přehazovací rukojeť x přehazovací korbička

195
17.9.06 11:23

přehazovací rukojeť x přehazovací korbička

Holky, muzete mi sem napsat vas nazor? Mam vybrany kocarek Inglesina Magnum a porad mam takove pochybnosti kvuli tomu, ze tam nejde prehazovat rukojet. Opravdu tak casto tu rukojet prehazujete pri prochazce treba kvuli pocasi? Moc diky za nazory,ale verim, ze to chapete, ze vybrat ten spravny nekdy trva.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5255
17.9.06 11:29

Ahojky,
zatím jsem měla tři kočárky, ani jeden neměl přehazovací rukojeť, Jeden měl přehazovací korbičku, ale nikdy jsem to nepotřebovala. Teď mám trojkolku a tam nejde přehazovat nic a třeba sluníčko jsem řešila slunečníkem.

Toť naše zkušenost.

Peťula

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15326
17.9.06 11:31

akrim, mám přehazovací rukojeť a nedovedu si představit přehazovat celou korbičku i s dítětem. nepřehazuješ jen kvůli sluníčku, ale i větru, dešti a když je dítě větší, tak i kvůli kontaktu s tebou a okolím.
opravdu jsme přehazovali rukojeť často, nedovedu si představit nemít tu možnost na svém kočárku. šťastnou ruku při výběru, ahoj M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
486
17.9.06 11:38

uplne souhlasim s makinou. ja mam taky prehazovaci rukojet a prehazuji nekdy berhem prochazky i nekolikrat. kvuli slunicku,vetru.. a taky proto, ze maly ma proste nekdy naladu divat se pred sebe do okoli a nekdy se chce divat na me. Prehodit rukojet trva par vterin, kdezto prehazovat celou korbicku i s ditetem…to si vazne nedovedu predstavit. urcite si jde zvyknout i na to, ze rukojet proste nejde prehodit, ale proc si zvykat, zvlast kdyz kocarek jeste nemas a muzes si proto vybrat ten pro tebe nejlepsi.
stastny vyber toho nejlepsiho kocarku :o))
v+d

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
195
17.9.06 11:53

No jeste ze mam jeste dost casu na vyber. Protoze fakt nevim :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
464
17.9.06 12:36

Ahoj, tak ja si myslim, ze odpovědí se ti dostane tak 50:50. Proto bych toto kriterium při volbě kočárku upozadila a věnovala se jiným kriteriím - např. váha, skladnost do tvého auta, tvůj životní styl, apod. Prostě, pokud se ti opravdu tak moc IM líbí, tak to neřeš a kup si ho.

Má osobní zkušenost je taková, že přehazuju sem tam, ale umím si představit tu možnost nemít. Mj., protože se o kočárky zajímám a baví mě sledovat novinky apod., tak ti ještě k této problematice napíšu, že kočárky s nepřehazovací rukojetí jsou rozhodně méně poruchové (čím méně vymožeností, tím je konstrukce pevnější) Možná ne nadarmo řada značkových a luxusnějších kočárků tu přehazovací rukojeť nemá. Další fakt je ten, že drtivá většina kombinací se dobře ovládá jen z jedné strany, pokud se rukojeť přehodí, kočárek je trochu hůře manipulovatelný. Ale samozřejmě jet se s ním dá… :) :) :)

Dobře vyber, Ziza.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
625
17.9.06 12:55

ahoj,
tak já mám magnum, tj. přehazovací korbičku a není to zas tak hrozné. Přehazovací rukojeť by byla lepší, ale u jednoho kočárku prostě nejde mít všechno. Já přehazování nejvíc používám kvůli sluníčku, a to hlavně když byla dcera ležící miminko. Přijde mi, že když dítě sedí, tak už se dá stínit kloboučkem a taky už jde právě v případě magnumu stáhnout níž boudičku (v lehu to víc než kolmo nejde).

Já „za pochodu“ přehazovala jen dokud dcera ležela a šlo to bez problému. Pokud už dítě sedí, je změněné těžiště a je to větší fuška, od té doby přehazuju s naloženým dítětem jen v akutních případech.

Dobrou volbu!
Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5811
17.9.06 13:49

Hlavní důvod, proč jsem kupovala nový kočár, ačkoli jsem skoro nový a drahý zdědila, byla právě přehazovací rukojeť: jednak kvůli počasí, nejen sluníčko, ale i vítr (a v zimě to byla síla i se slídou), ale hlavně Dalísek mě nutně potřeboval aspoň chvílemi vidět, jinak byl schopný celou procházku prořvat. Asi se v tom kočáru bál, i teď v golfkách se pořád ohlíží, jestli „jedu taky“. Takže jsem v šesti měsících vyměkla, koupila místo nepřehazovacího kočáru za 15000 přehazovací za 5000 a problém se vyřešil. Kdybych ten první kupovala, a ne zdědila, asi by mě piclo. 8O 8O

Dobře vyber. E.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
664
17.9.06 13:57

My máme přehazovací kombinaci do X, takže i po přehození se stejně dobře ovládá. (některé typy do A po přehození jsou fakt těžké, vyzkoušet). Přehazovali jsme opravdu často kvůli sluníčku. Kočárek si asi budu nechávat na druhé dítko, ale pokud bych si kupovala nový, já určitě přehazovací. A když jsem viděla miminka jedoucí z velkého kopce hlavou dolů(na horach) :cry: Jen můj názor, přeji dobrý výběr . . .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
51
17.9.06 14:00

Ahoj!
První kočárek jsem měla s přehazovací rukojetí a zas tak často jsem nepřehazovala (a to jsem přehazovací rukojeť považovala za nutnost). Vadilo mi, že při přehazování se musela rovnat boudička, aby kolem rukojeť prošla a pak se mi z druhé strany lépe ovládal. Na druhé mimi mám zatím vybraný kočár s nepřehazovací rukojetí (upřednostňuju už jiné věci), ale přehazovací sedačkou (snadno přehazovací). malé mimi stejně budu vozit tak, abych na něj viděla, takže přehazovaní nepotřebuju. Případné sluníčko budu řešit slunečníkem nebo plínou a vítr a déšť pláštěnkou a dekou. :-)
Přeju šťastnou ruku při výběru!
Kíťa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
94
17.9.06 14:07

Ahoj, já jsem měla na prvního syna kočárek s přehazovací rukojetí a využila jsem to max. pětkrát. Samozřejmě když syn jen ležel, měla jsem ho tak, aby na mě viděl, jako v hlubokém kočárku. Na půlroce určitě ještě nejezdil obráceně, takže žádné trauma nehrozilo :-) Až když seděl a chtěl koukat na svět, byl otočený.
Na druhého jsem měla Inglesinu magnum a poté sporťák (trojkolku) s nepřehazovací rukojetí. Musím říci, že mi nepřehazovací rukojeť absolutně nechybí (v létě jsem měla slunečník, natočení slunečníku mi přišlo rychlejší než přehazování rukojeti a otáčení kočárku do protisměru).
Každý ti napíše určitě něco jiného, ale já bych se nepřehazovací rukojeti nebála.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2857
17.9.06 14:41

ahoj

já mám taky s přehazovací rukojetí a přehazuju doted:o))) ted už mín často, když byl M. mimino tak velmi často - nejen kvůli sluníčku, ale i kvůli větru.....

ti kdo nemají přehazovací rukojeť jezdí pozadu:o) tak jsem byla ráda že nejsem „zpátečník“.o)

taky jsem měla vyhlídnutý lepší hezčí kočárek jen s přehazovací korbičkou a dnes jsem moc ráda že jsem ho nekoupila… vím že před porodem si to moc nedokážeš uvědomit… nebo já to aspon nedokázala, ale dala jsem na rady zkušenějších.

Ale pozor - jsem z malého města a venku jsme byli vaření peční… což taky hraje dost roli

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
195
17.9.06 15:03

Mako, to je prave ono, clovek si to neumi predstavit, ma predstava byla, ze chci na mimco stejne videt, jak bude male a vubec jsem si nejaky vetr nebo slunicko neuvedomovala, ale jak tak clovek prouzdna a posloucha nazory jinych maminek, tak o tom zacne premyslet jinak. Jeste ze ten internet je :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1917
17.9.06 15:55

Ahoj,

krome slunicka a pocasi jsem rukojet jeste prehazovala kvuli kopcum. Bydlime na kopci, tak kazda cesta do mesta je z kopce a mne vadil pocit, ze by byla celou dobu nez sejdeme hlavou dolu - teda hlavne dokud jen lezela. A pokazde vozit kocarek jen po 2 koleckach jsem taky nechtela … Urcite bych zase chtela prehazovaci rukojet a boudicku, ktera se da trosku pretahnout vic nez do kolme polohy, ta taky zastini slunicko a nemusim prehazovat tak casto :).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
124
17.9.06 18:53

Já aktuálně vybírám kočárek pro naše mimi a do nejužšího výběru se mi dostala nepřehazovací Inglesina Magnum a přehazovací Hauck Memphis Air. Jelikož jsem díky svým i manželovým sourozencům už 6tinásobná teta, vyslechla jsem si mnoho kočárkových rad a 4 různé kočárky si taky povozila. Nakonec jsem se rozhodla dát na dobře míněné rady zkušenějších a koupíme určitě PŘEHAZOVACÍ. Protože prý není nic horšího, když člověk ve sluníčku nebo silném větru táhne za sebou nepřehazovací kočár, aby aspoň trošku uchránil spící mimino.
Toť můj příspěvek do diskuze. Přeju všem, aby dobře vybrali. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama