Přeháním to s čistotou

Anonymní
24.5.20 17:41

Přeháním to s čistotou

Ahoj narodil se mi prcek a začínám to přehánět s umýváním rukou a všeho kolem něj. I přebalování je věčný strach. Já vím že je to v hlavě (6nedeli) ale potřebuju uklidnit..jak jste se vypořádali vy se strachem že díky tomu že si zapomenete po wc při ocistkach umýt ruce, můžete dítěti tou špinavou rukou ublížit atd…jsem v nemocnici takže proto mám čas to řešit, věřím že až mě pustí, tak nebudu mít čas řešit blbosti ale teď potřebuji uklidnit

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

6761
24.5.20 17:49

Já jsem to moc neřešila. Nebo takto, abych nebyla za prase.. Prostě jsem se omývala ruce, před každou manipulaci.. ale neměla jsem nějaký strach a nebo tak.. Když jsem šla na záchod, tak to je samozřejmé, ale i když jsem šla kojit jsem si ruce umyla, přece člověk šahá kdekoliv, přišlo mě to normální..
Co teda jsem nedělala a to nás upozornovala sestřička, že by maminky neměly přebalovat na posteli, kde leží- ani na podložce, ale prostě na pultu.. Někdo si to takto chtěl ulehčit, že dal podložku a přebalovatl na posteli, a le nemělo by se to.. Já naštěstí měla hned pult u postele, ale vím, že vedle pani, někdy dala jenom plenua přebalila a dostala vynadáno
Ale myslím, že i kdyby si zapoměla tak se hned nic nestane..pokud nesrkáš ruku k obličeji

Příspěvek upraven 24.05.20 v 17:51

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1577
24.5.20 17:50

Umyt si ruce po WC či venku je naprosto normální. No a jinak si vždy uvědom, že přehnaná čistota mu taky ublíží. Nic se nemá přehánět :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59318
24.5.20 17:50
@Anonymní píše:
Ahoj narodil se mi prcek a začínám to přehánět s umýváním rukou a všeho kolem něj. I přebalování je věčný strach. Já vím že je to v hlavě (6nedeli) ale potřebuju uklidnit..jak jste se vypořádali vy se strachem že díky tomu že si zapomenete po wc při ocistkach umýt ruce, můžete dítěti tou špinavou rukou ublížit atd…jsem v nemocnici takže proto mám čas to řešit, věřím že až mě pustí, tak nebudu mít čas řešit blbosti ale teď potřebuji uklidnit

Jak dojdeš dom, tak se to uklidní.. Budeš ve svém a snad i víc v klidu… Důležité je nesilet a hodit se do Pohody.. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59318
24.5.20 17:51

Jinak nám kdysi v porod e i říkali, že nesmíme děti dávat tam, kde jsme seděly atd.. Kvůli očistkum. No je to volovina.. Neboj. Běžná hygiena stačí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2801
24.5.20 17:51

.. Prostě jsem si umyla ruce po wc jako obvykle… Nijak zvlášť jsem si je teda běžně nedrbala.. Přehnaná sterilita není nic zdravého.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6761
24.5.20 17:52

V nemocnici je každý ve stresu, asi neznám maminku, co by tam byla uplně v pohodě a doma je zase doma.. tam si to nacvičís

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50599
24.5.20 17:53

To je tím že jsi v nemocnici. Tam to bylo vždy na palici. Až budeš doma budeš v klidu :palec:. Já si pamatuji jak říkali že mimino se nesmí dávat na postel, pomalu se k dítěti ani nepřiblížit :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6761
24.5.20 17:56

@Markéta80 ale s tou posteli to chápu, když je maminky v košili má jen ty alhotky a vložku.. a na postel bvych taky nedala..
Ale je to jenom vnitřní pocit.. doma na gauč, kde člověk běžně sedí má prostě oblečení čisté je to zase jiné..
každopádně když to viděly sestřičky tak nás málem sežraly,..jedna maminka předtím trochu zašpinila krví prostřeradlo tak to umocnilo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
278
24.5.20 18:06
@Janasas píše:
V nemocnici je každý ve stresu, asi neznám maminku, co by tam byla uplně v pohodě a doma je zase doma.. tam si to nacvičís

Já teda v nemocnici v pohodě byla. Měla jsem ale nadstandard. Jinak doktorka říkala, že u novorozeněte je úzkostná hygiena na místě. Třeba návštěvu jsem posílala umýt si ruce, než si pochovala miminko, to mi nepřijde nijak přehnané, ale žádoucí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2801
24.5.20 18:28
@Janasas píše:
@Markéta80 ale s tou posteli to chápu, když je maminky v košili má jen ty alhotky a vložku.. a na postel bvych taky nedala..
Ale je to jenom vnitřní pocit.. doma na gauč, kde člověk běžně sedí má prostě oblečení čisté je to zase jiné..
každopádně když to viděly sestřičky tak nás málem sežraly,..jedna maminka předtím trochu zašpinila krví prostřeradlo tak to umocnilo

Představ si že jsem se valela nahá s miminem v posteli… A měla jsem jen spodary a vložku v 6ti neděli. Tyjo jsem to ale špína… Vždyť je to skoro běžný že spíš s novorozencem v posteli… Po 5ti dnech doma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.5.20 18:31

No jenže u mě to začíná na být taková panika že po automatickém umytí rukou..začnu spekulovat jetsli jsem si je umyla..atd. Prostě měli jste to taky? Nejsou dovolené návštěvy a jak se člověk sám na pokoji..prostě mám strach že kvůli mě mu něco bude..hormony v šestinedělí mě dávají zabrat na samotce. Potřebuji uklidnit. A ty sestřičky v době corona víru tomu moc nepridavaji

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
24.5.20 18:36

Nebo třeba po sprše jestli jsem nepopletla ručníky (vrch a spodek těla). Trochu mi teď pomohlo že jsem to vůbec napsala sem, že to nedusim v sobě

• Nahlásit
  • Citovat
50599
24.5.20 19:10

@Janasas mne to zase přijde jako přehnané a jen ty ženské co sotva porodili nervují :?

Hlavně klid, stačí základní hygiena. Pokud si nejsi jistá tak si ruce klidně znovu opláchni a ok ;). Uvidíš že doma to bude jiné a v klidu ;) Doma si to stejně budeš dělat dle sebe ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6761
24.5.20 19:16

@mackA159 no asi si no :mrgreen: divej mě by to fakt nenapadlo,, pokud krvácím mám očistsky, tak bych nedala na místo- sedací- nemyslím celou postel třeba místo na polštář.. když mám jenom košily a ty sítované kalhotky s vložkou, narozozené miminko
Nevidím na tom nic divného, ani to nemá nic společného s přehnanosti
A ani nemyslím, že je to pro někoho tresující, Prostě kde sedím s holým zadek po porodu miminko nepatři…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama