, že do sebe nedostanu nic než zeleninu a ovoce. Sem tam nějaký jogurt, ale vyjímečně. Ze všeho jiného se mi děla špatně a když už do sebe něco dostanu tak jen opravdu málo a jsem přejezená. Hubnu dál i když už nechci. Dala bych cokoliv za to kdybych do sebe dala celou porci normálního jídla nebo alespoň ten fastfood. Z 55 kil vážím 44. Do toho jsem těhotná a místo abych přibírala tak furt hubnu.
Já jsem od nového ruku chtěla normálně jist. Ale zatím to nejde. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7488
21.1.20 08:33

@dena262 jez k tomu aspon vitaminy…a kdyz se snazis davat si neco normalniho k jidlu, nenut se do normalni porce. Jen treba ochutnej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.1.20 01:48

Tak všem děkuji za odpovědi :palec:. Jenom abych to uvedla na pravou míru, do fastfoodu jezdíme teď třeba 1× týdně, nejsme tam pořád :mrgreen:, trošku jsem to zveličila asi. Každopádně někdy se podařilo i 3× týdně, což už je podle mě dost :oops:. S pohybem problém nemám, mám docela fyzicky náročnou práci, takže přes den nalítám i kolem 20000 kroků, jenom to jídlo mě štve, no.
Byly časy kdy jsem jedla řekla bych i dobře, ale od té doby co bydlíme s přítelem spolu tak je to bída :mrgreen:. Jinak hubnout nepotřebuji.. Na 173 cm vážím 47-48kg takže bych byla ráda i kdybych něco přibrala, což doufám tou lepší stravou docílím :)

• Citovat
  • Nahlásit
11
23.1.20 15:48

Zkuste se inspirovat na Instagramu. Sleduji Chefkamu, která vaří neskutečně a hodně pestrobarevne z čerstvých surovin. Vždycky se mi sbíhají sliny. A s tím fastfoodem, tělo je na to navykle, ale uvidíte, že to pár týdnech To bude lepší, nebudete mít takové chutě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat