Preeklapsie zkušenosti?

279
6.12.19 15:25

Preeklapsie zkušenosti?

Ahojky maminky, máte některá zkušenosti s preeklapsii? Případně jaky byl u vás postup atd… Budu ráda za všechny reakce ☺️

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1160
6.12.19 15:48

@Majla63 Mám zkusenost. U mě se podchytila včas a šla jsem hned do nemocnice. Po týdnu jsem šla rodit, protože mimi hublo. Rodila jsem 36+0. Dítě bylo malé, ale bylo úplně v pořádku. Tlak jsem rovnala asi ještě dva měsíce po porodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1207
6.12.19 15:50

@Majla63 co konkretne te zajima? V prvnim tehotenstvi jsem rodila 37+2 akutni sekci kvuli preeklampsii. Druhe tehotenstvi v pohode, jen ke konci se mi zvedl tlak a stacil na to Dopegyt. Ted jsem tehotna zase a mam vysoke riziko preeklampsie (urceno v 1. trim. screeningu) a mam nasazen Anopyrin, tak snad se to zvladne bez preeklampsie.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
279
6.12.19 16:35
@luci.no píše:
@Majla63 co konkretne te zajima? V prvnim tehotenstvi jsem rodila 37+2 akutni sekci kvuli preeklampsii. Druhe tehotenstvi v pohode, jen ke konci se mi zvedl tlak a stacil na to Dopegyt. Ted jsem tehotna zase a mam vysoke riziko preeklampsie (urceno v 1. trim. screeningu) a mam nasazen Anopyrin, tak snad se to zvladne bez preeklampsie.

Já jsem teď hospitalizována jsem 34+3 zatím řekli, že je to lehkej průběh, že mě budou víc hlídat akorát a přeloží mě do poradny do nemocnice a po víkendu by mě měli pustit domů. Beru dopegyt na tlak jinak nic jiného mi není ani otoky ani bílkoviny v moči. Malá je teda taky menší váhový odhad jen 1500g, ale už mi bylo oznámeno že budu rodit nejspíš před termínem. Tak mě zajímá akorát jaký byl průběh u ostatních :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1207
6.12.19 17:07

@Majla63 me pres vikend silene vyskocil tlak. V pondeli jsem volala do porodnice, ze mam 160/120. Mela jsem hned prijet. MHD mi zakazali, takze jsem se svezla rychlou :lol: Hospitalizovali me a 24 hod jsem sbirala moc. Z toho se pak potvrdila preeklampsie. V utery vecer mi zavedli tabletu na pripravu porodnich cest a rano ve stredu se maly narodil akutni sekci kvuli spatnym ozvam. Mel 47cm a 2530g ve 37+2. Byl uplne v pohode, jen hur drzel telesnou teplotu. Pokud te pusti domu, tak na tom nejsi spatne. Budou te hlidat a bylo by fajn, kdyby sis merila tlak i doma. V pripade pochybnosti urcite jet okamzite do porodnice. A sbal si uz tasku ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1160
6.12.19 17:24

@Majla63 Já jsem měla místně zvýšený tlak a byla jsem otekla, to teda docela hodně. Takže mě doktorka poslala do nemocnice, s tím, že to není úplně akutní a stačí až druhý den. Do nemocnice jsem došla pěšky. Bílkoviny v moči jsem zatím neměla, ale v nemocnici vyšla preeklampsie hned z krve. Kluk byl s váhou na dolní hranici, ale kvůli nateklemu brichu nešel dobře vidět. Monitory nebyly žádná sláva, ale vyloženě špatné taky nebyly. Dohodli jsme se, že do porodu zůstanu v nemocnici s tím, že rodit půjdu dle toho, jak se to bude vyvíjet. Po týdnů jsem měla bílkoviny v moči a na kontrolním ultrazvuku byl nižší odhad váhy než na tom předchozím. Tak jsem šla druhý den na císaře s tím, že klukovi bude líp venku. Během císaře zjištěno, že jsem měla placentu úplně v háji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama