Preeklampsie bez vysokého tlaku?

Anonymní
27.12.20 19:44

Preeklampsie bez vysokého tlaku?

Ahojky. Omlouvám se za anonym, ale nechci aby si známý mysleli, že jsem hysterka. Řekněte mi prosím co si o tom myslíte.
Končím 33tt a od začátku mám s přestávkama ucpaný nos, teď je to děs. Bolí mě posledních několik dní dost hlava, hodně oči a někdy mě očí pálí. Mám +14kg, nejvíc odulý obličej. Od 28tt silné bolesti břicha, tvrdnutí a teď poslíčci.
Neotevírám se, takže nemusím být v nemocnici. Břicho fakt bolí, včera jsem byla na pohotovosti a vše ok.
Poslední dny mě svědí břicho, bolí jakoby žaludek, někdy bolest a pocit na zvracení - to není tak časté. Tlak mám teď v klidu 127/70 - normálně mám extrémně nízký tlak a to klidně 90/60… na moč mi sestra nikdy nic neříkala 🤷‍♀️… Jedná se o druhé těhotenství kdy podezření na preeklampsii bylo. Na konci už zvýšené jaterky, bílkovina v moči a po porodu i v té sbírané. Tlak byl hraniční, ale na to jsem porodila a nikdo to neřešil. Tohle bylo na konci. Podezření bylo už dříve, ale klasická ranní moč byla ok a tlak nebyl vysoký. Mám pořád ještě kus do porodu a už se fakt bojím co mi je. Od včera mi píchá i u srdce… Snad jsou to jen hormony a moc to hrotím 🤷‍♀️… Co myslíte? Buďte na mě hodné, prosím :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
35053
27.12.20 20:15

90/60 je normalni nizky tlak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35053
27.12.20 20:15

Spatne jaterky jsou u tehotenske cholestazy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1779
27.12.20 20:20

Já mám taky riziko preeklamsie, ale tlak v pohodě a otoky minimální a to se u tý preeklamsie hlídá nejvíc. Když máš riziko, tak ti museli preventivně nasadit léky mě dali anopyrin.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3860
27.12.20 20:31

Já si myslím, že se jenom moc pozoruješ :kytka:
Když se člověk začne pozorovat, najde toho skutečně hodně ;-)
Jestli máš strach, kup si tlakoměr a 3× denně si měř tlak.
A na bolesti břicha a poslíčky si nech napsat magnosolv, uleví trochu i od stresu :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
AH
94
27.12.20 20:34

Mam taky nizky tlak. Cca jako ty. Na jedne z posledních kontrol vlivem syndromu bileho plaste mi tlak hrozne vyletel. jinak vse v pohode, nic mi nebylo. Brala jsem kvuli necemu jinemu navic anopyrin. Byla jsem kvuli tomu 2× na krvi a udajne tam byla extremne vysoka hodnota ze ktere se preeklampsie pozna. Pri dalsim testu krve se srovnala. Nicmene od te doby me hlidali fest.
Pokud mas pochybnosti zkus se zeptat dr jestli by ti zkusili nabrat tu krev..prip. jestli nenasadit preventivne anopyrin v nejake male davce. Lepsi nez to podcenit..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
753
27.12.20 20:50

Já měla preeklampsii ale bez otoku.. tak asi je to mozne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.12.20 21:03

@Waterpower mám 127/70
Děkuji, kouknu na to a zeptám se

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
27.12.20 21:06

@TER2312 @Whitedog @AH holky, díky. Neberu žádné léky. Zkusila se zeptat na ten test z krve. Už mi štve ty bolesti :zed:
@murkyf Děkuji za zprávu. Mohu se zeptat na ostatní příznaky?

• Citovat
  • Nahlásit
27.12.20 23:34

Příznaky preeklampsie jsou vysoký tlak, otoky a bílkovina v moči. Určitě nějaký z příznaků nemusí být přítomný, ale vysoký tlak k tomu určitě patří, takže problém bych viděla někde jinde. Píšeš, že máš svědění a bolesti břicha - zkus hledat příčinu spíš v játrech - cholestáza? Určitě to prober se svým gynekologem, existují na to speciální odběry.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35053
28.12.20 00:52
@Anonymní píše:
@Waterpower mám 127/70
Děkuji, kouknu na to a zeptám se

Ja bych rekla, ze to je tlak normalni. Ja teda mela cholestazu a rodila pri rozvijejicim se help syndromu. Ale to uz je poznat i na krevnich destickach.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.1.21 11:03

Otoky 39+1tt a vysoký tlak

Ahojky, chtěla bych poprosit o radu, nemohu založit nové téma, tak jsem hledala podobné.
Jsem 39+1 a mám zvýšené riziko preeklampsie, brala jsem godasal, vysazen v 36tt. Už 3 dny mám hodně oteklá a tvrdá lýtka, chvilkama mě bolí, kotníky mi mizí, mám nohy nad kotníky červené, tlak 153/98, tep 120. Minulou středu jsem měla poradnu, otoky ještě nebyly, bílkovina v moči nebyla, tlak byl 120/100(mám ho vyšší celé těhu). Další poradnu mám teď ve středu, nevím zda to kvůli riziku preeklampsie řešit dříve, koupit si třeba v lékárně papírky na zjištění bílkoviny nebo počkat do poradny. Malej se hemží a já se krom těch otoků cítím dobře, jen mám pocit ze už mi začínají otikat i ruce. Děkuji všem za radu :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
753
4.1.21 11:42
@Anonymní píše:
@TER2312 @Whitedog @AH holky, díky. Neberu žádné léky. Zkusila se zeptat na ten test z krve. Už mi štve ty bolesti :zed:
@murkyf Děkuji za zprávu. Mohu se zeptat na ostatní příznaky?

Asi pisu pozdě, ale měla jsem vysokou bolkovonu v moci a vysoký tlak (několikrát jsem ležela v nemocnici)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
8.1.21 12:51

@Secretariat99 Jak to dopadlo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu