Přehnaná úzkost a přecitlivělost

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Andrejka1992
Nováček 3 příspěvky 08.01.18 09:20
Přehnaná úzkost a přecitlivělost

Ahoj holky,
jsem tu relativně nováček a tak jsem se rozhodla vypovídat se Vám. Už delší dobu tu lustruji Vaše příspěvky a myslím si, že spousta z Vás by mi i dokázalo poradit co s mým „problémem“.
Je mi 26 a autoškole jsem se vyhýbala jen co to šlo. Něco se ve mně ale nedávno zlomilo, vyplnila jsem přihlášku oběhala doktora a mazala honem rychle podat, než si to zase rozmyslím. Jízdy jsem začala, myslím si, velmi dobře. Až do nějaké 6té dvouhodinovky to byla paráda. Jenže pak přišlo pár chyb a já se začala neuvěřitelně nervovat. Instruktor na mě párkrát vylítl a ve finále jsem před každou další jízdou byla vynervovaná den předem a taky to tak vypadalo. Závěrečky jsem měla dělat ke konci roku a za cca 14 dní jsem měla dojezdit 5 jízd. Nezvládla jsem to. Bylo před Vánoci já nic hotového jen jsem se utápěla v nervech co zas bude příští jízdu. Ve finále jsem chytla záchvat pláče, že už to nezvládnu a psychika mě uplně položila. Odložila jsem to tedy na leden a dnes mám jízdu skoro po 3 týdnech :roll:. Zase nervy, žaludek na vodě, ale snažím se s tím pracovat. Jenže to není všechno. Posledních pár let se mi stává třeba v restauraci, když jíme, nebo když mám jíst před cizími lidmi, že nemůžu sousto polknout. Prostě jestli to je nějaký blok…nevím. Když na to začnu myslet, nebo si uvědomím, že se to může stát tak je hotovo a celé jídlo můžu odevzdat :nevim:. A do třetice…HA jsem nikdy nebrala, ale řekla jsem si v loni, že to zkusím. Jenže z jara se mi bohužel udělala v lýtku trombóza - příčina byla nejspíš HA. Vysadila jsem ji tedy a vrátila se zpět do „normálu“. Ale co se teď se mnou začalo dít nechápu. Jsem strašně přecitlivělá (viz ta autoškola), mám střídavě úzkostné stavy a jak jsem nikdy na miminko moc nechtěla spěchat, teď bych si nepřála nic jiného. Vidím kdekoliv mimčo a už bulím :zed:. Přítel se mě už ptal, co se to se mnou děje, že o dětech jsem nikdy takhle moc nemluvila. Přitom nejsem žádná bábovka, v životě jsem si ve spoustě věcech dokázala poradit sama a byli to mnohem horší věci. Už si přijdu jak blázen.

Reklama

Reakce:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 61926 příspěvků 3 inzeráty 08.01.18 09:28

@Andrejka1992 Neřekla bych zrovna blázen, ale klidně to nějaký zdravotní problém může být… vyhledala bych doktora či psychologa a řešila to s ním a teprve pak dodělávala tu autoškolu, protože upřímně řečeno, ve stavu, který popisuješ si za volantem nebezpečná nejen sobě ale i okolí a tedy pokud bude komisař soudný, tak tě u zkoušek projít nenechá.

blumen
Hvězda diskuse 43098 příspěvků 08.01.18 09:36

@Andrejka1992 a tehotna nejses? :lol: jinak nekdo ridit proste nemuze. Zasla bych k doktorovi zkontrolovat krev a klasiny horciku. Doplnovala vitaminy B, horcik a magnesium. Pripadne psycholog. Na autoskolu bych se ted vyprdla.

Emimin7
Kelišová 7164 příspěvků 08.01.18 09:52

Určitě zkus psychologa/psychi­atra.

Andrejka1992
Nováček 3 příspěvky 08.01.18 10:02

Holky, moc děkuji za rady.
@blumen Těhotná právě nejsem, to bylo první co mě napadlo :)
Uvidím, jak dnes ta jízda dopadne, pokud to zas bude špatné a budu hodně vystresovaná tak to přeruším. Nemá to cenu dělat to přes sílu. Ale co se to se mnou děje to je mi záhadou. Mám za sebou také v loni rozchod s přítelem (následný návrat) a výměnu práce což bylo dost psych. náročné ale zvládla jsem to. Tak jestli teď to má zpětný dopad v této formě? Zajdu k lékaři máte pravdu.

Emimin7
Kelišová 7164 příspěvků 08.01.18 10:03

@Andrejka1992 A jak spíš? Normálně? Máš spánku dostatek?

Andrejka1992
Nováček 3 příspěvky 08.01.18 10:54

@Emimin7 to je dobra otázka kterou jsem uplně zapomněla zmínit. Už než jsem začala chodit do autoškoly, tak se mi občas stalo že jsem se v noci probudila durch zpocena. Pak jak jsem se začala nervovat tak pravidelně kolem 3ti rano jsem vzhuru a ne a ne usnout. Teď jak jsem tu autoškolu vynechala tak to bylo už lepší. Ale nejsem vyloženě tele za volantem ale dokažu sama sebe tak vystresovat a kolikrat i bezduvodně :(

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Organizovaný teror ve Švédsku: Mají hořící auta na svědomí migranti?

Několik švédských měst během noci na dnešek zachvátila vlna nepokojů.... číst dále >

Bohuš Matuš svedl dítě. Neuvěříte, kolik je jeho nové partnerce!

Právo na lásku má sice každý, tohle je ale již na hraně zákona. Zpěvák Bohuš... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zdravý jídelníček: stačí tři porce, důležitá je pravidelnost a složení

Český národ stále tloustne, každý druhý člověk u nás trpí nadváhou. Na vině... číst dále >

K životu nepotřebujete spoustu oblečení, říká Kamila Boudová

Vždycky ji zajímala móda. Kamila Boudová vystudovala oděvní design, pak... číst dále >

Reklama