Přehnaná žárlivost a nedůvěra k partnerce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
HankaLib
Nováček 8 příspěvků 27.02.19 13:55
Přehnaná žárlivost a nedůvěra k partnerce

Dobrý den,
potřeboval bych poradit s přehnanou žárlivostí vůči mé ženě. Abych začal od začátku tak po šestiletém vztahu ze kterého vzešla holčička 1,5 roku jsme se hodně hádali žili ve stereotipu a celkově to prostě vázlo až do okamžiku, kdy se žena s dcerou zbalila a odjela na pár dní ode mne pryč. Prý abych si uvědomil co vlastně chci. Jenomže během těch pár dní si manželka založila badoo kde narazila na svého bývalého přítele a začala si s ním dopisovat. Jelikož jsem se dokázal na její účet dostat vše jsem věděl vše jsem čet, což žena nevěděla ale já si uvědomil, že musím zabojovat a udělat vše pro to, aby se ten vztah nerozvinul v něco víc. Dokázali jsme se k sobě vrátit a já se po návratu ženy zeptal zda si tam s nikým nepsala. Překvapilo mne jak moc přesvědčivě mi dokázala lhát do očí. S jakou upřímností a jistotou mi dokáže říct chladnou lež. A tam nastal celý ten zlom který ze mě udělal člověka, který se sám sobě hnusí.

Protože jsem si vzpoměl na nějaké starší věci, kterým jsem nevěnoval pozornost, protože jsem ji důvěřoval, tak najednou mi došlo jakou jsem udělal chybu že jsem se nechal odbít i absurdními vysvětleními. Nikdy jsem nelezl ženě do telefonu na facebook ale přišel jsem na konverzaci plnou pusinek s kamarádem „s kterým spala“ ale ne v průběhu našeho vztahu alespoň doufám, díky tomu že to nechala na našem společném počítači rozkliklé, okamžitě to smazala a já to tenkrát neřešil. Nechal jsem si v prosinci nakecat vysvětlení že si píšou k narozeninám když je má v létě. To jsem ale jelito co?? :D Ale co jsem tenkrát požadoval aby si ho smazala s facebooku a ona tak udělala jenže to je jen další věc i když je stará, která v této situaci přilévá benzín do ohně, protože jsem zjistil, že se tam zase potkali na facebooku nemůžu říct jak dlouho protože jsem tam nechodil. Když se na to zpětně zeptám, tak si toto vůbec nepamatuje a dělá jako kdyby se to nestalo, pak přiznala že si s nim dopisovala ale trvalo nějakou dobu než ukončila ten dopisovací vztah, pak dokonce připustila že když si s nim psala tak s ním podle jejích slov neflirtovala ale jen laškovala já v tom teda osobně nevidím žádný rozdíl.

Teď abych se ale vrátil zase k okamžiku, kdy mi bezcitně lhala o tom, že si s nikým nedopisovala. To badoo, kde si dopisovala s tím bývalým smazala a pak jsme si při vysvětlování toho co tam bylo nebo nebylo chtěli podívat a obnovili ten účet, přeji si abych to nikdy neudělal, místo badoo které měla se tam přihlásilo její staré badoo a našel sem tam staré konverzacez doby kdy jsme s polu chodili, nebylo tam v závěru nic špatného, ale s tím že mi tvrdila že nikdy nikomu ani nenapsala mi to přijde teda hodně zlé. A jsme zase u toho co mi tvrdí, že si to vůbec nepamatuje že už ani neví že ho měla. Já nevím kolik jsou v České Republice promlčecí lhůty, ale já sem žil v domění, že ve vztahu žádné promlčecí lhůty nejsou a to že si to nepamatuje nebo dělá že si to nepamatuje nezanamená že se to nestalo. A to že pro ni je to dlouho tak si vůbec neuvědomuje že pro mne je to čerstvá věc na kterou jsem přišel.

Konečně se můžu dostat k tomu, když jsem popsal ze svého pohledu co tomu nejvíc předcházelo, s čím potřebuji poradit. Celé to otřáslo mojí důvěrou k ní a já jí pořád kontroluju pořád jí hlídám jak pejsek od té doby chci vědět všechno, proto jsem psal že se sám sobě hnusím, protože sem nikdy takový nebyl a ani nechci být, ale bohužel si nedokážu pomoct prostě už to nejde. Abych řekl pravdu, i ta jedna lež po návratu domů zpochybnila všechny pravdy co mi kdy řekla. Je to smutné ale je to tak. Ví o tom že ji hlídám ani to nijak neskrývám když jsme se o tom bavili tak dokonce mi řekla že se dycky mi koukala na věci a prohlížela, ale že já nikdy takový nebyl ale bohužel po tomhle všem jsem až chorobně žárlivý, že jsem až posedlý její kontrolou, ale jak jsem psal nemůžu si pomoct. Tuto situaci musím vyřešit asi co nejrychleji, protože si moc dobře uvědomuji že toto chování zničí i to co z našeho vztahu zbylo. Oba si myslím, že dobře pracujeme na změnách a že by to mohlo i klapat, ale to hlídání to zabije, ale nevím jak s tím přestat. Nikdo se mi ale snad nemůže divit, že po tom nemám k ní žádnou důvěru a nedokážu jí věřit. A tady se dostáváme k další části, se kterou prostě nedokážu nic udělat. Kde není důvěra není vztah, netuším, kdo z nás potřebuje větší pomoc jestli já abych ji začal znova věřit nebo jestli tu pomoc potřebuje ona aby tu důvěru znova byla schopná získat. Ale já už nedokážu rozeznat co je pravda a co je lež když mi něco říká. Prostě jí nevěřím ani nos mezi očima. Prostě ta láska která mezi náma byla, která i když byla ochablá, tak když si člověk na to celý vzpoměl, tak to bylo spojeno celé s krásnými vzpomínkami. Dneska je ta láska intenzivnější dva měsíce od jejího návratu, ale ta láska je už spojená se zradou, kterou v tom pořád vidím.

Z člověka, kterého miluju se stal najednou úplně někdo jiný, začalo mi na ní vadit spoustu věcí např. v 15 měla sexuální vztah asi se 40 letým pánem. I když jsem o tom věděl vždy mi to přišlo nechutné, tak najednou s tímhle vším tato věc vyplula ve mě na povrch a je umocněná tím co se všechno stalo. Vždy jsem to dokázal v sobě zadusit a neřešit to, nevím jestli bych na tuhle část její minulosti dokázal zapomenout. Nejsem si jistý zda se vůbec dá v takovéhle situaci celý vztah vůbec zachránit, ale jak říkám já bych na tom ještě rád zkusil zapracovat. Na tom abych ji neměl potřebu kontrolovat, na tom abych ji začal důvěřovat a bez tý důvěry asi ani nepude ji přestat kontrolovat, zapracovat na tom aby pro mě byla zase ten krásný člověk, s kterým jsem si založil rodinu a ne lhářka a podvodnice. Když si vezmu, že jsme plánovali svatbu, tak jsem opravdu rád, že se to tenkrát pokazilo a museli jsme z důvodu smrti v rodině svatbu zrušit. Dnes si nedovedu ani v nejmenším představit že bych si ji měl vzít, popravdě řečeno z té představy se mi žaludek obrací naruby. Proto Vás poprosím o rady a tipy a prosím berte v potaz to, že tento náhled je jen z mé strany jak ho vidím já, třeba žena ten pohled má trochu jiný, ani bych se tomu nedivil, když si třičtvrtě věcí ani nevybavuje a nepamatuje nebo jak to ona má.

Pořád doufám že se najde něco co nám může pomoci :srdce:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Beckyttine5
Kecalka 413 příspěvků 27.02.19 14:13

V úvodu píšeš o manželce a na konci uvadis, že jste se nikdy nevzali. A k tomu máš být chlap, ale máš nick Hanka..nějak ti to moc nevěřím.

pikola
Generální žvanilka 20463 příspěvků 27.02.19 14:13

Proč ona od tebe poprvé odešla?

pikola
Generální žvanilka 20463 příspěvků 27.02.19 14:14
@Beckyttine5 píše:
V úvodu píšeš o manželce a na konci uvadis, že jste se nikdy nevzali. A k tomu máš být chlap, ale máš nick Hanka..nějak ti to moc nevěřím.

Ajo a dokonce před měsícem těhotná :mrgreen:

HankaLib
Nováček 8 příspěvků 27.02.19 14:19

Máme společný účet s partnerkou.

pikola
Generální žvanilka 20463 příspěvků 27.02.19 14:20
@HankaLib píše:

Jasně a ona si to určitě nepřečte…

Premek_Orac
Závislačka 4817 příspěvků 27.02.19 14:23

@HankaLib Tak začal bych tím, že budeš mít opravdu rád ji, ne jen že budeš fňukat sám nad sebou…

HankaLib
Nováček 8 příspěvků 27.02.19 14:25

Neskrývám to před partnerkou dokonce to celý četla než jsem to dal na internet. Já jsem jí řekl tak jak věci cítím a jak je vnímám a myslím, že by je měla vědět abych se s ní někam pohnul.

Oplatečka
Ukecaná baba ;) 1663 příspěvků 27.02.19 14:25

Před měsícem tu tvoje partnerka řešila citlivost bodu G v těhotenství a uvádí že má za sebou již dva porody a teď je znovu těhotná..to jsi nám zapoměl v tom velepříbehu zmínit …

HankaLib
Nováček 8 příspěvků 27.02.19 14:33
@Oplatečka píše:
Před měsícem tu tvoje partnerka řešila citlivost bodu G v těhotenství a uvádí že má za sebou již dva porody a teď je znovu těhotná..to jsi nám zapoměl v tom velepříbehu zmínit …

Když odešla, tak jsme nevěděli že je těhotná koukal jsem tam a nenarazil jsem na nic kde by psala že by měla dva porody za sebou. Na začátku oslovení žena jsem nemyslel manželka ale partnerka i když ve výsledku vůbec o to nejde jestli jsme manželé a nebo nejsme. A ano těhotná je, zjistili jsme to asi měsíc po tom co se vrátila.

Elephantka
Ukecaná baba ;) 1149 příspěvků 1 inzerát 27.02.19 14:44

Ja mam pocit, ze resis malichernosti. Skym spala nebo chodila pred tim, nez jste se dali dohromady, po tom ti je prd. Po tom, co a s kym si psala v te dobe, taktez. Res jen to, co a proc je spatne ve vasem vztahu TED. Ataky zapracuj na svym sebevedomi. Mne by chlap, kterej za mnou beha jako pes, teda neimponoval. Cim ji imponujes ty, ab, s tebou zustala?

HankaLib
Nováček 8 příspěvků 27.02.19 14:57
@Elephantka píše:
Ja mam pocit, ze resis malichernosti. Skym spala nebo chodila pred tim, nez jste se dali dohromady, po tom ti je prd. Po tom, co a s kym si psala v te dobe, taktez. Res jen to, co a proc je spatne ve vasem vztahu TED. Ataky zapracuj na svym sebevedomi. Mne by chlap, kterej za mnou beha jako pes, teda neimponoval. Cim ji imponujes ty, ab, s tebou zustala?

Jo já vím to ze s tamtím spala je mi do toho prd ale prijde mi to na ní nechutný to je to co tím chci říct nikdy jsem to předtím neměl ani potřebu řešit nebo rozebírat ale s tímhle vším prostě na ní kouknu a vidím vedle ní nějakého dědu :D To psaní s jinými jsme se možná blbě pochopily, ale to probíhalo v době našeho vztahu. A jak jsem tam psal celých šest let jsem ji nehlídal ona naopak lezla do věcí mě. Ale jak jsem zjistil jak moc je schopná lhát do očí tak bohužel se tak stalo se mnou to co se stalo :/ Samotného mě to štve jen z toho hledám cestu ven

Westie777
Povídálka 17 příspěvků 27.02.19 15:09

Myslim, ze resis zbytecnosti a komplikujes si tim vztah. Predpokladam, ze konverzace na kterou jsi narazil, nebyla nijak zavadna, jen flirtovani. Ja se treba manzela nemam vubec chut ptat, jestli si s nekym pise, mam pocit, ze bychom meli mit vsichni trochu soukromi. Proste mu verim, ze si uvedomuje hranici a vim, ze ji mame oba nastavenou stejne.
Z tveho prispevku mam pocit, ze je to takove “uknourane”, bez sebevedomi.
Spis bych resila, proc ma tva zena potrebu si psat a flirotvat s nekym dalsim, co vam doma chybi.

Deninka87
Kecalka 191 příspěvků 27.02.19 15:27

Hlavně bych se nepitvala v minulosti, co bylo, bylo, udělej(te) za tím tlustou čáru a víc se k tomu nevracej(te)…

Hanyžka1
Kecalka 115 příspěvků 27.02.19 21:42
@HankaLib píše:

Společný účet na emimino, dokážeš se dostat k její konverzaci na Badoo, na faceboku, tím pádem do jejího mobilu, počítače? Chlapče, jestli jsi teda chlapec, to je základní pravidlo, respektovat soukromí partnera! Když šmíruješ, podeziras, nevěříš, budeš za to po zásluze potrestán.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama