Preferuji vlastní jídlo

7.11.19 20:13

Preferuji vlastní jídlo

Ahoj,

budu pro většinu asi za magora a bioteroristku, ale… poslední dobou mi stále více vadí jíst jídlo, které jsem nepřipravovala já :oops: Jde jednak o složení jídla, jde i o kvalitu jídla, ale taky o podmínky přípravy a kdo to připravuje.

Přiznám se, že to začalo už dříve, když jsem měla tu cest chvilku při škole brigádničit v řecké restauraci a viděla jsem, co všechno se lidem dávalo, včem a za jakých podmínek se to uchovávalo, ještě horší to pak bylo v kebabu, to už dávno nejím, jen si vzpomenu, fuj.
Po nástupu na mateřskou jsem o tom začala více přemýšlet, ale taky byl čas a tak jsem připravovala jídlo doma, nakonec jsem začala i pěstovat vlastní ovoce a zeleninu.
Ted jsem se třeba bavila s kamarádkou, která pracuje v jedné velké firmě, která vyrábí jak masité, tak i ovocné produkty a co mi kolikrát vypráví, tak je mi z toho fakt špatně. Sice mají zaměstnanecké slevy, obrovské, ale jen to přeprodává a nemá odvahu sama konzumovat. Dělníci mají strašně málo peněz a tak zaměstnávají takové pouliční šmudly a je pravda, že třeba na střídání polední směny, když vidím jak z tama lezou lidi, co vypadají jak bezdomovci, a lidé nahnáni UP (no nechci znít rasisticky…) :nevim:

Zrovna dnes jsem tak přemýšlela, jak mi vlastně dělá problém konzumovat něco, co jsem nedělala já sama.

Už roky jsem třeba nekoupila marmeládu, začala jsem dělat i kečupy, protlaky, kvašenou zeleninu, přesnídávky, zavařeniny (na sladko i kyselo), sušené čaje (ale stále miluju earl grey a ten neumím nahradit), peču si chleba a dokonce dělám i jogurty. :mrgreen:

Tak by mě zajímalo, zda taky někdo má trošku problém s představou dodržování hygieny a co se asi všechno s tím jídlem dělo, zda někdo taky přemýšlí nad tou cestou jídla?

Nehladovíme. - kdyby někdo chtěl stočit debatu tímto směrem. Máme spoustu svých surovin + bedýnky a z toho vaříme a připravujeme naše jídla. Zabere to trošku víc času, ale je to vždy čerstvé, bez konzervantů, bez barviv a tak. Nejíme zrní, nejíme jen obilniny… Myslím, že to na mě nikdo nepoznal, asi spíše vypadám za skrblíka, když vytáhnu svoji svačinku, svoje jídlo, svoje pití :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7.11.19 20:16

Kolik hodin denně strávíš nad přípravou jídla?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3923
7.11.19 20:19

Trochu na me pusobis jako ze jsi zahledena sama do sebe a svych marmelad. Tolik casu bych chtela mit, zavidim :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20442
7.11.19 20:19

Máslo si děláš taky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2277
7.11.19 20:20

Ne nemam problem snist neco v restauraci, v jedne delam a prasecak to fakt neni,, ale kamoska co delala v praze v centru tak je sef nutil ten bochnik po polevce nevyhodit ale pouzit dokad neproteka :nevim: neresim to lepsi nevedet, kdo vi co uz jsme treba snedla :D a s domacim kecupem, majolkou, pecivem, syry, masla se fakt parlat nehodlam, zeleninu mame od dedy, vajicka od babicky, maso nekdy v obchodaku nekdy u reznika, ted jsem treba dostala asi 10kg zveriny, nekdy dostanem od znameho cerstve ryby, jindy ze sousedkou menime kralika za kachnu, ale ne uplne se o puvodu nepisim a nepredstavuji si lidi co to maso bouraji…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4043
7.11.19 20:20

A jak to resis pri cestovani? Ja resim kvalitu jidla celkem dost, kupuju jenom zakladni suroviny a idealne co jde z lokalni produkce, ale v Asii se uplne klidne najim na ulici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6343
7.11.19 20:21

A kontroluješ odkud je zelenina v bedynkach, myslím jestli ji chodíš na pole zalévat apod. Kravku si také sama podojis, nakrmis, uklidis po ní? Máš můj obdiv. Edit - ok píšeš že zeleninu si pestujes. A dokážeš tedy zásobit vlastní zeleninou a ovocem domácnost po celý rok?

Příspěvek upraven 07.11.19 v 20:24

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3923
7.11.19 20:22
@Ijen píše:
A jak to resis pri cestovani? Ja resim kvalitu jidla celkem dost, kupuju jenom zakladni suroviny a idealne co jde z lokalni produkce, ale v Asii se uplne klidne najim na ulici.
:mrgreen: tato bydlenka urcite necestuje…
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.11.19 20:23
@Kaileee píše:
Trochu na me pusobis jako ze jsi zahledena sama do sebe a svych marmelad. Tolik casu bych chtela mit, zavidim :mrgreen:

Já to nedělám kvuli sobě, nemyslím si, že jsem zahleděná do sebe. :nevim: Jen mám ráda přehled o tom, co jím já a má rodina. :mrgreen:

Nepíšu to ani jako chvástání a ani jako terč pro trefování, spíš jestli to taky tak někdo má :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2390
7.11.19 20:23

@Anastasia.Sia nemám to úplně tak striktní jako ty. Ale taky u mě převažují domácí výrobky. A třeba maso a vajíčka mám vše z domácích chovů. Já tedy nemám problém jíst v lepší restauraci, ale třeba na návštěvě :D a občas je to trochu trapné. Naštěstí můj manžel nic takového neřeší a sní vše i za mě :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.11.19 20:25
@BiohazardMichell píše:
Kolik hodin denně strávíš nad přípravou jídla?

Podle toho co dělám. Když jen jídlo (oběd a večeři) tak cca 1-2hodiny, když zpracovávám suroviny tak třeba i 6 hodin :-) Třeba zpracovat mrkev mi trvalo 6 hodin od vyrytí, až po naskladnění do mrazáku, nebo mirabelky okolo 3 hodin :nevim: Většinou začnu k večeru a třeba o půlnoci jdu spát :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30298

@Anastasia.Sia Trochu ti hrabe, no :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2277

Ja nam problem jist jen u tchyne :lol: byt delam v restauraci tak si nekdy nesu krabicku, ale ne kvuli tomu jak tam vari, ale ze na listku neni nic na co bych mela chut, polivku si davam denne jejich

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20088
7.11.19 20:27

Já si to nepředstavuju a jak mi šmakuje :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3923
7.11.19 20:27
@Bábrdl píše: