Předzahrádka - jak na ni

• Fotoalbum (7)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Napsat příspěvek
Velikost písma:
11642
22.9.14 21:21
@Sluka píše:
Ano - vsázet různě veliké rostliny mezi sebe, aby nebylo místo pro plevel :palec: :palec: A pak jednou.. to už bude high level.. zasadit je ještě tak, aby každou chvíli něco kvetlo.. :srdce:

Tak to není takový problém. Namátkou - na jaře cibuloviny, čemeřice, petrklíče, přes léto růže, levandule, šalvěje, na podzim listopadky, podzimní astry. Pak jsou rostliny okrasné listem, třeba hosty jsou krásné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26294
@Sluka píše:
Ano - vsázet různě veliké rostliny mezi sebe, aby nebylo místo pro plevel :palec: :palec: A pak jednou.. to už bude high level.. zasadit je ještě tak, aby každou chvíli něco kvetlo.. :srdce:

nenene, to nejde až jednou…, to je nejlepší naplánovat hned :), aby to kvetlo postupně, bylo barevně sladěno a jako bonus to ještě vonělo…blíží se zima, tak budeš mít na naplánování dost času za dlouhých zimních večerů ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55361

Růže jsem si vysadila letos, k nim cibulky, vyřešíme to nízkými a kobercovými skalničkami

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11642
22.9.14 21:22
@Malaga píše: :palec: @Sluka Příroda je příroda… ;), neboj to zvládneš. :palec:
Já osobně preferuju anglický typ zahrady, čili souvislý porost, aby tam nezbylo moc místa pro plevel ;).Přísná geometrie francouzských zahrad mi nevyhovuje, na italských se mi líbí ta kombinace zeleně a kamene. Škoda jen, že stromy k růstu potřebují tolik času…

Souhlasím, jen já teda sázím tak nějak podle sebe a přesauju, dokud nejsem spokojená :oops:. Samo si nastuduju, jaké rostliny se k sobě hodí. Třeba růže a levandule, to je nádhera.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11642
22.9.14 21:24
@Malaga píše:
nenene, to nejde až jednou…, to je nejlepší naplánovat hned :), aby to kvetlo postupně, bylo barevně sladěno a jako bonus to ještě vonělo…blíží se zima, tak budeš mít na naplánování dost času za dlouhých zimních večerů ;)

Přesně, já jsem takhle taky záhony vymýšlela. Stejně ale přesazuju, nikdy nejsem 100% spokojená :roll:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20155
22.9.14 21:24
@Genovesa píše:
Tak "kapacita mě pobavila a dokonce rozehnala moji ospalost :lol:. Já se tak necítím, ale těší mě to. Zahradničím už trochu dýl jak ty, tak když budu vědět, ráda poradím. Tady byla jedna diskuse, tuším Holky zahradnice, těšíte se už na jaro? Čas od času někdo obnoví. Nebo si založ nějakou svoji, popř napiš sz :).

nemusíš se tak cítit, ale oproti mně rozhodně jsi - vzhlížím k tobě pokorně zdola :D ;)
No, já dnes záhon, kde budou jahody, česnek a měsíčky, zryla mým mužem, na dno rozházela zbytky z kuchyně vhodné k zakompostování, zaházela znovu hlínou a pohnojila zředěnou močí mých dětí.. Asi je to extrém (kurňa, zapomněla jsem na větvičky), ale tak nějak doufám, že to k něčemu bude - je to čirý experiment, vůbec prakticky netuším, co dělám..
No a postupně budu právě mamince obměňovat záhonek - jako, že vyryji rododendron, který v té naší zásadité zemině stejně zachází.. a nahradím ho něčím krásnějším, voňavějším.. A tak nějak ještě do zahrady implementuji koření.. Jéééé, to se to v hlavě pracuje :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26294
22.9.14 21:26

@Genovesa osvědčená kombinace, ale letos teda růže nic moc, počasí přálo plísním…
A letošní Lidice - přijde mi, že buď mají málo personálu a nestíhají anebo na to prdí…škoda…
jinak je i hzká kombinace růže podsazené levandulí v kombinaci s měsíčkem zahradním - ten to krásně rozsvítí
já mám ráda i náprstníky, topolovky, třapatky…prostě je toho nepřeberně a právě se z toho hezky dělají ta patra

Příspěvek upraven 22.09.14 v 21:27

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20155
22.9.14 21:26

Holky, ještě před pár lety pro mě zahradničení bylo jedno velké fůůůj.. Nechtějte po mě, ještě domýšlet, co kdy pokvete :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20155
22.9.14 21:27

@Malaga Troufnu si doporučit vyměnit těžce jedovatý náprstník za jedlou lupinu, vypadají velice podobně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11642
22.9.14 21:28

Ještě k mulči - vše má pro a proti. Kůra se musí doplňovat, kačírek ne. Ale když potřebuješ něco přesadit, rozdělit trvalky atd, tak ti kačírek postupně padá do půdy, což nepovažuju za ideální. Navíc v něm tlejou zaschlé lístky, dostává se mezi něj hlína a pak tam líp roste plevel. Si člověk nevybere. Já dělám záhony tak, aby se postupně tak nějak zaplnily rostlinami a s pletím pak není takový problém. Nejhorší je to z počátku po výsadbě. A teda kůry i kačírku je třeba dát slušnou vrstvu, pak toho plevele moc neroste. Já bojuju jen s pýrem a pampeliškami :zed: :pocitac: :).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26294
22.9.14 21:28

@Sluka to se dá najít na netu jsou různé tabulky, aspoň ten základ :).Stejně pak budeš určitě dosazovat ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11642
22.9.14 21:33

@Malaga Já mám kordes růže - tu jednu (Leonardo da Vinci) už několik let a byla nádherná, kvete ještě teď, žádnou čerň ani nic neměla. Jsou sice dražší, ale stojí to za to. Muž byl letos na Floře po narození dcerky naměkko a tak jsem dostala další čtyři :mrgreen:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26294
22.9.14 21:33

@Sluka digitalis je sice jedovatý, ale tělo je fikaný - vcelku záhy začneš hodně slinit, je to hořké, takže k náhodné otravě pozřením rostliny nedochází…
jinak jasně, je důležité jestli se počítá s dětma nebo ne…stříhaný tis vypadá taky pěkně, ale tyčervené míšky vypadají tak lákavě…jenže ono je jedovaté kde co, i čemeřice nebo tulipán…

http://www.zahradkari.cz/…rostliny.htm

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26294
22.9.14 21:34

@Genovesa leonarda taky mám - 3×, je jak pivoňka, ale letos nic moc, byly už lepší roky…,Jj taky kupuju růže „s papírama“ ;)
a k těm vyšším - mám ráda i stračky :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11642
22.9.14 21:36
@Sluka píše:
@Malaga Troufnu si doporučit vyměnit těžce jedovatý náprstník za jedlou lupinu, vypadají velice podobně.

No, když bys po tom šla, jedovaté je kde co. Ale tak náprstník jsem si zatím vysadit netroufla a ač plánuji ještě u studny čistě trvalkový záhon, zatím s ním nepočítám. A přesazovat a dosazovat budeš, jak tomu člověk propadne… Srovněj můj záhon se skalkou na počátku a dnes 8) :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat