Preeklampsie a help syndrom a druhé těhotenství?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
zrofka
Závislačka 4208 příspěvků 08.11.14 21:34
Preeklampsie a help syndrom a druhé těhotenství?

Ahojky, chtěla bych se zeptat…zda tu některá u prvního porodu prodělala preeklampsii a help syndrom, a potom po druhé otěhotněla, zda byla vše bez problémů, nebo se vše opakovalo? Chtěla bych s přítelem druhé dítě. Jenže si při prvním porodu měla tyto dvě komplikace.. tak se bojím…

Přečtěte si článek: Preeklampsie u druhého těhotenství: Na co pozor?

Reakce:
Bejbyy
Extra třída :D 10248 příspěvků 08.11.14 21:43

@Leenuska podělíš se?

petramd
Kecalka 139 příspěvků 08.11.14 21:48

Kamarádka měla help, pak do roka otěhotněla a druhé těhotenství OK, ale domluvila si císařský řez se svým gynekologem.

variska
Zasloužilá kecalka 789 příspěvků 08.11.14 22:00

Ahoj já jsem měla minule tehotenstvi ukončené ve 33tt kvůli preeklampsii, mám vysoký tlak už od puberty, teď jsem znovu těhotná ve dvacátém týdnu a tlak se drží dobře jenom na dopegytu, tak snad mrcha preeklampsie neodrazí.

Koty
Závislačka 3814 příspěvků 08.11.14 22:10

Ahoj, help syndrom jsem neměla, ale preeklampsii jsem prodělala v obou těhotenstvích. V prvním těžkou, ve druhém byl průběh mírnější. Pravděpodobnost, že se to bude opakovat je nízká. Většinou to postihuje prvorodičky. Držím pěsti, aby druhé těhotenství proběhlo bez komplikací :kytka:

Pipi 00
Závislačka 2806 příspěvků 09.11.14 07:40

První jsem měla preeklampsii od 35tt, indukce v 38tt. V druhém vše v pořádku, sledoval se hodně tlak, ale vydržel 140/90 bez léků až do konce.

zrofka
Závislačka 4208 příspěvků 09.11.14 10:09

Holky, děkuji za zkušenosti..já měla těžkou preeklampsii a k tomu rozjetý help syndrom..ale druhý bych si přála. Ale mam strach..Raději se ještě skočím k dr, zda by mi to doporučil ;) Malý měl i růstovou retardaci…no, byl to děs. ten porod..aletááák bych si přála holčičku :srdce:

Leenuska
Závislačka 2532 příspěvků 10.11.14 08:05

@zrofka: ahoj ja sem mela preeklampsii u prvniho tehu a miminko mi vinou zanedbane pece ze strany lekare zemrelo.(spatne lecitlak, n me bolesti hlavy nereagoval a ani nepoznal ze mimi spatne roste).ze zemrelo sem se dovedela ve fertimedu.(byla sem tam hlidana skrz spatny rust mimca).Hned po ztrate mimca sem zmenila lekare a za nejakou dobu se mi podarilo znovu otehotnet, muj novy gyndar mi preventivne udelal i ddrahe testy na trobfilii, stitnou zlazu a jeste neco dalsiho, chodila sem k nemu ze zacatku co 14 dni, pokazdde utz, kontrola tlaku atd. Musis si najit i dobreho internistu, me treba nesedel dopegyt, tak internista dal agen a ten mi pomohl, jako nekdy se mi tlak trochu zvedl ale pridala se treba jeste pulka agenu a zase se to drzelo. Tehotensstvi dopadlo do re mame zdrava dvojcata.Tak hlavne dobreho gyndare a internistu.(ten muj me ve 12tt zavrel na 3 dny do neemocnce a musela sem zbirat moc, tlak sde hlidal, utz ledvin, kontrola ocniho pozadi a dalsi)

zrofka
Závislačka 4208 příspěvků 10.11.14 10:09

@Leenuska teda.. no, on mi dr dělal nějaké testy na tromb. mutaci. Nevím, jak to dopadlo. Nemluvil pak o tom.No, mě štve, že jsem byla před 14 dny na preventivce..a nezeptala jsem se ho. :? jéé dvojčátka. :srdce: v kolikatém týdnu jsi je porodila? víš ja mam hlavně strach, jak to bude brát malej, když bych musela do nemocnice.. :( ale tyhle komplikace se mi objevily až v 35tt do té doby, bylo všechno v pořádku. :nevim:

Leenuska
Závislačka 2532 příspěvků 10.11.14 12:41

@zroka: ahoj no problém s tlakem se mela uz od zacatku tehotenstvi a dotoho ještě tehu cukr tak mi ve fakultce naplanovali cisare na 36tt a decka to zvladly celkem dobře.(zadnej inkubator ani nic podobnyho, jen ze zacatku nejaka ta sonda s mlicke-sme na Um hipp(

jira105
Ukecaná baba ;) 1082 příspěvků 20.11.14 19:25

Nechci desit ja ji mela trikrat vsechny deti narozeny driv ale dobre to dopadlo poslední byla silnější nez ty předtím. Další uz nikdy ne protože u me je temer jiste ze by prisla znova a obava je ze horší než ty předtím

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Hrad ve skále, který chátrá. Jaký je příběh Krejčířovy vily a proč se ji lidé bojí koupit?

Kdysi to v honosné a vysokou zdí opevněné vile tyčící se nad městečkem... číst dále >

Seznamte se, tohle jsou opilci a smolaři na Českých lvech.

Největší společenské událost je za námi a už jsou známi vítězové, kteří... číst dále >