Přeháním? Dobrovolné noční přesčasy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

jankajj
Závislačka 2802 příspěvků 12.12.17 06:49
Přeháním? Dobrovolné noční přesčasy

Partner přišel z práce o půl paté ráno. Jeho běžná pracovní doba je 7-15.30 hod. Teď mají v práci hodně zakázek, takže opakovaně chodí dobrovolně na další večerní/noční směnu, aby vše stihl/je ve vedoucí pozici. Pro dokreslení situace, minulý týden se na vánoční pracovní večírek brzy odpoledne normálně urval, jednou týdně chodí na sportovní koníček, ten taky normál stíhá. Spolu jsme nebyli venku přes měsíc/ač jsem ho několikrát prosila. Ale co mě mnohem víc mrzí, že mu nevadí nechávat mě v noci samotnou/není to prvně. (pozn. přes den jsme v práci oba) Já mu po návratu řekla, že pro něho evidentně nejsem priorita, a teď o tom přemýšlím. Byly byste taky naštvané, nebo přeháním?
jsme spolu skoro rok, žijem spolu 7 měsíců. Předtím žil pár let sám.
díky za každý postřeh.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

vokishka
Extra třída :D 12867 příspěvků 12.12.17 06:54

Pokud je to ted do Vanoc, tak se to da pochopit. Je hodne lidi, co chodi na prescasy, dvojite smeny atd.

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15526 příspěvků 12.12.17 06:56

@jankajj Prehanis. Predvanocni obdobi je zbesile, takze chapu, ze toho ma ted hodne. A ze te nechava doma samotnou? Tomu uplne nerozumim, jo, kdyby jsi mela doma nedonosena dvojcata, tak to bych tve nastvani chapala, ale jinak? Pockej tyden, dva a vse dozenete.

Uživatel je onlineMarkéta80
Hvězda diskuse 40399 příspěvků 12.12.17 06:58

@jankajj ty neumíš v noci být doma sama? Plno lidí dělá i noční ;), tak chod na přesčasy taky :lol:

jankajj
Závislačka 2802 příspěvků 12.12.17 07:01

Díky, dámy. Asi jsem to potřebovala slyšet.

Pimperelle
Kecalka 179 příspěvků 12.12.17 07:05

Pokud to charakter práce vyžaduje, nedělala bych z toho vědu. Můj muž má práci, ve které má pevnou pracovní dobu, ale když se něco děje, musí jít v noci, o víkendu, když byly povodně, nebyl doma i 3 dny v kuse. A to máme 2 děti, jedno z toho miminko. A že šel na vánoční večírek? Taky si musí někdy orazit a nejen pořád makat.

Pimperelle
Kecalka 179 příspěvků 12.12.17 07:05

Edit, omylem vloženo dvakrát.

Rive
Ukecaná baba ;) 1121 příspěvků 12.12.17 07:06

Když jsem ještě chodila do práce, tak listopad prosinec jsme tam byli všichni snad nonstop, nejhektičtější období a neumím si představit, že bych v tom ostatní nechala a chodila do prace klasicky.
V 7. Měsíci těhotenství jsem chodila do práce denně, bez jediného dne volna, od rána do večera, byla jsem urvana jak vagon a kdyby doma prudí ještě partner, tak bych k němu asi dvakrát příjemná nebyla.
Takže ano. Přeháníš, Vánoce jsou za pár dní, to snad přežiješ.

taketik
Závislačka 3900 příspěvků 12.12.17 07:11

@jankajj chapu te, ale prehanis :lol:… ja su ted na rizik. tehotenst. doma a minuly mesic druha polovicka mela 72 hodin prescasu - dela tedy jen ranni a delal 12tky.. takze odchazel ve 4 do prace a domu prijizdel okolo pul 8… celkem 18.prac.dni misto 8cek - 12ctky :roll: takze ja cely mesic doma sama natazena v luzku s nohami nahore :lol: :lol: ale v zivote by me nenapadlo si myslet ze me zanedbava chapu predvanocni situaci a v lednu se to zas srovna :palec: tak hlavu vzhuru leden je za rohem :-P :mavam: :mavam:

Uživatel je onlineandelka83
Generální žvanilka 20134 příspěvků 12.12.17 07:12

Je to blbý, ale není to pořád, teď mají v mnohých firmách moc práce. My budeme mít taky přesčasy, nějaké noční. Být v noci sama je nemilé, ale snad to jde nějakou dobu přežít. To jestli jsi priorita bych fakt neřešila v době před Vánocemi, navic se to dá dokázat jinak než společným spaním. Nekaz si vztah a advent a nepřeháněj. Myslím že jemu samotnému to je líto, tak proč mu přidávat.

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1921 příspěvků 12.12.17 07:15

U nas se bezne stava, ze počítám s tim ze manžel přijde v 17 h z práce, misto toho mi v tu dobu zavola ze jim padl případ a vubec netuší kdy přijde (rozuměj - netuší ani, jestli jeste ten den nebo treba az ráno). A co nadělám? Nic. S tim jsem si ho brala. Muzes partnerovi říct, ze te to trápí, ale zároveň mu vyjádří pochopení, ze víš ze to tak proste musi ted byt. A domluvte se jak si to potom vynahradite ;)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.17 07:16

Chceš to slyšet z pozice dítěte? S otcem a sestrou jsme byli sami. Jednou za čas, když nebylo dost pracovníků a on byl vedoucí v továrně, tak běžně zaskakoval - v pátek šel normálně do práce na ranní, pak začal v pátek na noční a vrátil se v neděli po obědě. A v pondělí šel na běžnou ranní. Myslím, že i doktoři jsou na tom hůře.
To ani nepočítám další směny navíc, většinou noční.

Borůvka1990
Kelišová 5439 příspěvků 12.12.17 07:56

Tak především jste spolu krátce. Až spolu budete deset let, mít děti, tak věř, že se bude utrhovat z práce, aby byl s vámi co nejvíc. Navíc to ber tak, že když on teď vyhoví nadřízeným, v létě na to přihlédnou. Od jara se toho dá podniknout ve dvou víc. Ber to tak, že je zodpovědný, váží si práce. Někteří jsou lemplové jak v práci, tak doma ;)

katyna1984
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 12.12.17 07:59

Preháníš a hodně. Evidentně buď ještě nepracuješ, nebo máš velmi nenáročnou práci od-do. Rozhodni se. Buď chlapa podpoř, udělej mu doma zázemí (klid, teplé jídlo.. ale určitě ne výčitky, že jde upustit páru sportem a na vánoční večírek, kt. je snad pro vedoucí „povinností“ a Tebe nikam nevezme - však jsi dospělá, vyraž bez něj),nebo si najdi někoho, kdo má taky nenáročnou práci a ve dvě padla. Jen teda nevím, jestli Ti i časem bude někdo takový imponovat.

catchthem
Zasloužilá kecalka 706 příspěvků 12.12.17 08:00

To je marne, někdy to prostě tak je, i můj muž je někdy snad nonstop v práci, noční jsou běžná věc, já sama na baráku. Že začátku jsem se bála doma sama a dokonce jsem i brečela když šel. Teď co máme syna už jsem tak unavená, že na strach není čas a spím. Ale když jsme byli bezdetni tak jsem si to užívala že jsem sama :-D já mám zálibu v pc hrách takže jsem zachumlala do deky a parila :-D a smála jsem se, že Inka mám někdy noční :-D

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

5 jednoduchých tipů, jak si užít Vánoce bez stresu a honičky

Vánoce by měly být svátky klidu a rodinné pohody. Bohužel v posledních letech... číst dále >

Kouzelné vánoční dárky: Hračky, které si vaše miminko zamiluje

Dáváte přednost originálním autorským dárkům před těmi průmyslovými?... číst dále >

Články z Expres.cz

Milion donesla v igelitce do baru! Svědek vypověděl, jak Řepka prodával auto, které mu nepatřilo

Ostře sledovaný soud s bývalým fotbalovým reprezentantem Tomášem Řepkou (44)... číst dále >

Matka Daisy Lee je ve vážném stavu v nemocnici. Její dcera se těší na veřejnou soulož!

Uplynul přesně měsíc od požáru v bytě příbramské političky Aleny Ženíškové,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pět chyb, kterými si přiděláváme zbytečné vrásky

Nejsme kouzelníci, abychom zastavili čas. A tak se vrásky dříve či později... číst dále >

Anorexii jsem schovávala za vysílení z baletu, říká tanečnice

Megan Brewerovou (22) podezřívali z anorexie mnoho let, ale vždy tvrdila, že... číst dále >