Předškolní a mimoškolní pedagogika 2 lete studium

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
25.10.21 08:37

Předškolní a mimoškolní pedagogika 2 lete studium

Zdravím,

Prosím, je tu někdo, kdo studuje/studovatltento obor? Já uvažuji o podání přihlášky do Humpolce.
Jak jste to zvládly při dětech, s prací atd? A hlavně-nehraju na žádný nástroj, bude to problém, dá se to naučit ten klavír? Vím, že to studuje dost maminek, které jsou úplně mimo obor, já taky… Navíc to budu mít skoro 200 km daleko, ale jezdí se jednou měsíčně o sobotách.

Moc děkuji za všechny informace :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2727
25.10.21 08:48

Dvouletý obor, kam se jezdí jednou za měsíc v sobotu? Tam jdu taky :mrgreen: díky za tip. A promiň, že plevelim a neporadím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36107
25.10.21 09:07
@Midaku píše:
Dvouletý obor, kam se jezdí jednou za měsíc v sobotu? Tam jdu taky :mrgreen: díky za tip. A promiň, že plevelim a neporadím.

To je druhá maturita, jen pro lidi, co už maturitu mají, ale potřebují ji rozšířit na odbornou.

Známá dává hodiny těmto studentům, říká, že pokud to nedělali od mládí, už to nedoženou, prsty mají tvrdé, hůře vnímají rytmus, hůře se učí hudební teorii, ale většina z nich tu zkoušku za rok až dva intenzivní práce zvládne.
Nicméně přehrávat dětem písničky, zvládne málokdo, veřejně se prezentovat třeba na besídkách pro rodiče skoro nikdo. Pokud potom najdou práci v oboru, něco přehrají jen, když je to nevyhnutelná nutnost.
Kamarádka takto vystudovala, ale taky nehraje. Hraje její kolegyně, ona improvizuje s Orffovým instrumentářem.

Daleko lépe jsou na tom ti, kteří hráli na něco(i jiný nástroj), v dětství. Tam se k tomu dá většinou bez větších problémů vrátit. A hlavně znají noty a hudební teorii.
@Anonymní píše:
Zdravím,

Prosím, je tu někdo, kdo studuje/studovatltento obor? Já uvažuji o podání přihlášky do Humpolce.
Jak jste to zvládly při dětech, s prací atd? A hlavně-nehraju na žádný nástroj, bude to problém, dá se to naučit ten klavír? Vím, že to studuje dost maminek, které jsou úplně mimo obor, já taky… Navíc to budu mít skoro 200 km daleko, ale jezdí se jednou měsíčně o sobotách.

Moc děkuji za všechny informace :kytka:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55228
25.10.21 09:23

Spíš si najdi skupinu na fb. Tam bude větší koncentrace absolventek. U nás ve školce učí dvě, které mají letos hotovou Obrataň. To je taky 2r. studium. Výstup je druhá maturita. Učit se a máknout musí všude. Kde máš rezervy, tak bude třeba doučování.

https://www.emimino.cz/…atan-378453/
Tady někdo maturitu nedal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.10.21 09:26

Díky moc, ano vím, že to je druhá maturita. Zajímaly mě hlavně zkušenosti druhých a jak je to s tím hudebním nastrojem :)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
25.10.21 09:27
@Midaku píše:

Pokud o tom nic nevíš a nemáš k tématu co říct, zdrž se příště komentáře ;)

• Citovat
  • Nahlásit
2727
25.10.21 11:02

@Pears206 jo tak, no maturitu mám, z gymplu ale. Mám i Mgr, taky k ničemu :mrgreen: ono se dá dělat někde ve školce jen s maturitou? Myslela jsem, že teď už musí mít všichni ten Bc obor. Hudební stránka by u mě nebyl problém, v ZUŠ jsem v podstatě vyrostla, chtěla jsem i na konzervu, ale nakonec jsem se nechala ukecat na gympl.. ale teda rozšíření maturity o nějaké ty vývojové a pedagogické předměty bych zase očekávala třeba jen na rok, dva mi přijdou dost, ale mrknu na to, ze zvědavosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2727
25.10.21 11:05
@Anonymní píše:
Pokud o tom nic nevíš a nemáš k tématu co říct, zdrž se příště komentáře ;)

Jako proč? Co spatnyho jsem napsala? Poděkovala jsem ti za tip, protože já už dlouho pokukuju po tomto oboru, ale všude je výuka v takovém rozsahu, který se 3 dětmi nestíhám.. takže mě toto zaujalo. Navíc jsem se i omluvila, že ti neporadím. Ale pokud ti vadí, že ti někdo děkuje, tak pardon… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55228
25.10.21 11:14

@Midaku
Ano, do školky stále stačí udělat druhá maturita v předškolní a mimoškolní pedagogice. Což je na ty dva roky. Poté je plně kvalifikovaná.
Máš Mgr. a v jakém oboru je?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2727
25.10.21 11:19

@Kelsey antropologie… strašně zajímavý, skvělý, milovala jsem to studium, ale v reálném životě mi to je úplně k ničemu. Jako jo, znalosti anatomie, první pomoc, nebo třeba ten vývoj člověk, dítěte…to se hodí, ale nikde mi to neznají, stejně to vždy musím studovat znovu. Hlavně, že mě rodiče odradili od konzervatoře, ale od tohoto ne :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat