Přehnala jsem své chování k muži?

27.2.20 19:11

Přehnala jsem své chování k muži?

Popíšu jednu situaci, ktera se stala nedávno. Máme s manželem 2letou dceru a čekáme další. Dcera je velmi živé dítě, začíná být vzdorovita, např oblékani je někdy bojovka, jídlo take, člověk toho má za celý den fakt dost, i když kompkexne je úplně zlatíčko. Navíc jak jsem těhotná, byvam fakt hodně unavená. No, k věci. Dcera ma období, kdy někdy přes den spi, někdy ne. Ty sny kdy nespi a je celý den vzhůru jsou opravdu náročné a já už se nemůžu dočkat, až jí dám o půl sedmé spát a bude klid. Tak byl zase jeden z těch dní, kdy jsme byly venku, obedvaly (mi na klíně, jídlo bylo vsude- nějak teď bojkotuje zidlicku) společně jsme ullizely, pak jsem šla uspavat- neúspěšně, dcera si spočla, vyslechla pohádku a utekla z postele a začala si hrát. Tak den pokračoval, do kočárku do obchodu, doma jsme pekly štrudl, hrály si, konečně prichazel podvecer. Bylo 18:30 - volám muži, ze jsem hotová a že jdu ukládat k spánku, ať nechodí do loznice, at ho hlavně dcera nevidí. 18:45 lezime, normálně dcera touhle dobou odpadá úplně sama, když přes den nespi, ale nějak se ji nechtělo, četla jsem ji pohádku a ona vyskala, smála se. Manžel to slyšel, otevřel dveře ložnice „táta je doma“ dcera nadšená, on si s ní minutu pomazlil a řekl "no, dneska toho mám dost, jdu večeřet " jenže dcera už celá rozebrana letěla za ním. Tvl, vyletěla jsem na něj, že mu ještě volam, ať se ji neukazuje a on tohle. Řekl, že se na ní po celém dní těšil. Tak já ať si ji jde uložit sám, že já se na to můžu vy___. On, že se první v klidu naji. Jenže dcera už totálně pretazena, knourala, trela očka, fakt mi ruply nervy a byla jsem hnusná. On, že řeším kraviny. Tak jsem dcerku vzala a makonec usla, ale o půl hodiny později, což v tu chvíli už bylo pro me na hranici. Snažila jsem se mu to pal ještě vysvetlit, on si stojí za tím, že to bylo z mé strany zbytecne a ze přeháním…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

529
27.2.20 19:14
@KaterinaDo píše:
Popíšu jednu situaci, ktera se stala nedávno. Máme s manželem 2letou dceru a čekáme další. Dcera je velmi živé dítě, začíná být vzdorovita, např oblékani je někdy bojovka, jídlo take, člověk toho má za celý den fakt dost, i když kompkexne je úplně zlatíčko. Navíc jak jsem těhotná, byvam fakt hodně unavená. No, k věci. Dcera ma období, kdy někdy přes den spi, někdy ne. Ty sny kdy nespi a je celý den vzhůru jsou opravdu náročné a já už se nemůžu dočkat, až jí dám o půl sedmé spát a bude klid. Tak byl zase jeden z těch dní, kdy jsme byly venku, obedvaly (mi na klíně, jídlo bylo vsude- nějak teď bojkotuje zidlicku) společně jsme ullizely, pak jsem šla uspavat- neúspěšně, dcera si spočla, vyslechla pohádku a utekla z postele a začala si hrát. Tak den pokračoval, do kočárku do obchodu, doma jsme pekly štrudl, hrály si, konečně prichazel podvecer. Bylo 18:30 - volám muži, ze jsem hotová a že jdu ukládat k spánku, ať nechodí do loznice, at ho hlavně dcera nevidí. 18:45 lezime, normálně dcera touhle dobou odpadá úplně sama, když přes den nespi, ale nějak se ji nechtělo, četla jsem ji pohádku a ona vyskala, smála se. Manžel to slyšel, otevřel dveře ložnice „táta je doma“ dcera nadšená, on si s ní minutu pomazlil a řekl "no, dneska toho mám dost, jdu večeřet " jenže dcera už celá rozebrana letěla za ním. Tvl, vyletěla jsem na něj, že mu ještě volam, ať se ji neukazuje a on tohle. Řekl, že se na ní po celém dní těšil. Tak já ať si ji jde uložit sám, že já se na to můžu vy___. On, že se první v klidu naji. Jenže dcera už totálně pretazena, knourala, trela očka, fakt mi ruply nervy a byla jsem hnusná. On, že řeším kraviny. Tak jsem dcerku vzala a makonec usla, ale o půl hodiny později, což v tu chvíli už bylo pro me na hranici. Snažila jsem se mu to pal ještě vysvetlit, on si stojí za tím, že to bylo z mé strany zbytecne a ze přeháním…

no jo no, chlap… :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12402
27.2.20 19:16

No nechala bych mu jí, ať si jí uspí sám…jinak mi přijde, že jsi dost nedůsledná, dcera si dělá co chce…, bojkotuje židličku…jídlo bylo všude…utekla z postele a šla si hrát…nedivím se, že jsi vyčerpaná…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.2.20 19:16

Chápu že :)

Nedivím se ti. Mám taky dny, kdy se nemůžu dočkat až dám. deti spát a budu mít klid. On přišel, sliznul smetanu, a odešel se najíst a udělat si klid, který jsi potřebovala ale i ty. Místo toho ti ještě přidal práci.
Asi bych si s ním sedla, znova mu vysvětlila, jak psychicky narocny to je, a že ti tím vlastne přidělal práci, protože uspat pretazeny dítě, to je fakt chuťovka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
153
27.2.20 19:20

Odpocin si, domluvte se, kdy ji odpoledne pohlída a zdrimni si. Buď opravdu duslednejsi s dcerkou, bude se ti to pak i s miminkem hodit, až bude větší blázinec. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.2.20 19:20

Ano přehnala. Příště se nenervuj a dceru mu šoupni. Ať se nají s ní, když je přetažená ;) Tohle by si pamatoval víc, než když vyšiluješ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2319
27.2.20 19:21

Asi bych reagovala stejně, ale chlap má pravdu. Nic strasnyho se nestalo. Šla spát o chvíli později, hlavně že už spí :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
@Monchichik píše:
No nechala bych mu jí, ať si jí uspí sám…jinak mi přijde, že jsi dost nedůsledná, dcera si dělá co chce…, bojkotuje židličku…jídlo bylo všude…utekla z postele a šla si hrát…nedivím se, že jsi vyčerpaná…

Já vim, že mám trošku problém s důsledností, nejsem moc přísná, na druhou stranu, zůstat v posteli ji fakt nedonutim. Dětskou už jsme zrušili, protože si normálně přes ty sprusle vylezla, ještě to bylo nebezpečné, mohla blbě spadnout, tak má postel se zabránou, jenže z té si kdykoliv vyleze… není možné jí zavrit a ani nechci ať place

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13271

Řeším téměř každý den, muž má teď náročné období v práci, on teda chodí domu cca 45-60minut před uspavanim děti, jenže jak přijde totálně je „rozbejkuje“ a když já zavelim odchod do koupelny a postele, samozřejmě vztekani a vzdor.
Já jsem ráda, že si ho uzijou alespoň na tu hodinku a že má chuť po náročném dní na hraní s nima, ale…
Až vychladnete, domluv si s ním pravidlo, že prostě do ložnice se po příchodu už nechodí a hotovo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.2.20 19:23

Tyto potyčky jsou u nás na denním pořádku. A někdy několikrát. Až na to že ten můj by ještě dodal nějaké sprosté označení pro mě. Já myslím, že jsi to nepřehnala.

• Nahlásit
  • Citovat
2856
27.2.20 19:25

No klasika no a to počkej, až budeš mít děti dvě..to teprve bude mazec, pokud ti malá takhle nespí, mimčo ti spát bude po chvilkách, v noci vzhůru, vstávání..to bude náročnější..měli byste si nastavit nějaký pravidla a ty dát dceři hranice, jinak se z toho zblázníš. Není to jednoduché..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9836
27.2.20 19:25

Měla jsi mu ji hodit do kuchyně a jít si napustit vanu nebo si jít lehnout do ložnice. když si ji rozdováděl, měl si ji uspat a jíst s ní na klíně. Příště to udělej přesně takhle. A bude-li náročný den, střídejte se v uspávání a je to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1529
27.2.20 19:26

Nechápu. On nemůže to dítě ani po celém dni vidět? Ať dcera vstává později a jde později spát. Když večer je s tátou, tak ať ji pak uspí po jídle. Nebylas spíš ospalá a ukňouraná večer ty, a ne dcera? Ta by to určitě vydržela, než by táta dojedl. Jestli chodí z práce v 18:30-18:45, tak chodí do práce kolem 10? Ať s ní vstane, nachystá jí snídani atd. a ty vstávej později, kdy on už musí odejít. Nech ji, ať si hraje sama. Večer přečti pohádku a odejdi z pokoje. Když nebude sedět na židli, nebude jíst. Naopak, když bude, tak dostane velikou pochvalu. Jsi vynervená, pak je vynervená i ona a chlap to má na háku, protože by byl taky vynervenej. Nevím, podle mě si to komplikuješ sama. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1339
27.2.20 19:29

Mně to přijde docela drsný.
Chlap přijde domů z práce a hnedka dostane držkovou :? Trochu neadekvátní mi ta reakce přijde, i když důvody chápu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4304
27.2.20 19:30

Jste oba unavení a bouchají vám saze kvůli blbostem. Buď ráda, že se dcera na tátu těší a on se těší na dceru - není to samozřejmost, bohužel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama