Preferují děti originální hračky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
NelaS
Kecalka 170 příspěvků 25.09.18 21:12
Preferují děti originální hračky?

Přeji hezký večer a přicházím s malou otázkou. Jak jsou na tom Vaše děti (cca 3 až 7 let…) se vztahem k hračkám? Pokud někdo máte doma ručně vyráběné originální hračky (vlastní výroba, jiná výroba - chráněné dílny, trhy, fler…), vnímáte u Vašich dětí, že o ně mají větší zájem?

U nás je to tak trochu jako v malém hračkářství - hodně dětí, hodně příbuzenstva, tak se nám toho sešlo už plno. (řekla bych, že až příliš 8o ) Ručně vyrobených originálů je minimum, přesto si všímám, že děti si je vybírají více. Především dcerka (4 roky) vyloženě preferuje tento typ hraček. Přitom jedna panenka (adoptovaná z Unicef) je vyrobená malou holčičkou a je to na ní velmi znát :D Pak máme třeba plstěné z chráněných dílen, plst toho moc nevydrží a tak jsem je různě vyspravovala…, děti je milují. A pak koupím dcerce Elsu od Mattela (jako bárbíny od Mattela, to byly nedosažitelné sny mé a mých kamárádek v dětství! 8o ) a zas tak moc ji nežere :mrgreen:
Za sebe musím říct, že mám ráda ručně dělané jedinečné věci, takže je možné, že jim to nevědomky podsouvám :nevim: Ale spíš bych řekla, že ne. :think:

Jak je to u Vás?

Děkuji :mavam:

Příspěvek upraven 25.09.18 v 21:18

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
xstrasilka
Ukecaná baba ;) 1802 příspěvků 22 inzerátů 25.09.18 21:16

U nás je to tak, že nejraději vyrábí samy, nejvíc se zabaví s věcmi na tvoření ;)

Hele, třeba jen není na Elsu, šestiletou to nijak neuchvátilo, má radši Sofii :)

Sexynohy
Ukecaná baba ;) 1473 příspěvků 25.09.18 21:17

U nás to bylo jedno. Licenční hračky se ji líbily, pokud znala pohádku ke které se vážou. U ostatních preferovala různé druhy zvířat,jedno jestli plyšák,plast nebo ručně dělané, hlavně když to byl např, pes, tygr apod.

Pipet
Generální žvanilka 24136 příspěvků 25.09.18 21:18

Dcera ani ne, syn má rád mnou šité/háčkované hračky.

Ornwen
Závislačka 4686 příspěvků 25.09.18 21:20

moje děti (pro tvoje porovnání teda ten starší kluk, skoro čtyři) miluje ty nejjednodušší věci.
Obyčejné papírové krabice, čím větší, tím lepší (Stříhá,polepuje, maluje na ně, různě je propíchává), kladivo+hřebí­ky/šroubovák a šrouby, klubíčko provázku. Klacky nebo hromadu polen. Miluje pečení perníčků.
Takže vlastně jo, i ty domácí by preferoval víc, než já nevim, auto na dálkáč.
(plus jede hodně duplo, využíváno všelijak kreativně, ne jen na stavění)

NelaS
Kecalka 170 příspěvků 25.09.18 21:21
@xstrasilka píše:
U nás je to tak, že nejraději vyrábí samy, nejvíc se zabaví s věcmi na tvoření ;)Hele, třeba jen není na Elsu, šestiletou to nijak neuchvátilo, má radši Sofii :)

Jo jo, syn (6 let) pořád něco tvoří. To je zábava číslo 1. :D

Taciras
Extra třída :D 11133 příspěvků 25.09.18 21:22

Nevšimla jsem si, nejčastěji chtějí to, co už mají ve školce (to jsme tak třeba horko těžko sháněli bazárkovou dílničku, protože chtěl mít úplně stejnou a ona se už nevyráběla, resp. sehnala by se jiná, což ale nechtěl, trval přímo na té stejné) nebo to, co vidí u dětí ve školce (dcera chce typicky všechno s Elsou, úplně jí žere, čímž děkuji za tip na dárek).

blumen
Hvězda diskuse 42773 příspěvků 25.09.18 21:24

@NelaS rucne delanych moc nemame, ale ani na ne neni. U nas frci Playmobil, playdoh a pak momentalne oblikaci minipanenky. Jinak si s hrackami nehraje (3,8 roku).

NelaS
Kecalka 170 příspěvků 25.09.18 21:24
@Ornwen píše:
moje děti (pro tvoje porovnání teda ten starší kluk, skoro čtyři) miluje ty nejjednodušší věci.
Obyčejné papírové krabice, čím větší, tím lepší (Stříhá,polepuje, maluje na ně, různě je propíchává), kladivo+hřebí­ky/šroubovák a šrouby, klubíčko provázku. Klacky nebo hromadu polen. Miluje pečení perníčků.
Takže vlastně jo, i ty domácí by preferoval víc, než já nevim, auto na dálkáč.
(plus jede hodně duplo, využíváno všelijak kreativně, ne jen na stavění)
Duplo u nás taky frčí…a ne podle návodů, staví se z něj dinosauři a zvířata a příšery. Je pravda, že syn si třeba hodně vyhrál se zvířátky z kaštanů. Zase budu vyrábět. Krabice děti taky milují. Nebo stará klubíčka :D
Ornwen
Závislačka 4686 příspěvků 25.09.18 21:27

@NelaS no on s tím třeba vaří. Podle barev jsou to ingredience. Takže pak máme třeba guláš s pomerančem :lol: Nebo z toho postaví houby, zasadí je v druhém pokoji a pak je chodí s košíkem sbírat (to napadlo manžela, drží se to už dlouho)

chaela
Ukecaná baba ;) 1393 příspěvků 2 inzeráty 25.09.18 21:27

Já klukům vyrábím občas hračky ze starých krabic, ale ten „papundekl“ moc nevydrží, takže těžko říct, jestli by je omrzely nebo jestli by je preferovali i po delší době, vždy s tím blbnou a do pár dní je po hračce. Vypozorovala jsem ale, že syny nejvíc baví ten proces výroby. Cokoliv, co s nima dělám, je strašně baví, jsou nadšení. Až to vyrobíme, většinou si s tím chvilku pohrají, nebo to nalepíme na okno, pověsíme na zeď, dáme do lednice,… a pak konec, vzpomenou si jen občas. Já mám radost z výsledku, oni z cesty k němu.
Jinak takové hračky nekupujeme, takže neporadím.

blumen
Hvězda diskuse 42773 příspěvků 25.09.18 21:31

@Ornwen u nas se vari z kastanu :mrgreen: mame je uz rok vysusene, ted jsme obnovili zasoby :) nejvdecnejsi hracka u nas :lol:

Limi123
Závislačka 3672 příspěvků 25.09.18 21:35
@xstrasilka píše:
U nás je to tak, že nejraději vyrábí samy, nejvíc se zabaví s věcmi na tvoření ;)Hele, třeba jen není na Elsu, šestiletou to nijak neuchvátilo, má radši Sofii :)

A co treba vyrabite? Syna ted bavi sezehlovaci koralky, tak premyslim, co dal delat, hledam inspiraci :-) Take si pak s vlastnimi vyrobky vic vyhraje.

Limi123
Závislačka 3672 příspěvků 25.09.18 21:37

@Ornwen Jak kreativne vyuzivate to Duplo? Hrebiky uz umi zatloukat sam? Dekuji

Ornwen
Závislačka 4686 příspěvků 25.09.18 21:45

@Limi123 jak píšu asi o tři zprávy před tím. Jestli jsi myslela na výrobu něčeho, tak to ne. Leda to zkoušel obtiskovat do chytrý plastelíny. (Asi jak ho baví to vykrajování perníčků) Teda on si z toho staví „stroje“ ale většinou nic nedělají.

A jo, hřebíky zatlouká už tak půl roku sám. Šrouby umí vyšroubovat už hodně dlouho. Zašroubovávání ho nebaví/nejde mu, tam je ta síla trochu jiná.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Hůlka se zapojil do kauzy ze StarDance: Asi se přihlásím do SuperStar!

Je fér, aby Jiří Dvořák (51) soutěžil v zábavné show StarDance? Jak Expres... číst dále >

Daniel Nekonečný vedle pobledlé Vignerové už nevypadá jak z toho světa

Kromě finalistů Muže roku 2018 se na křest kalendáře vydal celý zástup hvězd,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >