Přehnané kontroly u lékařů v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Liliy
Povídálka 38 příspěvků 09.01.19 23:52
Přehnané kontroly u lékařů v těhotenství

Zdravím :mavam:, mám dotaz ohledně lékařských vyšetření během těhotenství. Momentálně jsem v 8. měsíci a za celou dobu jsem už byla asi u 8 různých doktorů. Přijde mi to až neuvěřitelné a kdybych měla spočítat, kolikrát mi byla brána krev - tak každý měsíc minimálně 2×. Nevím, jestli to je jen u mě, nebo je to běžné.
Vše začalo už na začátku, kdy jsem mívala pravidelně vysoký tlak na gynekologii. Byla jsem poslána na kardiologii, kde mi dali celodenního holtera. Kardiologem mi byl potvrzen syndrom bílého pláště. Dále samozřejmě prohlídka u obvoďáka, stomatologa, 2× prediko, pravidelné kontroly na gynekologii, vyšetření na cukrovku. Pokračovalo to hraničními trombocyty a mírnou chudokrevností, takže jsem byla poslána na hematologii, kam docházím každý měsíc. Teď to pokračuje urologií, protože jsem měla jednou v moči stopy krve. Už jsem totálně vyčerpaná z celého toho kolotoče prohlídek. Přitom mi vlastně nic není, vše je hraniční a řekla bych v těhotenství normální. A to mě ještě gynekoložka straší internou, protože jde vidět, že moc nevěří na syndrom bílého pláště. Mám pocit, že mě to jen zbytečně stresuje, navíc jsem pořád v autě, teď je i špatné počasí, což mi přijde daleko nebezpečnější. Mám chuť už do porodu nikam nejít a na všechny ty prohlídky se vykašlat :? Co si o tom myslíte? A máte to třeba některá taky tak?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.01.19 00:04

Mám to stejně a už toho mám plné zuby. Nejdřív celé bláznivé IVF. Pak ty běžné věci - gynda, screening v 50 km vzdáleném městě, protože u nás to nedělají, dvakrát v těhotenství zubař. Potom chodím ke kardiologovi, endokrynologovi, na hematologii, do porodnice si kvůli všem diagnózám zajíždím desítky kilometrů, protože k nám jít nemůžu. Teď předoperační vyšetření kvůli plánovanému SC - kardiolog, obvoďák, hematologie, angiologie kvůli sonu břišní aorty, jsem u doktorů třikrát týdně. Těším se, až to bude celé za mnou. Těhotenství si kvůli tomu ani neužívám :?

Hanka1
Extra třída :D 13965 příspěvků 10.01.19 00:09

Uprimne - vsechno mas zadarmo a jeste remcas.

Tak se navlikni do batikovane sukne, zahod ziletky a deodorant a vubec k doktorum nechod. Predpokladam, ze porodis prirozene doma a ne v porodnici, placentu pekne do koktejlu a koj dite do prvni tridy. Hlavne ho nenechavej ockovat a nejlepe vubec ho nevod k doktorum na preventivky.

Kdybys musela za kazdou tehotenskou a pediatrickou kontrolu platit, tak hadam, ze by se ti to taky nelibilo…

Navic v tehotenstvi jde taky o dite, snad kazda si prejeme ho mit zdrave, takze naky brani krve a honeni po odbornych pracovistich na celkem nakladna vysetreni je to nejmensi, co pro svoje dite delas…a az se na tebe ten mrnous bude zubit, tak tenhle tvuj prispevek prijde malicherny…

ocean.mama
Kecalka 109 příspěvků 10.01.19 00:12

Ziju v zhranici a prvni ultrazvuk mi delali ve 12tt, protoze razi heslo, ze predtim to nema cenu a 12tt uz mel byt bezpecnejsi.
Jiank jsem chodila na kontroly jednou za dva mesice, dalsi Utz ve 20tt a pak 36tt. Krev mi brali jen dvakrat… jinak me nechavali byt a ja byla v klidu. Ani na cukrovku me nehnali, pouze kdyz mas predpoklady v rodine. Sem vdecna za to jaky jsem mela tehotenstvi.
To vse za predpokladu ze nemas komplikace samozrejme.
Podle me se k tobe v Cechach chovaji jak kdyz jsi nemocna.

ocean.mama
Kecalka 109 příspěvků 10.01.19 00:14

@Hanka1 jezis to je zase nazor, vytahla jsi nekdy paty z CR abys videla jak to vubec chodi jinde? Ono vseho s mirou

Uživatel je onlineJanli
Kelišová 7249 příspěvků 10.01.19 00:15

Vážně? Uvědomuješ si, že pořád platí, že těhotná žena je jednou nohou v hrobě? Jen máme dneska tak skvělou lékařskou péči, že si můžeme těhotenství užívat. Pořád nás někdo hlídá. Važ si těch strážných andělů v bílých pláštích. Stresují tě prohlídky? Možná by tě spíš měla stresovat preeklampsie, kterou se snaží podchytit. Buď ráda, že ti ve finále nic není, nemáš tušení jaké to je bát se o svůj život i o život dítěte. Sorry holky, ale přijde mi, že jste fakt nevděčný. A to platí především o anonymního tulipána. Nebýt lékařů a vyšetření, tak žádný dítě nemáš a ty si ještě stěžuješ, že si kvůli nim neužíváš těhotenství :roll: . Trochu pokory děvče…

Liliy
Povídálka 38 příspěvků 10.01.19 00:16

Samozřejmě proti kontrolám u doktora nic nemám, ale čeho je moc, toho je příliš a ano, mám prostě pocit, že dnešní doba je přehnaná, co se lékařů týče, zvláště pro člověka se syndromem bílého pláště je každá návštěva lékaře stresující a je otázka, zda to není spíše na škodu než k užitku, zejména pak, když se vlastně cítím dobře a raději bych poslední týdny v klidu odpočívala než jezdila ve sněhových kalamitách 30 km tam a zpátky. Ale děkuji za názor.

Liliy
Povídálka 38 příspěvků 10.01.19 00:22

A ještě bych dodala, že právě proto, že mi na mém dítěti velmi záleží a vím, že psychika je základ a jízda autem - obzvláště v zimě - nebezpečná, tak si nejsem jistá, zda jsou všechna ta vyšetření opravdu tak důležitá.

ocean.mama
Kecalka 109 příspěvků 10.01.19 00:23

@Liliy ja te chapu, vim jak to myslis.
A tehotna zena je jednou nohou v hrobe? To slysim prvne :think:

Uživatel je onlineJanli
Kelišová 7249 příspěvků 10.01.19 00:26
@ocean.mama píše:
@Liliy ja te chapu, vim jak to myslis.
A tehotna zena je jednou nohou v hrobe? To slysim prvne :think:

Ano, vždycky se to říkalo a stačí se kouknout do matrik kolik žen zemřelo v průběhu těhotenství, když nebyly ty proklínané lékařské prohlídky ;)

ocean.mama
Kecalka 109 příspěvků 10.01.19 00:31
@Janli píše:
Ano, vždycky se to říkalo a stačí se kouknout do matrik kolik žen zemřelo v průběhu těhotenství, když nebyly ty proklínané lékařské prohlídky ;)
nikdy jsem nerekla ze jsem proti prohlidkam. Jen ze CR je v tomhle extrem a ze tehotenstvi je tu brano jako nemoc.
Nemluvim samozrejme o komplikacich, bavime se o normalnim, zdravem tehotenstvi
veria
Generální žvanilka 24348 příspěvků 10.01.19 00:31

Ale ta vyšetření nejsou povinna. Tak je odmitni a mas to. Já si teda nestezuju, já chodila jen na gyndu pořad k jednomu dr jednou za měsíc (ke konci trochu častěji) a parkrat na odběr na endokrinologii když mi zjistili sníženou činnost štítné žlázy. A na test na cukrovku no.

Michelle_M
Ukecaná baba ;) 2307 příspěvků 1 inzerát 10.01.19 00:39

Vidíš, a kolikrát tu píšou holky, že jim připadá, že si jich doktoři všímají málo - málo ultrazvuků, málo kontrol… Buď ráda, že máš pečlivého gynekologa. Má odpovědnost za dva životy. Navíc si nemyslím, že ti tak úplně „nic není“, třeba krev v moči není věc, co běžně k těhotenství patří a zaslouží si další pozornost.

Liliy
Povídálka 38 příspěvků 10.01.19 00:40

Jsem ráda za různé názory. Mně ale opravdu nepřijde nutné jezdit každý měsíc na hematologii kvůli tomu, že hranice hemoglobinu je 120 a já mám 115. Navíc mi tu krev berou všude a všude na to stejné, i v rozmezí stejného období. Nikoho to ale nezajímá. Závažnost preeklampsie si také uvědomuji, ale zase otoky nemám, bílkovinu v moči nemám, tlak je mi měřený v domácím prostředí, a to žádným digitálem, ale pěkně poctivě klasickým způsobem a mám pravidelně kolem 120/80. To ovšem gynekoložku také nezajímá, nevěří ani kardiologovi, ke kterému mě sama poslala.

Liliy
Povídálka 38 příspěvků 10.01.19 00:48

Ale chápu, že je to věc názoru. Já jen mám pocit, že mně to spíše škodí a vyvolává zbytečné obavy.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Psychiatr Jan Cimický o Jiřím Pomejem: Bál se smrti, řešili jsme i Andreu!

Předtím než byl Jiří Pomeje hospitalizovaný s rakovinou kostí v Nemocnici Na... číst dále >

Babišová Svatou zemi nepodcenila: Na cestu do Izraele oblékla apartní kabátek

Andrej Babiš (ANO) odletěl na pracovní cestu do Izraele, kam ho doprovází... číst dále >

Články z Ona Dnes

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >