Předškoláci a vzdělávací hry na tabletu / mobilech

21.4.17 19:14

Předškoláci a vzdělávací hry na tabletu / mobilech

Dobrý den, milé maminky! :)

V rámci bakalářské práce se snažím prozkoumat současný stav využívání digitálních vzdělávacích her, které jsou hrány předškolními dětmi na mobilních zařízeních typu tablet, popřípadě smartphone. Velmi by mi tak pomohlo, kdybyste věnovali pár minut vyplnění tohoto dotazníku. :)

Dotazník je určen pro všechny rodiče PŘEDŠKOLNÍCH DĚTÍve věku 3 až 7 let, kteří JSOU PROPROTIhraní digitálních vzdělávacích her a jejichž děti 1) HRAJÍ nebo 2) NEHRAJÍ DIGITÁLNÍ VZDĚLÁVACÍ HRY na mobilních zařízeních typu TABLET, popřípadě smartphone.

Dotazník je zcela anonymní a zabere cca 5 minut.

Předem děkuji za vyplnění a přeji krásný den! :)

Odkaz na dotazník:
https://docs.google.com/…W5Q/viewform?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9421
21.4.17 20:16

A řeknes nám Ty školu a název diplomky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1091
22.4.17 08:31

Bývá dobrým zvykem v úvodu dotazníku uvést jméno, školu a píše se i název práce.
Odkaz jsem rozklikla a hned zavřela, vyžadovat konkrétní data, která by je mohla snadno identifikovat, od respondentů je neetické.
To, že respondent vyplní název MŠ, kam chodí jeho dítě a současně se vyjadřuje na téma vzdělávacích her (které může MŠ zařadit do výuky), je myšleno vážně?

Pokud se nejedná o průzkum trhu, pak doporučuji se tak rok věnovat metodice výzkumu a pak teprve tvořit dotazníky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.4.17 19:54

Dobrý den,

otázka s názvem mateřské školy rozhodně není pro rodiče povinná a odpověď na ni nikterak nevyžaduji. Sama si moc dobře uvědomuji, že spousta rodičů nechce takovouto informaci sdělovat a je jim to nepříjemné. Rodič se proto může sám rozhodnout, jestli dané políčko vyplní či nikoli. Je určena pro rodiče, jejichž děti hrají vzdělávací hry na tabletech i v rámci výuky v mateřské škole. A ani ti nemusejí na otázku odpovídat, jestliže nechtějí. Jak sama v dotazníku zmiňuji, pokud by dítě v mateřské škole takovéto hry hrálo, daná informace by byla pro mne užitečná, neboť bych mohla následně školku oslovit a pokud by byla pro, optat se jí, jak u ní výuka za pomoci těchto her probíhá.

Doposud žádný s rodičů neměl s dotazníkem problém, a to jak s výše probíranou otázkou, tak s nevyplněním základních údajů o mne samotné a názvu mé práce.

S Vaší připomínkou ohledně posledně zmíněného nicméně i souhlasím, a tak tyto údaje do dotazníku dodatečně doplním.

Přeji pěkný den!.)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama