Preeklampsie a podezření na ni, čekám na výsledky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
lenty
Závislačka 4335 příspěvků 11.07.19 06:54
Preeklampsie a podezření na ni, čekám na výsledky

Dobrý den, koukala jsem na emimino, že k tomuto tématu, je tady sice dost diskuzí, ale většina je už staršího data a nechtělo se mi oživovat diskuzi, tak zakládám znovu.
Cca od minulého pátku, jsem cítila docela silné bolesti v podbříšku, nepravidelné, jakoby při silné menstruaci. Každá známe. Jsem ve 32tt. Vzhledem k tomu, že je to 3. dítě, tak jsem nijak neplašila, bolest přišla a odešla. V pondělí mi z ničehonic zalehlo v uších a ve středu mě už bolelo břicho permanentně. Spíše tedy nahoře pod žebry než že by to ten podbříšek. Včera jsem byla na kontrole na gyndě, v moči bílkoviny na 2 křížky, hnusná tmavá barva, tlak 133/92. ( tlaky celkově jsou takové na hraně 134/98, 123/93, 155/105). Teď jsem měla dovolenou, takže mi slezly otoky nohou, ale před tím, jsem si i stěžovala na nateklé nohy. dr říkala, že podezření na preeklampsii, do práci mě už nepustila, vzali mi krev a poslali moč do lab. a prej si mám dát nohy nahoru a do pátku čekat na výsledky.
tak se chci zeptat, kdo má podobnou zkušenost a komu se to pak potvrdilo či nikoliv. Děkuji.

Reakce:
berry4
Nadpozemská drbna 28652 příspěvků 11.07.19 06:56

Do pátku? Výsledky jsou snad do několika hodin, ne? Neměla tě poslat do porodnice? Já bych tam teda jela, doktorka nedoktorka.

Elzaaa
Kecalka 295 příspěvků 11.07.19 07:02

Coze to te neposlala do nemocnice? Hele ja byt tebou jedu na pohotovost hned. Rekni o bolestech tlaku a bilkovine v moci. Me dr s takovymhle nalezem co mas ty okamzite posilala do nemocnice. A tam jsem byla az do porodu (3tydny) me sledovali a pak jsem musela na sekci zachranili me i malou na posledni chvilku. Kdybych nebyla sledovana v nemocnici dopadlo by to zle. Nechci te strasit ale ja bych jela na pohotovost.

Kajuli
Ukecaná baba ;) 2190 příspěvků 11.07.19 07:04

Jakmile je bílkovina v moči, otoky a vysoký tlak, je to s největší pravděpodobností opravdu preeklampsie. Koukám, že se k tomu ještě necítíš nejlépe, já bych ihned jela do porodnice.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.07.19 07:05

Na nic bych nečekala a jela směr porodnice. Vysoký tlak je pro mimčo dost blbý, nehledě na to, že výsledky by měli být za pár hodin, a že až zítra… To bych jako asi doma nečekala.
Měla jsem dvakrát hellp syndrom a Teda byl to ficak.
Teď čekám, že mě to potká po třetí a jsem Teda extrémně opatrná, a dkyz se mi něco nezdá, volám do porodnice a jedu.

lenty
Závislačka 4335 příspěvků 11.07.19 07:08

No mě taky udivilo, že mi řekla že až v pátek, když už nic jiného, tak bych si myslela, že krev a moč bude hotová dnes. v noci mě zase vzbudila bolest v podbříšku, tu jsem už musela i docela „prodýchat“ pak dobrý. Děkuji za komentáře, když tak se seberu a pojedu do porodnice.

berry4
Nadpozemská drbna 28652 příspěvků 11.07.19 07:15

@lenty jed´.

Aduš8
Kelišová 5239 příspěvků 11.07.19 07:32

Určitě jeď a to normálně radím neplašit… Ale ty máš úplně jasné příznaky. Přeji, ať to dopadne co nejlépe :hug:

Medičkaa
Kecalka 345 příspěvků 11.07.19 07:53

Já si stěžovala na otoky delší dobu, jakmile se k tomu přidala bílkovina v moči a vyšší tlak odeslala mě Dr do nemocnice kde mě hospitalizovali a dělali test moči z 24 hodinového sběru. Taky mi nasadili léky na tlak. Když se z toho testu potvrdila vysoká bílkovina v moči, začali mi hned druhý den vyvolávat porod. Vše proběhlo bez problémů, byla jsem ale už ve 36 týdnu.

luci.no
Zasloužilá kecalka 509 příspěvků 11.07.19 10:00
@Medičkaa píše:
Já si stěžovala na otoky delší dobu, jakmile se k tomu přidala bílkovina v moči a vyšší tlak odeslala mě Dr do nemocnice kde mě hospitalizovali a dělali test moči z 24 hodinového sběru. Taky mi nasadili léky na tlak. Když se z toho testu potvrdila vysoká bílkovina v moči, začali mi hned druhý den vyvolávat porod. Vše proběhlo bez problémů, byla jsem ale už ve 36 týdnu.

Mela jsem to velmi podobne. Otoky jsme mela dele a vyssi tlak take. Doktorka to neresila. Pak mi koncem 36tt vyskocil tlak na nejakych 160/120. Volala jsem do porodnice a nakazali mi okamzite prijet. Tam 24hod sber moci, monitor nekolikrat denne. Preeklampsie se potvrdila, takze zacalo vyvolavani. Po 12 hodinach od tablety byl spatny monitor a okamzite akutni sekce. Ve druhem tehotenstvi jsem pak plasila preventivne a taky mi hrozili hospitalizaci. Nakonec se to zvladlo s leky, ktere jsem brala jen par dni a pak se malemu uz chtelo ven.

lenty
Závislačka 4335 příspěvků 11.07.19 13:59

Ještě dotaz, prej jaterní testy ok, ale co jsem se dočetla o preeklampsii tak ty jsou špatné až když už je to hodně rozjeté. Ptala jsem se jestli je už hotová moč, prej ne, až v pondělí. Zase mě od rána bolí to břicho, dost bolí, až nepříjemně. Mám si prý dát magnezium. A jestli se mi chce, že si můžu zajet do porodnice. Asi ten přístup úplně nechápu. Hlavně nechápu co tak dlouho dělají na vyšet. moči. Viditelně nějaké velké otoky na sobě momentálně nepozoruju, i když teď si uvědomuju, že kolikrát mi přišlo, že se mi zdá, že mám břicho větší z minuty na minutu. Začínám hodně uvažovat o návštěvě té porodnice. Mimino cítím, přijde mi, že se hýbe až nějak moc.

berry4
Nadpozemská drbna 28652 příspěvků 11.07.19 20:05

@lenty pane bože. Do čehos to duši dal? Xy holek ti tu napíše, at´jedeš do porodnice a ty sedíš doma na pr*eli a čekáš na co? Potřebovalas by dostat pár přes pusu, aby ses probrala a vyrazila? Ty sem neustále píšeš, co ti je, ale neuděláš nic. S TAKOVOU MŮŽEŠ TAKY ZA PÁR HODIN ČEKAT, ŽE SE MIMINKO DOHÝBALO. TO TI NEDOŠLO?
Jsem nejspíš zlá, budiž. Ted´oprávněně. A taky pěkně rozčilená. Za to malé :pocitac: :pocitac: :pocitac:

Váš příspěvek
Reklama