Preeklampsie bez otoků a bílkoviny v moči

925
2.5.17 21:50

Preeklampsie bez otoků a bílkoviny v moči

Ahoj holky :kytka: Chci se vás zeptat, zda máte některá zkušenost s preeklampsií, ale neměly jste ani otoky, ani bílkovinu v moči. :nevim: Nyní jsem ve 32 týdnu a můj gynekolog mě straší s preeklampsií kvůli tlaku. Měří mi ho několikrát za sebou a mívám u něj vždy okolo 140/90, ale jsem nervák a vždy jsem nervózní, tak bych to mohla mít z bílého pláště, ale už několikrát uvažoval, že mě odešle do nemocnice na pozorování, abych neměla preeklampsii. Nakonec vždy řekl, že ještě počkáme, že je to ale hraniční :nevim: Doma mívám tlak 132/80, nemám ani otoky, ani bílkovinu v moči a těhotenství bez problémů :nevim: Myslíte, že je možné mít preeklampsii i bez otoků a bílkoviny v moči, pouze z vysokého tlaku nebo k vysokému tlaku musí být alespoň ještě ty otoky/bílkovina v moči? :think:
Děkuji za odpovědi :andel:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

19181
2.5.17 21:57

@Yasmina21 Jde to jen z tlaku, tím to většinou začíná, ale pokud Ti bral krev, tak by to mělo být v pohodě, z krve se to pozná… A napsal Ti nějaké léky na ten tlak?? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
925
2.5.17 22:04

@Kikuška90 Dělal mi vždy pouze běžné krevní testy na hemoglobin a tak, ale podle nich by to nejspíše nezjistil :nevim: Léky na tlak zatím žádné neberu a ani žádné předepsané nemám. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19181
2.5.17 22:07
@Yasmina21 píše:
@Kikuška90 Dělal mi vždy pouze běžné krevní testy na hemoglobin a tak, ale podle nich by to nejspíše nezjistil :nevim: Léky na tlak zatím žádné neberu a ani žádné předepsané nemám. :think:

To je zvláštní, já hned prášky vyfasovala v porodnici a měla jsem tlak měřit 3× denně. Jinak k té krvi, tu mi brali hned, ale co přesně tak zjišťovali netuším :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19181
2.5.17 22:08
@Kikuška90 píše:
To je zvláštní, já hned prášky vyfasovala v porodnici a měla jsem tlak měřit 3× denně doma. Jinak k té krvi, tu mi brali hned, ale co přesně se zjišťuje netuším :think:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
925
2.5.17 22:12

@Kikuška90 Já tedy léky na tlak zatím žádné. Doma mívám tlak celkem normální, ale stejně jsem z toho nervózní :nevim: Snad jedině pro začátek omezit sůl a uvidím za 14 dní :andel: Alespoň, že nemám otoky ani bílkovinu v moči, tak doufám, že je to jen z nervozity :think: :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19181
2.5.17 22:22

@Yasmina21 A kup si červenou řepu ;) Já měla doma tlak taky vždycky v pohodě :) Určitě to bude dobré :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.5.17 22:26

140/90 si člověk napumpuje i z nervozity. Já měla taky vyšší tlak, někdy i 140/100 a Žádná bílkovina ani otoky. Brala jsem léky, ale efekt moc neměly. Doktorka mi pár krát udělala krevní testy, důležité jsou jaterní testy a bilirubin. Pokud máš tlak doma normální, tak se není čeho bát, ale pravidelně si ho měř. Když mi v porodnici na kontrolách naměřili 140/90, říkali, že je hraniční ale ještě ok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5740
2.5.17 22:35

@Yasmina21 Mně tak preeklampsie začala. Měla jsem vysoký tlak, jednu noc mi vyskočil úplně maximálně, otekla jsem, v porodnici mi našli i bílkovinu v moči a musela jsem hned druhý den na císaře (30.týden).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.5.17 22:37

Já to měla bez otoků dlouhou dobu a bílkovina v moči byla naměřena až, když se zjistilo, že dítě přibližně měsíc strádá a nepřibírá. Ale to už jsem měla tlaky vysoké (180/100 např), ale bezpříznakové. Nic mi nebylo..

• Nahlásit
  • Citovat
bibie
2.5.17 22:39

Nijak se neomezuj, pouze se zklidni a odpocivej. Preeklampsie je hnusna a vysoky tlak neni citit. Doktor to pouze nechce zanedbat. 32tyden je uz hotove miminko, nemusis se niceho bat. Asi bych zpozornela kdyby byl tlak 150/100 a radsi bych to resila, ale takhle je to zatim dobry.

• Nahlásit
  • Citovat
1826
2.5.17 22:39

Dej pozor hlavne na otoky prstu na rukoz a obliceje, hlavne oci, dale trvalou bolest hlavy, divne pocity v zatylku, mzitky nebo hvezdicky pred ocima. Urcite se spis posetri, vynechej veci, co zvysuji tlak a hlavne si hlidej pohyby

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1835
2.5.17 22:50

Preeklampsie = vysoký tlak + bílkovina v moči + otoky. Pokud nemáš bílkovinu v moči, nemáš preeklampsii. Kontroly moči máš jistě pravidelně, takže jsi pod kontrolou. TK 140/90 je hraniční, ale pokud nemáš preeklampsii tak se v těhotenství taková hodnota neléčí. Ale pokud máš doma 132/80, tak máš tlak v normě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3251
2.5.17 23:54

Tlak 140/90 je hraniční, měla jsem též, nedávali mi ani léky, jen jsem si měřila 3× deněě, doma jsem vždy měla mín než u dr.po termínu to ale na těch 140/90 vylítlo a drželo, nabídli m, i indukci, to jsem nechěla, jen jsem se nechala hospitalizovat, dělali jednou denně ctg a 4× měřili tlak, porod se rozjel o 3dny později, vše samo a ok

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.5.17 00:04

Jsem pravidelně sledována právě kvůli preeklampsii, kterou jsem v minulém těhotenství měla. Existují nové testy které ji dokáží předpovědět týden dopředu a je to poměr placentarnich hormonů Sflt1/PIGF, lékař v rizikové poradně mi je dělá každý měsíc. Pořídila jsem si tlakomer a měřím třikrát denně doma. Je to hodně zákeřná nemoc a ž hodiny na hodinu může být vše jinak. Ale bez bílkoviny v moči se nejedná o preeklampsii, je dobře že tvůj doktor nic nepodceňuje :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama