Preeklampsie - zkušenosti s ní

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.02.17 18:47
Preeklampsie-zkušenost s ní

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, zda má někdo zkušenosti s touto nemocí. A jak to probíhalo v jiných těhotenstvi, Mě se dcera narodila v 32 tt a naštěstí bez vážných následků. Nyní jsem opět těhotná a bojím se, že se to bude opakovat. Má někdo zkušenost?

Reakce:

Leduška
Zasloužilá kecalka 940 příspěvků 01.02.17 18:52

Ahoj, já měla preeklampsii v prvním těhotenství, někdy v 34. týdnu jsem ležela v nemocnici a hrozilo, že se mimi narodí, ale dopadlo to dobře a já nakonec rodila až ve 40 týdnu - přirozeně. Ve druhém těhotenství jsem ji vůbec neměla, tak se neboj, třeba ji taky nebudeš podruhé mít :kytka:

PetraBr
Povídálka 33 příspěvků 01.02.17 18:53

Ahoj, ja mela preeklampsii u druheho tehu. Doktorka mi pred nedavnem rekla, ze sance opakovani preeklampsie, kdybychom se rozhodli pro treti ditko je 50%, ale znam pani, ktera mela preeklampsii u prvniho tehu a potom ne

majdula1
Kelišová 6465 příspěvků 01.02.17 19:01

Opakovat se nemusi.

Mela jsem ji u prvniho syna, posledni mesic uz neprosperoval, mne uz pak bylo taky blbe, porod se vyvolaval.
Tehdy mi tvrdili, ze je to mj. vekem a jiste me to ceka zase.

Dalsi dve tehotenstvi byla v pohode, deti ctyrkilove, ja s krasnym tlakem, i kdyz jeste starsi, presto vse ok. :nevim:

Ajma
Ukecaná baba ;) 1147 příspěvků 01.02.17 19:36

Měla jsem preeklampsii v prvním těhotenství (25 let), skončilo to v 35+4 tt akutním císařským řezem, malej v pořádku. A u druhého těhotenství ( 32 let ) to bylo téměř stejný, akorát byl akutní císařský řez v 36+0 tt :). Všichni jsme v pořádku, ale do dalšího těhotenství nejdu ani omylem. Prý má prodělání pree dosti negativní vliv na srdce :think:

Uživatel je onlinedyňa
Kecalka 270 příspěvků 01.02.17 22:09

Prvni tehotenstvi vysoky tlak od 27.tydne, leky, ktere nezabiraly,29.tyden hospitalizace,30­.tyden akutni sekce a mely jsme obe velke stesti, mala 1.2kg, zdrava. O 4 roky pozdeji vyssi tlak od 30.tydne, hospitalizace, po trech tydnech sekce.Mala mela 1710,zdrava.

BLEKINEK
Povídálka 14 příspěvků 02.02.17 13:15

Já jsem měla u prvního, v 37 tt do nemocnice, narodil se 38tt,2,5g akut. císařem po vyvolávání, u druhého těhotenství naprosto bez problému 3,75g přirozeně.

Klarineta24
Nováček 1 příspěvek 11.11.18 11:04

Ahoj, já se právě vrátila z porodnice, kde mi museli uměle vyvolat porod ve 36.týdnu, jelikož mi diagnostikovali preeklampsii a mimčo bylo už v ohrožení, naštěstí sme to zvládli a jsme obě v pořádku, ale nebýt mé přirozené intuice , díky které jsem se sama vypravila do porodnice, s tím že chci udělat nějaké testy , že se této choroby obávám, mohlo mi miminko klidně i umřít-můj gynegolog se mi totiž pár dní předtím vysmál, když jsem si mu ztěžovala na velké otoky-že to prý jsem ještě neviděla oteklé nohy,a na můj argument, že bych nerada něco zanedbala a že jsem se o tomto nebezpečí dozvěděla na internetu, mi uraženě řekl at se teda nechám na internetu i vyšetřit, tlak mi sice změřil a byl v pořádku ale více pozornosti tomu prostě nevěnoval, a tak sem se po dvou dnech sama o víkendu vypravila do porodnice. Takže co bych ráda vzkázala všem maminám, které mají pocit, že něco možná není v pořádku-nedejte na to co vám kdo říká, ale pouze na svůj vnitřní pocit a raději to řešte, ikdyby to nemělo být nic závažného,nechte se pořádně vyšetřit , protože představa , že bych na něj dala a neřešila to a za pár dní zjistila že miminko je bez pohybů…a to vše jen kvůli namyšlenosti jednoho doktora… .no raději si nepředstavovat že jo:)))

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Změna, co šetří. Přechodem k Bohemia Energy můžete získat měsíc energií zdarma

Energie stále zdražují a na lepší časy se, bohužel, neblýská. Přesto lze... číst dále >

Články z Expres.cz

Překvapení ve StarDance se nekonalo, Stodůlková a Gondík počítali s vypadnutím

Šestý taneční soutěžní večer StarDance se nesl v netradičním duchu, namísto... číst dále >

Že ho Me Too semele? Ale kdeže! Ronaldo střílí gól za gólem a zřejmě se bude ženit!

Už už to vypadalo, že se kariéra hvězdného fotbalisty Cristiana Ronalda... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >